رفتن به مطلب

کنکور ارشد بیومکانیک

Fereshshte

ارسال های توصیه شده

با سلام

من کارشناسیمو مکانیک خوندم و واسه ارشد میخوام بیومکانیک بخونم. ازونجایی که مطمئن نیستم این رشته دقیقا همون چیزیه که میخوام یا نه تصمیم گرفتم بجای دروس 5و6 کنکورمکانیک یعنی دروس دینامیک و ارتعاشات و ساخت وتولید، دروس مبانی بیومکانیک1و2 و دروس پایه پزشکی شامل آناتومی و فیزیولوژی و فیزیک پزشکی رو بخونم (همونطور که در دفترچه شماره 1 ذکر شده) تا شاید اینجوری یکمی بتونم این رشته رو بشناسم...

2تا سوال دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه:

1.نظرتون راجع به تصمیم چیه؟ و اینکه درصدام توو کنکور واسه این درسا چه جوری باید باشه؟!

2.چه کتابایی رو میتونم مطالعه کنم(هم کتاب مرجع هم کتاب تست)

لینک به دیدگاه
با سلام

من کارشناسیمو مکانیک خوندم و واسه ارشد میخوام بیومکانیک بخونم. ازونجایی که مطمئن نیستم این رشته دقیقا همون چیزیه که میخوام یا نه تصمیم گرفتم بجای دروس 5و6 کنکورمکانیک یعنی دروس دینامیک و ارتعاشات و ساخت وتولید، دروس مبانی بیومکانیک1و2 و دروس پایه پزشکی شامل آناتومی و فیزیولوژی و فیزیک پزشکی رو بخونم (همونطور که در دفترچه شماره 1 ذکر شده) تا شاید اینجوری یکمی بتونم این رشته رو بشناسم...

2تا سوال دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه:

1.نظرتون راجع به تصمیم چیه؟ و اینکه درصدام توو کنکور واسه این درسا چه جوری باید باشه؟!

2.چه کتابایی رو میتونم مطالعه کنم(هم کتاب مرجع هم کتاب تست)

درود دوست عزيز :icon_gol:

من اول براتون آرزوي موفقيت ميكنم و اميدوارم تصميمتون به اتفاقات خوبي منجر بشه. بيومكانيك رشته‌ي پويا و جديديه و برخلاف خيلي رشته‌ها، هيچ قسمتي درش پيدا نميكنيد كه پرونده‌ش بسته شده باشه. هميشه جاي كار داره. :w16:

اگه هدفتون از انتخاب اين دروس اينه كه بيومكانيك رو بهتر بشناسيد، روش خوبي رو انتخاب نكردين. به خاطر اينكه كتابايي كه براي اين دروس مرجع محسوب ميشن خيلي گسترده هستن و بر خلاف چيزي كه سازمان سنجش اعلام ميكنه، سوالايي كه ازشون مطرح ميشه، كاملا به بيومكانيك و اون مراجع، بي ربطن.

به همين خاطر شما حتي اگه اين كتاباي مرجع رو كامل هم بخونيد، به خاطر اينكه پيش زمينه اي از اين دروس ندارين، ممكنه نتونيد درصدي كه لازم دارين رو بيارين. از طرفي دروس اناتومي، فيزيولوژي و فيزيك پزشكي دروس پايه هستن و اونقدرا به بيومكانيكي كه قراره باهاش آشنا بشين ربطي ندارن.

خوندنشون هم خسته كننده ميشه براتون.

به همين خاطر من پيشنهاد ميكنم اگه براتون راحته همون دروس اختصاصي خودتون رو بزنيد. چون اينطوري شانس بيشتري براي قبولي دارين.

البته اگه فكر ميكنيد خوندن اون درسايي كه گفتم براتون راحت تره همون كارو بكنيد. ولي به عنوان گوشه اي از بيومكانيك در نظرشون نگيريد :w16:

براي آشنايي بيشتر با بيومكانيك به تاپيك مفهوم بیومکانیک(كليك كنيد) يه نگاهي بندازين. توش كاراي مختلفي كه در زمينه‌ي بيومكانيك انجام ميشه رو آورديم كه يه ديد كلي ازش ارائه بديم.

