رفتن به مطلب
Lean

سیاست مداری برتر از چرچیل..

پست های پیشنهاد شده

خبرنگار بی.بی.سی از وینستون چرچیل نخست وزیر بریتانیای کبیر و سیاستمدار شهیر تاریخ پرسید : آقای نخست وزیر، شما به داشتن سیاستی سنجیده و منحصر به فرد، بیش از بقیه سیاستمداران مشهور شده اید؛ به نظر خودتان آیا در این دنیا کسی از شما سیاستمدارتر هست؟

چرچیل با صراحت و بدون مکث پاسخ مثبت می دهد.

خبرنگار متعجبانه از چرچیل می پرسد که او کیست؟ وی در جواب می گوید: ” محمد مصدق، نخست وزیر سابق ایران " !!!

...

زمانی که پس از کودتای ننگین 28 مرداد ، در بیدادگاه نظامی وقت ، بزرگ مرد تاریخ ، دکتر محمد مصدق ، نخست وزیر دولت ملی مردمی ایران ، توسط سرتیپ حسین آزموده ( از سرسپردگان انگلیسی مزاج ) به عنوان دادستان نظامی کل کشو مجاکمه میگردید ، دکتر مصدق به صلاحیت دادستان معترض گشت و اظهار داشت :

در زمان قائله فارس ( شورش عشایر به تحریک دولت انگلیس ) بنده ایشان را به سمت دادستان نظامی فارس منسوب کردم ، ایشان طی یادداشتی اظهار ناتوانی و عدم صلاحیت احراز این پست را در پاسخ حکم من ارسال داشتند !!

متاسفانه من اکنون ان یادداشت را در اختیار ندارم ! چرا که از این بی لیاقتی معلوم الحال به شدت خشمگین شدم و آنرا پاره کردم !! اکنون چطور چنین بی لیاقتی ، صلاحیت احراز پست دادستان نظامی کل کشور و محاکمه نخست وزیر مملکت را پیدا کرده !؟

ایشان نه تنها به اعتراف خود جنین صلاحیتی ندارند ، بلکه ایشان اصولا از صداقت در گفتار و کردار هم بی بهره اند !!

آزموده به شدت بر آشفت و این تهمت و جسارت را به شدت مجکوم و اظهارات دکتر مصدق را در خصوص حکم وی و پاسخ خویش را انکار کرد.

در میان هیاهوی یک تنه سرتیپ و در مقابل هیئت دادرسان ؛ دکتر مصدق کاغذی را از میان مدارک خود خارج کرد و گفت :

آقا جان سرو صدا نکن ! دروغ هم نگو این دست خط شما اینجاست !!!

ما از هیتلر و ارتش عظیم آریایی اش شکست نخوردیم اما یک آریایی کچل تنها با یک خودنویس ما را شکست داد و از سرزمینش بیرون کرد.

وینستون چرچیل

kxl7eqxpwyxqkfqims7x.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال