رفتن به مطلب

خانه‌تكاني تالار مهندسي‌پزشكي

ارسال های توصیه شده

درود به دوستان عزيزم :icon_gol:

من مدت زيادي رو به خاطر درگيري‌هايي كه داشتم انجمن نيومدم. دليل افت تالار رو هم كم كاري خودم ميدونم.

ميدونم كه همه‌ي شما هم درگيري‌هايي داريد و نميتونيد وقت خيلي زيادي رو به اينجا اختصاص بديد. مخصوصا كه الآن وقت امتحانا هم هست و احتمالا با ديدن اين تاپيك ياد مشكلات بزرگي به اسم امتحانات پايان ترم افتاديد.:14k8gag:

ولي همونطور كه قبلا گفتم و خودتون هم به خــــــــــــوبي ميدونيد، اينا بهانه اي بيش نيست. :w02:

به همين خاطر ازتون ميخوام كه براي اينكه روح تازه اي توي تالار بدمه و دوباره رونق پيدا كنه، هر گونه نظر، پيشنهاد يا انتقادي كه دارين رو بگين. هر چيـــــزي!

اصلا به خوب و بد بودنش فكر نكنيد. قضاوت رو به عهده‌ي ديگران بذاريد. :w16:

هيچ كسي اجازه نداره ساكت رد بشه وگرنه ازش 1000 امتياز كم ميشه.:167: (من اون پايين ميبينم كيا اين تاپيكو ديدن پس فكر پيچوندن من به سرتون نزنه!:banel_smiley_4:)

به بهترين پيشنهادات جوايز ارزنده اي اهدا ميگردد 446219_prispallsmile.gif

پيشاپيش از همكاري شما سپاسگزارم. 33619_rosesmile.gif

لینک به دیدگاه

خب از اونجايي كه اينجا براي پيشنهادات هست پستاي غير مرتبط رو پاك كردم. :icon_gol:

به عنوان يه پيشنهاد به دوستان:

درسته كه هر كدوم از ما زمان خيلي كمي رو ميتونيم براي اينجا اومدن بذاريم. ولي اگه يه درصدي از اين زمانو براي تالار بذاريم خيلي ميتونه كمك كننده باشه. تازه ميزان عذاب وجدان احتمالي رو هم كاهش ميده. :whistle:

به همين خاطر پيشنهاد ميكنم هر كدوم از ما وقتي به انجمن ميايم يه سر به تالار بزنيم كه ببينيم خبر جديدي هست يا نه. اينطوري شايد بتونيم يه كار مثبتي انجام بديم و به دوستامونم كمك كنيم.

از طرفي خيلي از تاپيكاي تالار نياز به زمان زيادي ندارن. پاسخ دادن بهشون چند دقيقه بيشتر وقت نميگيره. :w16:

پس اينجا رو تالار خودتون بدونيد. تعارف نكنيد. هر تاپيكي كه به نظرتون جاي كار داره رو بگيد. 33619_rosesmile.gif

لینک به دیدگاه

من دیروز اومدم رد شدم ولی فرصت نداشتم چیزی بگم. گفتم امروز بیام جبران کنم :ws3:

اول که یه خسته نباشید به همه.

راستش پیشنهادای خیلی خاصی که ندارم. چون نه دانشش رو دارم و نه خلاقیتشو hanghead.gif

اگرم چیزی بگم بیشتر از دید عمومی هستش تا تخصصی.

اما خب چرا اون مسابقه بهترین تصویر مهندسی پزشکی ادامه پیدا نمیکنه؟

راستش یکی از چیزایی که تو این رشته جذابیت داره واسه خیلیا خبرهای مربوط به مهندسی پزشکی. تکنولوژی های جدید و وسایلای جدید و ... به نظرم خوبه اگه مثلاً خبری هم جایی می خونید مربوط به رشتتون به اینجا هم انتقال بدین. البته حتماً خیلیاش هم شاید نیاز به ترجمه داره.