بعد از ديدن اون تاپيك اگه بازم فكر كردين كه به كتاب نياز هست يا در مورد كنكور سوالي داشتين من در خدمتم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من متوجه این هستم که این درسای پایه اون چیزی نیس که به عنوان بیومکانیک ازش اسم برده میشه

اما همونطور که شما اشاره کردین درسای پایه ان،وهمیشه همه میگن واسه موفق بودن توو هرچی باید پایه ت قوی باشه...! :JC_thinking:

ازطرفی من به دینامیک و ارتعاشات و ساخت وتولید علاقه ایندارم و فکرنمیکنم بخوام (یا بتونم) روشون مانور بدم و درصد بالایی داشته باشم

حالااگه ممکنه کتابای مرجع و تستو بگین بهم،شاید برم سراغشون بهتر بتونم تصمیم بگیرم واسه کنکور چی باید بخونم

لینک به دیدگاه
من متوجه این هستم که این درسای پایه اون چیزی نیس که به عنوان بیومکانیک ازش اسم برده میشه

اما همونطور که شما اشاره کردین درسای پایه ان،وهمیشه همه میگن واسه موفق بودن توو هرچی باید پایه ت قوی باشه...! :JC_thinking:

ازطرفی من به دینامیک و ارتعاشات و ساخت وتولید علاقه ایندارم و فکرنمیکنم بخوام (یا بتونم) روشون مانور بدم و درصد بالایی داشته باشم

حالااگه ممکنه کتابای مرجع و تستو بگین بهم،شاید برم سراغشون بهتر بتونم تصمیم بگیرم واسه کنکور چی باید بخونم

نمیدونم شما کارشناسی رو مکانیک خوندین یا نه،آخه اگه مکانیک باشین میتونین ازین درسایی که گفتمو درصدایی که تووکنکور میشه داشت سردر بیارین...

خب اين پايه اون پايه نيست :دي

شما مجبورين آناتومي و فيزيولوژي رو بلد باشيد. به همين خاطر هم توي ارشد براي كسايي كه از مكانيك اومده باشن مهندسي پزشكي، اين درسا رو ارائه ميدن. ولي اينا قسمت خيلي جزيي از كليت بيومكانيك هست.

دروس مباني بيومكانيك1 و 2 هم خيلي مهم هستن. اين درسا رو هم توي يه درس توي ارشد ارائه ميدن براتون.

من كارشناسي رو بيومكانيك بودم دروس ديناميك و ارتعاشات و ... رو هم گذروندم و ميدونم سوالاتشون تا چه حد ميتونه سخت باشه.

در كل حرف من اينه:

دروس بيومكانيك مرجع مشخصي ندارن. حتي اگه اون مراجع حجيم (با توجه به اينكه آناتومي و فيزيولوژي كاملا حفظي هستن و فيزيك پزشكي هم مقدار زياديش حفظي هست) رو بخونيد، سوالات اونقدر بي ربط هستن كه اگه خودتون پيش زمينه ديگه اي از اين دروس نداشته باشين ممكنه نتونين سوالا رو جواب بدين و همون درصدي كه از درساي مكانيك ميتونستيد به دست بياريد رو هم از دست ميدين.

من خودم چون بيومكانيك بودم و چند سال با اين چيزا سر و كار داشتم، اگه قرار بود كنكور بدم دروس مهندسي پزشكي رو انتخاب ميكردم چون خيلي باهاشون سر و كار داشتم و برام شدن اطلاعات عمومي!

دروس مكانيك مرجع مشخصي دارن و شما فقط لازمه باكس ديناميك (ديناميك، ارتعاشات، كنترل، ديناميك ماشين) رو بزنين. به هر حال شما اين درسا رو كامل خوندين. سوالاتو سخت طرح ميكنن ولي به صورت موضوعي ميتونين براي محدوده درصدي كه ميخواين برنامه ريزي كنين.

با اين كنكور (براي عده‌اي متاسفانه و براي عده‌اي خوشبختانه) كسايي كه از مكانيك شركت ميكنن شانس بهتري براي قبولي دارن!

اينا نظر منه البته. در نهايت انتخاب با شماست :w02:

--------------------------------------------------------------------------------------

كتاب‌ها براي دروس پزشكي:

كتاب تستي من نديدم براي اين دروس. البته من خودم كنكور ندادم ولي تا حالا نديدم كسي در مورد كتاب تست اينا حرفي زده باشه! چون تازه به كنكور اضافه شدن. نهايتش اينه كه بتونين سوالات كنكوراي سالاي قبلو پيدا كنيد يا اينكه امسال كتاب تست چاپ شه براشون :دي

براي آناتومي و فيزيولوژي هر كتابي كه بخونيد فرقي نميكنه. همه خوبن. البته كتاباي كوچيك تر بهترن چون اونايي كه مخصوص پرشكي هستن خيلي گسترده‌ هستن و شما تا كنكور وقت نميكنيد اونا رو بخونيد. (كتاباي تست براي پزشكا هستن اگه بخواين خيلي دقيق بخونين از اونا هم ميتونين استفاده كنين.)

براي فيزيك پزشكي دوتا كتاب هست.

