رفتن به مطلب

اگه فردا این 5تا سوال رو جواب ندم می افتم.

ارسال های توصیه شده

سلام

من فردا امتحان دارم و استادمون 5 تا سوال بی جواب رو بهمون داده و گفته اینا سوالای امتحانه.

لطف کنید و کمکم کنید جواباشو پیدا کنم.

ازتون خواهش میکنم

1-اگر فشار وارده بر جیوه در 273k از صفر تا 10 به توان 7 kg/m2 افزایش یابد،کار انجام شده را محاسبه کنید.میدانیم که حجم متوسط یک مول جیوه 1/47 *10به توان -5 و ضریب تراکم آن 3/84*10 به توان -11 می باشد.

B=-1/7

2-در مورد درستی و نادرستی جملات زیر بحث کنید.

الف) تغییر آنتلاپی یک سیستم بسته که در فشار ثابت تحول میابد برابر است با گرمای تبادل شده بین آن سیستم و محیط

ب) در تحول برگشت پذیر تغییر آنتروپی سیستم چقدر است؟

ج)تغییر آنتروپی یک سیستم ایزوله همیشه مثبت یا صفر است.

د) تغییر آنتالپی یک سیستم گاز کامل به فشار و حجم بستگی ندارد

3-یک موتور گرمایی رورسیبل طی یک سیکل یک مقداری گرما از یک منبع گرم میگیرد و مقدار w کار انجام میدهد و یک مقدار گرما به منبع سرد برمیگرداند.اگر دمای منبع گرم T1 و منبع سرد T2 باشد و ظرفیت گرامیی آن ها c1 و c2 باشد دمای نهایی سیستم و ماکزیسم مقدار کاری که میتوان از این سیستم به دست آورد را محاسبه کنید.

4-در داخل محفظه ای ایزوله 143/6 گرم آب در دمای 10c با 18گرم یخ در دمای 0c قرار دارد.اگر حالت نهایی سیستم (حالت تعادل) ، دمای صفر درجه سانتیگراد باشد ، تغییر آنتروپی سیستم را محاسبه کنید و نتیجه را بیان کنید.

cp اب=18cal/mol

Lf یخ=1436 cal/mol

5-یک کیلوگرم مذاب فلز A با دمای 1000k و یک کیلوگرم مذاب فلز ! با دمای 800k را مخلوط میکنیم.اگر ظرفیت حرارتی مذاب A در فشار ثابت 200ژول بر کیلوگرم باشد تغییر آنتروپی ناشی از این اختلاط چند ژول است؟

ممنونم.

قبولیه من بسته به این 5 تا سواله فرداست.

تورو خدا کمک کنید:sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...