یکی دیگه هم یه کمی شاید وقت بیشتری بخواد اینکه هر یکی دو هفته یکی از اعضای تالار بیاد درباره یه موضوعی که بیشتر تخصص داره و بلد صحبت کنه و بقیه هم اگه سوالی تو اون زمینه داشتن بپرسن. این میتونه یه حالت آموزشی هم داشته باشه.

ولی میدونم واقعاً سخته با توجه به تعداد کم بچه های مهندسی پزشکی. ولی فکر نکنم خیلی وقت گیر باشه.

حالا فعلاً همینا دیگه :ws3:

لینک به دیدگاه

به نظر من هیجان این تالار کمه. یعنی هم تعدادمون کمه هم مطلب به فارسی کمه (تقریبا نایابه ) بعد دیگه کم بودن این هیجان هم مزید بر علت شده !!!

خیلی خوبه هیجانشو بیشتر کنید :دی

من با ایجاد تاپیک های هیجانی موافقم. مثلا صندلی داغ برای مدیر تالار k3008.png

لینک به دیدگاه

نمیدونم مشکل کجاس.. هرچند وقت ی بار ی جلسه میذاریم.. یکمی فعال میشیم ولی باز افت میکنیم..:164:

به نظرم وقت جلساتو بیشتر کنیم..:ydm47612zsesgift969

گذشته از شوخی میگم بیایم با همین تعداد کمی که هستیم به هرکی ی مسئولیتی بدیم.. یعنی کاربر ویژه و مدیر فلان بخشو بیشتر کنیم.. شاید فرجی شد..:164:

با اون قسمت هیجانیشم موافقم..:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

اما خب چرا اون مسابقه بهترین تصویر مهندسی پزشکی ادامه پیدا نمیکنه؟

راستش یکی از چیزایی که تو این رشته جذابیت داره واسه خیلیا خبرهای مربوط به مهندسی پزشکی. تکنولوژی های جدید و وسایلای جدید و ... به نظرم خوبه اگه مثلاً خبری هم جایی می خونید مربوط به رشتتون به اینجا هم انتقال بدین. البته حتماً خیلیاش هم شاید نیاز به ترجمه داره.

یکی دیگه هم یه کمی شاید وقت بیشتری بخواد اینکه هر یکی دو هفته یکی از اعضای تالار بیاد درباره یه موضوعی که بیشتر تخصص داره و بلد صحبت کنه و بقیه هم اگه سوالی تو اون زمینه داشتن بپرسن. این میتونه یه حالت آموزشی هم داشته باشه.

ولی میدونم واقعاً سخته با توجه به تعداد کم بچه های مهندسی پزشکی. ولی فکر نکنم خیلی وقت گیر باشه.

حالا فعلاً همینا دیگه :ws3:

ممنون محمد پيشنهاداي خيلي خوبي بودن

منم فكر ميكنم مسابقه ها رو بايد دوباره استارت كنيم. من خودم شروع ميكنم. اميدوارم بچه ها هم همراهي كنن.

در مورد خبرا هم عملا كاري كه ميتونيم بكنيم ترجمه هست. كه اونم واقعا همكاري نياز داره. با يكي دو نفر جلو نميره.

در مورد اون گفتگوي دو هفته اي و اينا هم به خاطر تعداد كممون شايد اولش سخت باشه. ولي اگه بتونيم موضوع مشترك و جذاب براي همه پيدا كنيم خيلي خوب ميشه.

يا حتي تاپيكاي بپرسيم و بياموزيم و تجهیزات خودمونی... رو اگه بتونيم منظم تر پيش ببريم خيلي خوب ميشه.

به نظر من هیجان این تالار کمه. یعنی هم تعدادمون کمه هم مطلب به فارسی کمه (تقریبا نایابه ) بعد دیگه کم بودن این هیجان هم مزید بر علت شده !!!

خیلی خوبه هیجانشو بیشتر کنید :دی

من با ایجاد تاپیک های هیجانی موافقم. مثلا صندلی داغ برای مدیر تالار k3008.png

هيجان غير از اين مورد اگه داريد بگيد. من چند بار بايد روي صندلي و توي اتاق بشينم واقعا؟ :banel_smiley_4:

من نظر شما رو بيشتر به اين خاطر ميخواستم بدونم. خب من يه نفرم. به ذهنم نميرسه كه چه كاراي تشويقي ميتونيم انجام بديم.