يكي كتاب سوزان هال، يكي هم كتاب هولينز. (فكر ميكنم دكتر نجاريان يكيشونو ترجمه كردن و انتشارات دانشگاه صنعتي اميركبير چاپش كرده.)

براي مباني بيومكانيك 1 كتاب Noordin مرجع هست و براي مباني بيومكانيك 2 كتاب Wait من براشون ترجمه اي نديدم و ما خودمون كتاباي اصلي رو ميخونيم.

نميدونم مراجع اعلام شده تغييري كردن يا نه. تاجايي كه من اطلاع دارم اين كتابا مرجع اين دروس هستن و به نسبت ساير كتابها رَوون تر و كم حجم ترن. :w16:

ببخشيد طولاني شد. اميدوارم بتونيد تصميم درست رو بگيريد و موفق باشيد 495819_toyou.gif

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

خب اين پايه اون پايه نيست :دي

شما مجبورين آناتومي و فيزيولوژي رو بلد باشيد. به همين خاطر هم توي ارشد براي كسايي كه از مكانيك اومده باشن مهندسي پزشكي، اين درسا رو ارائه ميدن. ولي اينا قسمت خيلي جزيي از كليت بيومكانيك هست.

دروس مباني بيومكانيك1 و 2 هم خيلي مهم هستن. اين درسا رو هم توي يه درس توي ارشد ارائه ميدن براتون.

من كارشناسي رو بيومكانيك بودم دروس ديناميك و ارتعاشات و ... رو هم گذروندم و ميدونم سوالاتشون تا چه حد ميتونه سخت باشه.

در كل حرف من اينه:

دروس بيومكانيك مرجع مشخصي ندارن. حتي اگه اون مراجع حجيم (با توجه به اينكه آناتومي و فيزيولوژي كاملا حفظي هستن و فيزيك پزشكي هم مقدار زياديش حفظي هست) رو بخونيد، سوالات اونقدر بي ربط هستن كه اگه خودتون پيش زمينه ديگه اي از اين دروس نداشته باشين ممكنه نتونين سوالا رو جواب بدين و همون درصدي كه از درساي مكانيك ميتونستيد به دست بياريد رو هم از دست ميدين.

من خودم چون بيومكانيك بودم و چند سال با اين چيزا سر و كار داشتم، اگه قرار بود كنكور بدم دروس مهندسي پزشكي رو انتخاب ميكردم چون خيلي باهاشون سر و كار داشتم و برام شدن اطلاعات عمومي!

دروس مكانيك مرجع مشخصي دارن و شما فقط لازمه باكس ديناميك (ديناميك، ارتعاشات، كنترل، ديناميك ماشين) رو بزنين. به هر حال شما اين درسا رو كامل خوندين. سوالاتو سخت طرح ميكنن ولي به صورت موضوعي ميتونين براي محدوده درصدي كه ميخواين برنامه ريزي كنين.

با اين كنكور (براي عده‌اي متاسفانه و براي عده‌اي خوشبختانه) كسايي كه از مكانيك شركت ميكنن شانس بهتري براي قبولي دارن!

اينا نظر منه البته. در نهايت انتخاب با شماست :w02:

--------------------------------------------------------------------------------------

كتاب‌ها براي دروس پزشكي:

كتاب تستي من نديدم براي اين دروس. البته من خودم كنكور ندادم ولي تا حالا نديدم كسي در مورد كتاب تست اينا حرفي زده باشه! چون تازه به كنكور اضافه شدن. نهايتش اينه كه بتونين سوالات كنكوراي سالاي قبلو پيدا كنيد يا اينكه امسال كتاب تست چاپ شه براشون :دي

براي آناتومي و فيزيولوژي هر كتابي كه بخونيد فرقي نميكنه. همه خوبن. البته كتاباي كوچيك تر بهترن چون اونايي كه مخصوص پرشكي هستن خيلي گسترده‌ هستن و شما تا كنكور وقت نميكنيد اونا رو بخونيد. (كتاباي تست براي پزشكا هستن اگه بخواين خيلي دقيق بخونين از اونا هم ميتونين استفاده كنين.)

براي فيزيك پزشكي دوتا كتاب هست.

يكي كتاب سوزان هال، يكي هم كتاب هولينز. (فكر ميكنم دكتر نجاريان يكيشونو ترجمه كردن و انتشارات دانشگاه صنعتي اميركبير چاپش كرده.)

براي مباني بيومكانيك 1 كتاب Noordin مرجع هست و براي مباني بيومكانيك 2 كتاب Wait من براشون ترجمه اي نديدم و ما خودمون كتاباي اصلي رو ميخونيم.

