رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

* v e n o o s * مهمان

بیان لحظه ها و تفکرات و آنچه یک هنرمند و یا معمار می اندیشد. اسکیس یعنی طراحی سریع. اما مفهوم اسکیس در واقعیت , نشان دهنده تفکرات، اطلاعات و هدف معمار است و به سه نوع تقسیم می شود:

1- اسکیس خاص (شخصی)

2- اسکیس مفهومی

3- اسکیس عام

اسکیس به معنای طراحی سریع ، ساده و گویا از هر منظری می باشد و به مثل چون صاعقه ای است که به لحظه ای کوتاه ، فضایی را در برابر دیدگان ناظر روشن و عریان می سازد . اسکیس ، پی رنگ و طرح اولیه هر تصویر است که پیش چشم داریم و نسبت مستقیم با عمق نگاه و اندیشه و قوت قلم طراح دارد و چگونگی نگریستن به پیرامون و پیرایه ،عاری از تکلف وبا قوت ،دیده ها - و حتی نا دیده ها - را بر صفحه منتقل کردن است .

اولین گام موفقیت در اسکیس این است که صادقانه و بدون در نظر گرفتن هر واسطه ای شروع به طراحی کرده ، و تمام حس خود را روی کاغذ پیاده می کنیم .

مطالعه روند طراحی اساتید دوره گذشته و معاصر ضروری است به نحوی که دانشجو با ویژگی طرح حالات و روحیات طراح آشنا شود ، آنها را حس کند و نیز از روی طرح ها تمرین نماید .

گامهای موفقیت برای اسکیس

تقلید

جمع آوری

اعتماد به نفس

خلق کردن

رهایی

تمرین

پایداری وتحمل

نقد کردن

پیشرفت

سهیم شدندر بین معماران مدرن ، اسکیس های آلتو سریع و به روش های گوناگون ترسیم شده است و با مهارت خاصی موضوع را بررسی می کنند . در این حالت ،دست و چشم و ذهن کاملاً متمرکز هستند . اسکیس ها ، سطح پیشرفت ، تخصص و وضوح افکار آلتو را نشان می دهند .

بسیاری از معماران ، فنون اسکیس خود را تا حدی گسترش می دهند که بتوانند ساختار اصلی ، تیره - روشن و جزئیات یک اسکیس را سریع و با کمترین تلاش ارائه کنند . یکی از این فنون ، روش مؤلف است . روش های مقدماتی سریعی که او در نحوه ارائه نهایی طرح های خود استفاده می کند .

DSC00899.JPGDSC00.jpg00903.jpgDSC99.jpg

منبع : مرکز تخصصی معماری ایران

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام

دوستان مبشه من رو راهنمایی کنید: با رفتن به کلاس اسکیس ایا طراحی رو هم یاد میدن؟؟؟ من از استاد صدیق پرسیدم گفت برای شروع یادگیری معماری از اسکیس یا راندو یا پرسپکتیو شروع کنم و طراحی رو یاد خواهم گرفت!

لینک به دیدگاه
سلام

دوستان مبشه من رو راهنمایی کنید: با رفتن به کلاس اسکیس ایا طراحی رو هم یاد میدن؟؟؟ من از استاد صدیق پرسیدم گفت برای شروع یادگیری معماری از اسکیس یا راندو یا پرسپکتیو شروع کنم و طراحی رو یاد خواهم گرفت!

اگه میخواید طراحی اولیه یاد بگیرید بهتره مرحله به مرحله برید جلو و از کتابایی که طراحی یاد دادن استفاده کنید اوصول اولیه رو که یاد گرفتید بعد کلاس اسکیس برید:w16:

لینک به دیدگاه
کاش یه چند تا اسکیس خوب رو هم میذاشتین:ws37:

تو این تاپیک ها نمونه های زیادی میتونین مشاهده کنید:a030:

نمونه های اسکیس و راندو

اسکیس و راندو (کارای خودمون )

نمونه اسکیس ،راندو و شیت های احسان طایفه

لینک به دیدگاه

ممنونم. دوست عزیز میتونی این کتابها رو بهم معرفی کنید؟؟؟

با وجود اینکه این متن رو خوندم ولی هنوز هم مطمئن نیستم اسکیس دقیقا چه تعریفی داره!!! من رشتم عمرانه. برای یاد گرفتن طراحی معماری داخلی و طراحی نما از کجا شروع کنم؟؟ تو دوران کاردانی ترسیم فنی و نقشه کشی رو گدروندم. ممنون

لینک به دیدگاه
ممنونم. دوست عزیز میتونی این کتابها رو بهم معرفی کنید؟؟؟

با وجود اینکه این متن رو خوندم ولی هنوز هم مطمئن نیستم اسکیس دقیقا چه تعریفی داره!!! من رشتم عمرانه. برای یاد گرفتن طراحی معماری داخلی و طراحی نما از کجا شروع کنم؟؟ تو دوران کاردانی ترسیم فنی و نقشه کشی رو گدروندم. ممنون

اگه میخواید پلان و مقطع و ... یاد بگیرید یعنی نقشه کشی بهتره کتابایی که مربوط به ترسیم فنی هستن مطالعه کنید مثلا (طراحی پلان های مسکو.نی)اینجوری کلیت کار دستتون میاد.

اما برای اسکیس کتابای آقای آرتور آذری و آقای صدیق و آقای احسان طایفه هستن که کمک زیادی بهتون میکنه تا روند اولیه رو یاد بگیرید

لینک به دیدگاه

ممنون عزیزم. من نه نمیخوام نقشه کشی یاد بگیرم و نه اسکیس. قصد من یادگیری طراحی معماری داخلی و نما هست. اگر دوستان میتونن کتابی رو در این زمینه بهم معرفی کنن ممنون میشم.

پس اونطور که اقای صدیق بمن گفتن با یاد گرفتن اسکیس طراحی همچنان رو هواست مگر اینکه ایشون سر کلاسش نکات طراحی رو هم بمن بگه، درسته؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...