شما بگيد چيا مد نظرتون هست. مدال، امتياز، جوايز حقيقي در دسترس!:ws3:

اگه بگيد "چه عاملي ميتونه محرك باشه "خيلي خوب ميشه.

نمیدونم مشکل کجاس.. هرچند وقت ی بار ی جلسه میذاریم.. یکمی فعال میشیم ولی باز افت میکنیم..:164:

به نظرم وقت جلساتو بیشتر کنیم..:ydm47612zsesgift969

گذشته از شوخی میگم بیایم با همین تعداد کمی که هستیم به هرکی ی مسئولیتی بدیم.. یعنی کاربر ویژه و مدیر فلان بخشو بیشتر کنیم.. شاید فرجی شد..:164:

با اون قسمت هیجانیشم موافقم..:hapydancsmil:

مشكل عدم هيجان و جذابيته!

اينكه به هر كسي يه مسئوليتي بديم به نظرم قشنگ نيست. منظورم عنوان هستا.

وگرنه قبلا تقسيم بندي شده بود كه هر كسي كدوم بخش تالارو بيشتر مد نظر قرار بده و مشكلاتشو بگه كه توي اون مدتم خوب كار كردين. احتمالا به خاطر كم كاري من اون فضا رفت يهو!

بعدم فعاليت بايد به يه حدي باشه كه مسئوليت بديم. نه اينكه اول مسئوليتو بديم بعد ببينيم حالا كار ميكنيم يا نه!

منم همينطوري فك ميكردم ولي خودت از وقتي بنفش شدي فعاليتت خيلي كم شده. اثر معكوس داشته! :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سلام....يك نظر دارم اينكه عملي باشه يا نه نميدونم ولي در ر صورت نظره ديگه...

اون هم اين هستش كه در يك تاپيك توسط مدير تاپيك مهندسي پزشكي يك سري سايت هاي خارجي داده شه و مابقي خودشون برن سرچ و ترجمه كنن و به دنبالش هر هفته يكي از اون مطالب به عنوان مطلب برگزيده به اسم خود مترجم اينجا گذاشته شه و بعد در موردش بحث شه كه آيا اين وسيله..دانش و يا هر چيزي اصلا" در ايران هست يا نه؟؟كسي تا حالا روش كار كرده يا نه؟ خودش معلومات رو اضافه ميكنه....:w16:

لینک به دیدگاه

نظر دوم اينكه با توجه به اينكه تو سايت هاي ديگه ديدم كه براي بازديد و مشاركت عملي اعضا اين كار رو ميكنن ....

اينكه ماهانه مسابقه گذاشته شه و جايزه اون رو با يك شركت كه خريد آنلاين داره قرارداد ميبندن تا به نفر اول فرضا" تا سوم جايزه داده شه........اينجا نميدونم ميشه يا نه؟؟:ws52:حرفم بيخودي كه نبود؟؟؟بود؟؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزيزم.

ممنون كه نظراتت رو گفتي :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اون هم اين هستش كه در يك تاپيك توسط مدير تاپيك مهندسي پزشكي يك سري سايت هاي خارجي داده شه و مابقي خودشون برن سرچ و ترجمه كنن و به دنبالش هر هفته يكي از اون مطالب به عنوان مطلب برگزيده به اسم خود مترجم اينجا گذاشته شه و بعد در موردش بحث شه كه آيا اين وسيله..دانش و يا هر چيزي اصلا" در ايران هست يا نه؟؟كسي تا حالا روش كار كرده يا نه؟ خودش معلومات رو اضافه ميكنه....:w16:

خب اين خيلي نظر خوبي هست. و صد البته مشاركت دوستان رو هم نياز داره. :w16:

ما اينجا يه كارگاه ترجمه داريم كه به نظرم براي اين كار بد نيست:

كارگاه ترجمه - خبر، مقاله، آموزش

اگه شما همراهي كنيد ميتونيم از اين ايده به خوبي استفاده كنيم.