نميدونم مراجع اعلام شده تغييري كردن يا نه. تاجايي كه من اطلاع دارم اين كتابا مرجع اين دروس هستن و به نسبت ساير كتابها رَوون تر و كم حجم ترن. :w16:

ببخشيد طولاني شد. اميدوارم بتونيد تصميم درست رو بگيريد و موفق باشيد 495819_toyou.gif

من بالاخره تصمیم گرفتم باکس دینامیکو بخونم،ولی فکر نمیکنم ساخت و تولیدو وقت کنم بخونم،اگرم وقت کنم بخونم مطمئنا سر کنکور وقت نمیکنم تستای ساخت و تولیدو جواب بدم (اینم بگم که میخوام زبانم بزنم چون واسه ی مهندسی پزشکی ضریبش بالاس... هرچند با ضریب ساختو تولید فرقی نداره>>>>>

۱- زبان عمومي و تخصصي

۲- رياضي

۳- حرارت و سيالات( ترموديناميك/ مکانيک سيالات/ انتقال حرارت)

۴- جامدات (استاتيك/ مقاومت مصالح/ طراحي اجزا)

۵- ديناميک و ارتعاشات (ديناميك/ ارتعاشات/ ديناميك ماشين/ کنترل)

۶- ساخت و توليد ( ماشين ابزار/ قالب پرس/ علم مواد/ ماشين هاي کنترل عددي/ اندازه گيري/ توليد مخصوص/ هيدروليك و نيوماتيک/ مديريت توليد)

ضرايب هر يک از دروس براي گرايش هاي مختلف (به ترتيب):

۱- ساخت و توليد (۱/۲/۱/۲/۱/۴)

۲- طراحي کاربردي (۱/۲/۲/۳/۲/۰)

۳- تبديل انرژي (۱/۲/۳/۲/۲/۰)

۴- مهندسي پزشکي بيو مکانيک (۳/۴/۳/۴/۳/۳)

۵- سيستم محرکه خودرو (۲/۳/۳/۳/۲/۰)

۶- طراحي سيستم هاي تعليق ترمز و فرمان (۲/۳/۱/۳/۴/۰)

۷- سازه بدنه خودرو (۲/۳/۲/۴/۳/۰)

درهرحال خواستم از راهنماییتون تشکر کنم،ممنون بابت وقتی که گذاشتین :w72:

لینک به دیدگاه

خيلي هم خوب.

بله در مورد زبان به نظرم چون خوندنش از دروس ساخت و توليد راحت تره نتيجه‌ي بهتري بتوني بگيري و براي كنكور مهندسي پزشكي هم خيلي مهمه چون اكثرا ميزنن.

خواهش ميكنم دوست عزيز. اميدوارم موفق باشي 692519_slxe1vrr6glin3kt.gif

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام عرض خسته نباشید

این ضرایبی که گزاشتیم برای آزاد نیس؟ چون تو دفتر چه این مدلی گذاشته بود

[h=3][/h] [TABLE]

[TR]

[TD=width: 250] گرایشها [/TD]

[TD=width: 430]دروس[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD] [/TD]

[TD]

1 - زبان تخصصی انگليسي، 2 - رياضيات مهندسي، 3 - ترمو ديناميك ، مكانيك سيالات ، انتقال حرارت وجرم، 4

استاتيك ، مقاومت مصالح ، طراحی اجزا، 5 - ديناميك و ارتعاشات، 6 - بيومكانيك عمومي

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]

مهندسی پزشكی - بيومكانيك

[/TD]

[TD] 3 3 4 4 4 4

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

بعد هم سوالم اینه که من علوم تحقیقات مکانیک می خونم الان هم آزاد بیو زدم همین دانشگاه خودمون

درصد وزنی ام چند باشه برای قبولی؟

و اینکه دروسی مثل سیالات ، ترمو ، مقاومت ، ... کدوم سرفصل ها میان؟ مثلا ترمو 1 یا ترمو 2 آیا سیکل ها توی کنکور میان؟ چون اینا خیلی گسترده اند می خوام ببینم از هر مبحث 2-3 تست میاد یا اینکه برای رشته بیو یه سری مباحث خاص می آن

کلا کتاب تست چی بیشتر مد نظرتون هست؟ راهیان ارشد؟ ...؟ زبان ، دینامیک ، استاتیک ، هر چی...؟

اگه ممکن باشه راهنمایی کنید ممنون می شم

لینک به دیدگاه
  • 7 سال بعد...

سلام

من هم باکس ارتعاشات و ساخت و تولید رو زدم هم مبانی بیو مکانیک و باکس پایه پزشکی.

اما باکس مربوط به اطلاعات پایه پزشکی از همه بهتر شده. آیا کسی میدونه رتبه من برای گرایش بیومکانیک با توجه به کدوم یکی از باکس هایی که زدم محاسبه میشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...