رفتن به مطلب

پیتزای قیفی

ارسال های توصیه شده

سلام

:ws3:

به آشپزخونه ی مموش خوش اومدین :ws3:

Click here to view the original image of 640x480px.

DSC00251.JPG

هاااااااای dancegirl3.gif

امروز دیگه دختر خوبی شدم کلی عکس گرفتم از مراحل کارN_aggressive%20%2837%29.gif

برای همین میرم سر اصل مطلب!

یه غذای خیلی خوشگل و خوشمزه (البته برای پیتزا دوستان و پیتزا خوران حرفه ای مثه خودم N_aggressive%20%2837%29.gif)

مواد لازم جهت درست کردن خمیر:

آرد 1.5 لیوان

شیر 3 لیوان

روغن مایع 5ق غ

نمک به میزان لازم

بکینگ پودر 3 ق چ

تخم مرغ 2 عدد

طرز تهیه خمیر:

آرد رو الک کردم، بکینگ پودر و نمک رو بهش اضافه کردم. شیر و روغن مایع و تخم مرغ ها رو هم خوب مخلوط کردم. در آخر هم مخلوط شیر و روغن و تخم مرغ رو به آرد اضافه کردم و هم زدم تا خمیر آماده بشه.

(اگه دیدین خمیر شله، کم کم بازم آرد اضافه کنید، اگرم سفت بود، کمی شیر بهش اضافه کنید)

مواد لازم برای داخل قیف:

هر موادی که توی پیتزاتون دوس داشتین! دیدین چقد آسون بود! persiana__hahaha.gif

حالا منم چیزایی که ریختمو میگم ، اما بدون اندازه! میدونین که، هر طور دلم بخواد میریزم N_aggressive%20%2837%29.gif

گوشت چرخ کرده خدایی زیاد ریختم persiana__hahaha.gif

پیاز

نمک و فلفل و ادویه (بخصوص آویشن فراوون!)

قارچ عزیزمممممممممممم بسیییییییییییار زیاد N_aggressive%20%2837%29.gif

فلفل دلمه

سیب زمینی

ذرت

پنیر موزارلا

سس گوجه فرنگی

گوجه فرنگی

طرز تهیه ی مواد داخل قیف:

پیاز رو تفت دادم و بعد هم گوشت رو اضافه کردم ، بعدشم به ترتیب مواد سخت رو اضافه کردم... فلفل دلمه، قارچ، ذرت، سیب زمینی (قبلا سرخش کرده بودم، نگینی خورد کرده بودم) ، یه دونه گوجه فرنگی نگینی خورد شده (تنوع رنگش فوق العاده میشه) آخر سر هم که همه ی مواد تفت خورد، نمک و فلفل و ادویه رو اضافه میکنم ، به اضافه ی چند قاشق سس گوجه فرنگی تا رنگ و طعم بهتری بده و پنیر رنده شده رو میریزم تا آب بشه... موادمون آماده ااااااااااااااااااااااااا ااااس icon_mrgreen.gif

خب بریم سر وقت اصل ماجرا!

درستیدن قیفهای نازنین

اول از همه بگم من با روزنامه نشستم مثه دخترای خوب 30تا مخلوط درست کردم!! توی دوران دبستان یاد گرفتیم هممونcool.gif... بعد هم روی اونارو فویل کشیدم و شدن یه قالب کاملا بهداشتی! بدون اینکه بخواین قالبی بخرین... (توی عکسها میبینید حالا)

خب ، خمیرتون رو که یکی دو ساعت گذاشته بودین یخچال استراحت کنه، حالا در میارین و با وردنه به ضخامت حدودا 2 میلیمتر پهنش کنید... بعد مثه شکل زیر نوارهای به عرض یک الی یک و نیم سانت ببرین... البته طول نوار باید بلند باشه و این بلندی بسته به ارتفاع مخلوط هاتون داره

DSC00238.JPG

همونطوری که توی عکس معلومه، نوارها که آماده شد، از بالای مخلوط شروع کنید به پیچیدن تا پایین

در نهایت این شیطون بلاها رو خواهید داشت i1n1m2i3356ffh7103.gif

DSC00239.JPG

DSC00240.JPG

اینم نمای بغل

DSC00241.JPG

لینک به دیدگاه

حالا بچه ها آماده ان برن تو فرررررررررررررر

فر رو قبلا روشن کردم، روی یه دمایی گذاشتم خلاصه persiana__hahaha.gifخب درجه ی روی فر پاک شده! من همینطوری میذارم!! فک کنم حدود 200درجه گذاشته بودم N_aggressive%20%2837%29.gif

DSC00242.JPG

بعد که اینا تشریف آوردن توی فر، دمای فر رو کمی پایین دادم و یک ربع کامل گذاشتم برای خودشون کیف کنن اون تو... یه ربع اول حق ندارین درِ فر رو باز کنیدااا!

بعد باز کردم هی بهشون سر زدم N_aggressive%20%2837%29.gifحس کردم یه کم بیشتر بمونن بهتره، خودتون میتونین از قیافه هاشون بفهمید کی آماده ان

بعد که آماده شدن، مامانم گفت خب یه کم طلایی بذار بشن! از دست این مامانا! منم مجبور شدن گریل رو روشن کنم که به خاطر مامان طلایی بشه

(نشدم اصلا مهم نیست، بعد حدود نیم ساعت کاملا پخته خیالتون راحت، نمیخواد حتما رنگشون برگرده)

خلاصه اینکه از فر در میارین و میذارین تا کاملا خنک بشن

بعد به راحتی از قالب جدا میشن و این شکلی میشن

DSC00244.JPG

اینم داخلش

DSC00245.JPG

اینم یه مهربون دیگه

DSC00246.JPG

حالا رسیدیم جای حساس ماجرا!

موادی که قبلا گفتم بپزونید، البته باید بعد از پخت نونها اینارو درست کنید سرد نشه، این مواد رو میریزین توی قیف های نازنین

DSC00247.JPG

اینم بگم، ظرف اصلی رو بردن، این چند تا رو یواشکی توی آشپزخونه هول هولکی گرفتم، مهمون داشتیم خب، همه غارت شدن!!

DSC00248.JPG

و اما انتهای کاااااااااااار

همونطوری یواشکی مجبور شدم توی دستم تزئینشون کنم بهتون نشون بدم persiana__hahaha.gif ظرف اصلی رو نشد ازش عکس بگیرم

DSC00250.JPG

اینم از این نما، همون عکس اولی هستش!!

DSC00251.JPG

نوش جان dancegirl3.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...