شما خودت دوس داري مسئول هماهنگي اين تاپيك و ترجمه‌ها باشي؟ :w16:

نظر دوم اينكه با توجه به اينكه تو سايت هاي ديگه ديدم كه براي بازديد و مشاركت عملي اعضا اين كار رو ميكنن ....

اينكه ماهانه مسابقه گذاشته شه و جايزه اون رو با يك شركت كه خريد آنلاين داره قرارداد ميبندن تا به نفر اول فرضا" تا سوم جايزه داده شه........اينجا نميدونم ميشه يا نه؟؟:ws52:حرفم بيخودي كه نبود؟؟؟بود؟؟

خب در اين مورد ميتونم با محمد صحبت كنم كه چنين چيزي در سطح كوچيك عملي هست يا نه. :ws38:

از طرفي فروشگاه انجمن اگه راه بيوفته ميتونيم در صورت امكان از همينجا هدايا رو بگيريم.

البته مسابقات بايد در حدي باشن كه چنين هدايايي بخوايم براشون در نظر بگيريم.

يه سر به تالار مسابقات و گفتگو‌هاي مهندسي پزشكي بزن ببين ايده‌ي جديدي به ذهنت ميرسه واسه مسابقه؟

ايده ي خوبي بود. اگه چيزي به نظرت رسيد بازم بگو. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
مديريت يك تاپيك...!!نميدونم ..شرح كارش دقيقا" چيه؟منظورم اينه كه من ميتونم اين كار رو انجام بدم يا نه؟

منظورم يادآوري زمان شروع ترجمه‌ها يا مشخص كردن اينكه كي بايد چي رو ترجمه كنه. يا اينكه برنده كيه و ... هست. :ws3:

يا مثلا اگه همه منتظر ترجمه من بودن و من فرار كرده بودمinnocentsmily.gif، شما بياي به من يادآوري كني كه دارم كار بدي ميكنم. به اين حالت: vahidrk.gif

از طرفي ما ميتونيم همه‌ي ترجمه‌ها رو به صورت تاپيك داشته باشيم و در موردشون بحث كنيم. اينكه هر هفته نباشه هم مسئله اي نيست. فقط باشه. :w16:

خب به نظر ميرسه اين تاپيك ترجمه‌ها داره به سر و سامون ميرسه :ws3:

مسئولشم شما. ببينم چه ميكني. :w02:

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

درودعللم :w02:

من بازم اومدم 14k8gag.gif

چه خبرآ ؟ :167:

----------------------------------------------------------------------------------------------

چند وقت پيش من يه صحبتاي زير پوستي با فرانه و oiuwer داشتم كه براي خونه تكوني يه كارايي انجام بديم.

يه سري از تاپيكاي بيو الكتريك بود كه من از oiuwer خواستم يه بررسي بكنه و نتيجه اين بود:

نام تاپیک:روشهای اندازه گیری حرکت دیواره قلب optical flow

مشکل:خراب بودن لینک دانلود مقاله

نام تاپیک:پزشکی هسته ای

مشکل:فاقد برچسب

برچسبهای پیشنهادی: رادیو داروها - پزشکی هسته ای-رادیواکتیو- داروهای رادیو اکتیو-رادیو ایزوتوپ

نام تاپیک: دسترسی به نرم افزار پیشرفته و رایگان مجسم سازی 3d/2d

مشکل: فاقد برچسب

برچسبهای پیشنهادی: دانلود نرم افزار مجسم سازی 2d/3d - برای ویندوز fiatlux visualize free

نام تاپیک:ساختمان لامپ اشعه X

مشکل:لینک مقاله:not found

پیشنهاد:متن با عکس واضحتر و قابل درکتر خواهد بود

نام تاپیک:قلب مصنوعی چیست و چگونه کار میکند

پیشنهاد:متن با عکس واضحتر و قابل درکتر خواهد بود

نام تاپیک:سیگنالهای مغناطیسی از مغز و قلب (مگنتو کاردیو گرام)

