رفتن به مطلب

جایزه وِیژه شرکت Apple ؛ یا کلاهبرداری؟؟؟!!!!

keyvan64

ارسال های توصیه شده

با سلام..لطفاً راهنمایی کنید:

چند روز پیش برای یکی از دوستانم، مسیجی از طرف شرکت Apple به گوشیش ارسال شد که شما در قرعه کشی مسابقه ما برنده ی 350 هزار پوند شده اید. برای دریافت جزییات بیشتر به ما ایمیل بزنید.(نکته اینکه آدرس ایمیلی که از طرف اونها اعلام شده بود، تحت عنوان جی میل بود و نه خود شرکت Apple )

دوست من چند مدت پیش گوشی مدل Apple 4 S رو خریداری کرده بود و در خود سایت Apple برای دریافت یکسری خدمات پس از فروش ثبت نام کرده بود و سریال نامبر گوشی خودش رو داخل سایت وارد کرده بود. و ظاهراً اونها از طریق سریال نامبر وارد شده، موفق به فرستادن مسیج به گوشی دوستم شده بودند. وقتی دوستم میلی که اونها ازش خواسته بودند رو براشون فرستاد، اونها در جوابش، میلی حاوی مطالب زیر براش فرستادند که متن اون به قرار ذیل می شه:

حال سوال اینجاست که به نظر شما، این هم یک کلاهبرداری جدید مثل هزاران نمونه ی قبلی ایی هست که بارها و بارها نسبت به اون هشدار دادند؟ و اینکه از چه طریقی میشه به صحت و درستی کار ارسال کننده های این ایمیل اطمینان حاصل پیدا کرد؟

Dear Winner,

In line with the commemorating event marking our annual anniversary of the IPHONE MOBILE Telecommunication, we rolled out over £21,000,000.00 (Twenty One Million Great Britain Pounds) for gift items and cash prizes for our annual Anniversary Draws. Winners are selected through a raffle draw conducted on active mobile numbers from our subscribing networks worldwide and a REF PAYMENT NUMBER is assigned to all winning mobile number.

YOU HAVE WON £350,000.00 GBP (Three Hundred & Fifty Thousand Great British Pounds Sterling).

This promo is approved by the British Gaming Board and also licensed by the International Association of Gaming Regulators (IAGR). This promo is the first of its kind and we intend to sensitize the public. To begin the verification process of your prize, you are required to fill the below verification requirements and send a scan copy of your identification, Drivers License or Pan/Government issued Card, A utility Bill (Gas/Water/Phone Bill) for identification.

All fields are required

Section A

**Personal

Full Name: ________________________________________________

Payment Number: ________________________________________________

Mobile Serial Number: ______________________________________________

Date of Birth: ________________________________________________

Occupation: ________________________________________________

Annual Income: ________________________________________________

Position: ________________________________________________

Address: ________________________________________________

City: ________________________________________________

State/province: ________________________________________________

Winning Mobile Number: ________________________________________________

Network Name: ________________________________________________

Amout won (in figure): ________________________________________________

Amout won (in words): ________________________________________________

Contact email address: ________________________________________________

Alternative mobile: ________________________________________________

Internet connection: ________________________________________________

Yours faithfully,

Dr. Rocki Gerrard

لینک به دیدگاه

منم هر روز دارم یه آیپد برنده می شم :ws28:

بابا همش مسخره بازیه...مخصوصاَ اینکه شماره ی کارت بانک رو می خوان تا براتون بفرستن...بعد همه ی حساب رو رسماً خالی می کنن :4564:

لینک به دیدگاه
منم هر روز دارم یه آیپد برنده می شم :ws28:

بابا همش مسخره بازیه...مخصوصاَ اینکه شماره ی کارت بانک رو می خوان تا براتون بفرستن...بعد همه ی حساب رو رسماً خالی می کنن :4564:

سلام مهنازجان:icon_gol:

خوبی؟

اگر کسی شماره حسابی رو بده که داخلش موجودی نباشه؛ اونوقت چی؟ چطوری میخوان سوء استفاده کنن؟

لینک به دیدگاه
سلام مهنازجان:icon_gol:

خوبی؟

اگر کسی شماره حسابی رو بده که داخلش موجودی نباشه؛ اونوقت چی؟ چطوری میخوان سوء استفاده کنن؟

سلام کیوان...

ممنون

هیچ چی حسابت منفی می شه...بعد باید بری بانک دوندگی کنی و لغو کنی همه چیز رو...یه بار این بلا سره من اومد.....270$ از حسابم الکی برداشته بود یه جایی....اینقدر رفتم بانک و به هزار جا زنگ زدن تا درست شد...اما باز 70$ باید می دادم! :hanghead:

لینک به دیدگاه

نه بابا اینا الکیه شک نکن!

من از 4سال پیش با اپل دارم کار میکنم و یه مک بوک داشتم

تا الان که دیگه از آیفون و ...داشتن بیذار شدم!

یه بار هم برام از این اس ام اس ها و ایمیلها نیومده

حتی اون موقع وقتی که ریجیستر هم کردم فقط یه ایمیل رسمی از طرف خود سایت اپل اومد که تایید محصول بود و دیگه هیچی غیر از اون برام نیومد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...