رفتن به مطلب

نحوه برخورد با فرصت محدود...

ارسال های توصیه شده

یشنهاد مهلت محدود چیست؟

• اگر تا یک ساعت دیگر به من زنگ نزدی، دیگر زنگ نزن!
  • اگر از این فروشگاه بیرون رفتی و برگشتی دیگر از این تخفیف خبری نیست.
  • برای استخدام در این شرکت تا فردا فرصت داری فکر کنی...

«مهلت محدود» از جمله ترفندهایی است که در مذاکره بسیار به کار گرفته میشود. از شما خواسته میشود طی مدت زمان محدودی در مورد یک پیشنهاد یا یک گزینه تصمیم بگیرید. چرا چنین روشی مورد استفاده قرار میگیرد؟ دلایل متعددی وجود دارد. با استفاده از این شیوه، شما را به تصمیم گیری سریع تر ترغیب میکنند. همچنین به صورت غیرمستقیم به شما گوشزد میکنند که شما طرف ضعیف این مذاکره هستید. مطرح کردن مهلت محدود همچنین باعث میشود شما فرصت نکنید به راه حل ها و گزینه های دیگر فکر کنید. چه باید کرد؟ اگر میخواهید توازن قدرت در مذاکره به هم نخورد، هیچگاه پیشنهادهای مهلت محدود را نپذیرید. منظور من این نیست که مذاکره را ترک کنید، اما با استفاده از هر ابزار دیگری که در اختیار دارید بکوشید «حرمت» این «مهلت» شکسته شود. در این شرایط مذاکره به صورت برابر ادامه خواهد یافت. چه باید پاسخ داد؟ یک بار دیگر به جمله هایی که در ابتدای این نوشته مورد اشاره قرار گرفت نگاه کنید. شاید پاسخهای زیر پاسخهای مناسبی باشند:

• الان دارم وارد یک جلسه میشوم. اما حتماً بعد از آن تماس میگیرم.
  • باید بروم و کارت بانکم را بیاورم تا با استفاده از دستگاه Pos شما ببینیم چقدر پول در آن هست.
  • فردا من یک مسئله نسبتاً مهم خانوادگی دارم و درگیر آن هستم. میتوانم پس فردا در خدمت شما باشم؟

لینک به دیدگاه
برای مطلب خیلی خوبت ازت ممنونم..اما این یه نوع دروغگویی محسوب نمیشه؟:ws52: اینکه فردا جلسه دارم در حالیکه چنین چیزی وجود نداره؟:ws38:

اینها مثال هایی بوده که زده شده بالاخره هرکسی کار هایی داره که میتونه تو برنامش بگنجونه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...