رفتن به مطلب

یادگیری زبان دوم قدرت مغز را افزایش می دهد

ارسال های توصیه شده

یادگیری زبان دوم قدرت مغز را افزایش می‌دهد.دانشمندان اعتقاد دارند که یادگیری و تکلم به زبان دوم می تواند قدرت مغز را افزایش دهد.به گزارش خبرگزاری مهر، محققان آمریکایی از دانشگاه نورث وسترن اظهار می دارند که تکلم به دو زبان یک نوع تمرین مغزی است که برای بهبود کارکرد مغز موثر است.نتایج تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد که تکلم به دو زبان به طور عمیقی بر مغز تأثیر گذار است و نحوه پاسخ دهی سیستم عصبی به صدا را تغییر می دهد.کارشناسان اظهار داشتند که تحقیقات انجام شده در آکادمی ملی علوم شواهد زیستی در این رابطه را ایجاد کرده اند.

برای این تحقیق، محققان مغز 48 نفر از دانشجویان داوطلب سالم را بررسی کردند ، در میان این تعداد23 نفر دو زبانه بودند.آن ها در جریان این تحقیق از الکترودهایی که روی پوسته سرکار گذاشته بودند استفاده کردند تا الگوهای امواج مغزی آن ها را دنبال کنند.در شرایط آرام آزمایشگاه هر دو گروه پاسخ های مشابهی دادند، اما وقتی صداهای پس زمینه نیز به سکوت آزمایشگاه اضافه شد، گروه دو زبانه در فرآیند پردازش صداها موفق تر بود.این گروه هم چنین توانستند اطلاعات بهتری از صدای ارائه شده ارائه کنند هم چنین نتایج این تفاوت در الگوهای امواج مغزی هر دو گروه قابل مشاهده بود.

براساس گزارش بی بی سی، نینا کراس رییس این تیم تحقیقاتی اظهار داشت:تجربه ارتقا یافته گروه دو زبانه با این صداها کامل مشهور است که این امر در شرایط جدید و گوش دادن به صداهای جدید به خوبی به چشم می خورد.ویکتوریان ماریان از نویسندگان این تحقیق اظهار داشت، مردم جدول کلمات متقاطع یا معما حل می کنند تا مغز خود را فعال کنند اما مزایایی که ما در یادگیری زبان دوم کشف کرده ایم به طور خود کار می تواند به افزایش قدرت مغز منتهی شود.تحقیقات پیشین هم چنین نشان می دهد که تکلم به دو زبان ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد.

لینک به دیدگاه

اره از دیروز هی این برنامشون رو دارن تکرار میکنن دیگه رفته رو اعصابم:ws3:

من الان دوتا زبان رو فول ودوتاشم نصفه بلدم ولی الزایمر مزمن وحاد دارم:imoksmiley:

الان تکلیف ما چیه؟:ws17:

لینک به دیدگاه

من الان دوتا زبان رو فول ودوتاشم نصفه بلدم ولی الزایمر مزمن وحاد دارم:imoksmiley:

گردوی تازه خرد شده بگیرید داخل یک ظرف ریخته، روش یک ظرف کامل رب انار بریزید، به مدت 5دقیقه با دور ملایم همزن هم بزنید

بعد به این مخلوط 50 سی سی شیر اضافه کرده و مقداری نون بربری نگینی خرد شده در ان خرد کنید

از این مخلوط صبح و شب دو بار میل کنید:xbex7jmjnhtbacgrr3x

اون زبان هایی رو هم که بلدید به نیازمندان اموزش مجانی بدید. خیلی موثره:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...