رفتن به مطلب

سوال راجع به جعبه دنده

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستای گلم :ws53:

من یه چیزی به ذهنم رسیدم اما تو بخش مکانیکش چیزی بلد نیستم. لطفا راهنمایی کنیدicon_pf%20(72).gif

دارم رو یه سیستم حرکتی جدید واسه روبات ها کار می کنم . می خوام با یک موتور روبات رو به جهات مختلف هدایت کنم.به این طریق که:

دو تا چرخ عقب دو محور جدا دارن یعنی این طوری نیست که محورشون به هم وصل باشه. یه موتور میزاریم و با استفاده از دوتا چرخدنده(با شعاع ثابت)

نیرو رو به چرخ ها انتقال می دیم.حالا هر وقت خاستیم دور بزنیم با یه مکانیزمی(که سوالم همین همین مکانیزمه) چرخدنده های درگیر با موتور رو تغییر میدیم و مثلا تقسیم قدرت 1 به 2 میشه و یکی از چرخ ها سریع تر می چرخه و روبات دور میزنه.

تونستم منظورمو بگم؟؟؟؟

یعنی در واقع می خوام از راه دور نسبت تقسیم نیروی موتور رو بین چرخ ها عوض کنم اما نمی دونم نحوه ی تغییر این نسبت رو باید با چه مکانیزمی تغییر بدم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این چیزی هست که تو سرمه! اما نمیدونم با چه مکانیزمی پیاده سازیش کنم . اگه خوب منظورم رو نگفتم بگید تا بیشتر توضیح بدم.

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

فقط لطفا نگید نمیشه چون کار نشد نداره.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

توی این فیلم که گذاشتم اگه انتهای مخروط ها رو به هرکدوم از چرخ ها متصل کنیم دقیقا میشه همون کار رو انجام داد. یعنی با تغییر محل واشر بینشون سرعت دوران اون ها رو نسیت به هم کنترل کرد. اگه واشر وسط باشه سرعت مخروط ها یکسانه و ......

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...