رفتن به مطلب

پاسخگویی به اشکالات مجموعه ریاضیات پایه

Ehsan

ارسال های توصیه شده

با درود خدمت دوستان گرامی.

این تاپیک به منظور رفع اشکال مجموعه ریاضیات پایه شامل هندسه، ریاضیات گسسته و حسابان و حساب دیفرانسیل ایجاد شده است.

دانش آموزان متقاضی کنکور و یا دانشجویان گرامی که با مفاهیم ریاضیات پایه مشکلی دارند، میتوانند سئوالات و مشکلات خود را در این تاپیک مطرح کنند.

به امید موفقیت. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

مجموعه x = { 1 , 2, 3, 4, 5,6,7

مفروض است چند 4 زیر مرتب x1 و x2 , x3 وجود دارد به طوری که اجتماع آنها مجمموعه X و اشتراکشان تهی باشد؟

2 :

چند رشته بیتی به طول n که n بزرگتر مساوی 7 است وجود دارد که شامل دقیقا دو نمونه از 10است؟

19.gif

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

دوستان یه سوال از انالیز ترکیبی هست نمیتونم حل کنم اگه میشه جواب بدین

سه دفتر هواپیمایی در یک شهر وجود دارد 5 مسافر به چند طریق می توانند از این دفاتر بلیط بخرند به طوری که دو مسافر از دفتر اول و دو مسافر از دفتر دوم و یک مسافر از دفتر سوم بلیط بخرند؟

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
سلام:a030::icon_gol:

کسی مییتونه به من کمک کنه بگه روش محاسبه ماتریس معکوس یه ماتریس قطری (30*30) چطوریه؟؟؟:ws37:

حل چنین ماتریسی به کمک دست که عاقلانه به نظر نمیرسد !!!

ولی روند کلی اش مطابق روند تشریح شده در این تاپیک را توضیح داده ام:

محاسبه دترمینان ماتریس های مرتبه بالا

اما با وارد کردن سطر ها و ستون ها در متلب، خیلی راحت میشه با یک دستور معکوس ماتریس رو محاسبه کرد.

مثلا در این شکل 3*3 رو محاسبه کرده، شما میتونین 30*30 رو وارد کنین.

34bc77z37zq6enkzfpld.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون که پاسخ دادین:icon_gol:

حقیقتش من به روند محاسبه نیاز داشتم که لطف کردین راهنمایی کردین :a030:

ولی میخواستم بدونم اگه یه ماتریسی قطری باشه توی محاسباتش فرقی نمی کنه؟ راه میانبری براش نیست که محاسبات رو ساده کنه؟؟:ws38:

خیلی ممنون:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
خیلی ممنون که پاسخ دادین:icon_gol:

حقیقتش من به روند محاسبه نیاز داشتم که لطف کردین راهنمایی کردین :a030:

ولی میخواستم بدونم اگه یه ماتریسی قطری باشه توی محاسباتش فرقی نمی کنه؟ راه میانبری براش نیست که محاسبات رو ساده کنه؟؟:ws38:

چرا ماتریس اگه ماتریس قطری باشه، معکوسش خیلی ساده به دست میاد، من به قطری توجه نکرده بودم !!!

فقط کافیست درایه های روی قطر اصلی را معکوس کنید.

توجه دارید که در ماتریس قطری، همه درآیه ها به غیر از درایه روی قطر اصلی، صفر می باشند.

dhs6m087l9lbys91ac2u.jpg

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام

دوستان خط اول حلی که ارائه شده چه اتفاقی افتاده ؟!exp چه تغییری ایجاد می کنه؟ همون عدد e به توان نیست ؟!

منظور از exp یعنی e به توان یک تابع. اگر توان عدد باشه، نیازی به تعریف تابع نیست.

چون توان تابع هست، اینجوری هم نشان میدهند.

خط اول هم از این تعریف جلو رفته که e^ a/e^ b = e^ a-b اونوقت یک فاکتور گیری انجام داده و به این صورت نوشته و چون صورت e نداره بر یک e هم تقسیم شده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...