مشکل:عکساش پریده

نام تاپیک:mri

مشکل:عکساش پریده (پست 25)

نام تاپیک:بررسی ساختمان داخلی و عملکرد ام-آر-آی

نام تاپیک:بررسی زنده بودن اثر انگشت در سیستم های تشخیص هویت

مشکل:لینک منبع رو نتونستم باز کنم

نام تاپیک:امواج صوتی و الکترو مغناطیسی

مشکل: 1-فاقد برچسب

برچسبهای پیشنهادی: امواج صوتی - امواج الکترو مغناطیسی - پرتو پزشکی- اشعه x پرتو رونتگن - توموگرافی - مقطع نگاری - رادیو ایمونوواسی - کاربرد درمانی تشعشع - عناصر رادیو اکتیو - ذره آلفا - ذره بتا - اشعه گاما - تصویر رادار و...

2- عکساش پریده (پست شماره 3)

نام تاپیک:مقاله تاثیر امواج رادیو اکتیو بر بافتهای بیولوژیک

مشکل:عکساش پریده (پست 3 جدول؟)

نام تاپیک:خواب

مشکل:فاقد برچسب

برچسبهای پیشنهادی: خواب - فیزیولوژی خواب - مکانیسمهای پدید آورنده خواب - نظریه های اساسی خواب - خواب rem - خواب متناقض - رویا - خواب موج آهسته - خواب همراه با حرکت سریع چشم

نام تاپیک:pll (حلقه قفل شده فاز)در میکرو کنترلر های arm

نام تاپیک:معرفی نرم افزار پردازش تصاویر پزشکی mips

برچسبهای پیشنهادی:آموزش اولیه mips - آشنایی با نرم افزار mips - نرم افزار mips چیست

نام تاپیک: تاکومتر

برچسبهای پیشنهادی:تاکومتر - دور سنج خودرو - تاکومتر لیزری - سرعت دوران شتافت

نام تاپیک: تراشه های زیستی

برچسبهای پیشنهادی: تراشه های زیستی - بیو چیپbiochips - nucleic acid biochips _ protein biochips- تراشه های زیستی پروتئینی - تراشه های زیستی نوکلئیک اسیدی - تست هویت

نام تاپیک: مغز انسان قابلیت هک شدن دارد

برچسبهای پیشنهادی:پایش فعالیت مغز - هک کردن مغز انسان - ترور خاموش!

نام تاپیک: عینک مجهز یه مخزن رطوبت

برچسبهای پیشنهادی:عوارض خیره شدن به مانیتور - عینک تامین رطوبت چشم - کمپانی j!ns - تازه های فناوری

نام تاپیک: امید تازه ای برای امپدانس الکتریکی به عنوان تکنیک عملی تصویر برداری

برچسبهای پیشنهادی:ترموگرافی امپدانس الکتریکی - eit - روشهای نوین تصویر بردازی

نام تاپیک: ساعت فشارسنج آنلاین

برچسبهای پیشنهادی:فشار سنج آنلاین - ساعت فشار سنج- تازه های فناوری - پزشکی و فناوری

نام تاپیک: پیش بینی ایست قلبی و از کار افتادگی تنفسی

برچسبهای پیشنهادی:پیش بینی ایست قلبی - پیش بینی از کار افتادگی تنفسی - مانیتورینگ real time - پیش بینی spesis

نام تاپیک: تبدیل همزمان نور و الکتریسیته توسط یک دستگاه

برچسبهای پیشنهادی:تازه های فناوری - مانیتورینگ علائم حیاتی - تولید انرژی

نام تاپیک: پیوند مغز انسان با اعضای بدن مصنوعی عصبی

برچسبهای پیشنهادی:پیوند عضو - ارتباط مغز و عضو مصنوعی

نام تاپیک: کنترل فشار خون به کمک ساعت مچی

مشکل: لینک منبع not found

پایان جستجو... :smiley-gen165:

كارش خيلي خوب و جامع بود و فراتر از انتظار من! :دي دمش گرم واقعا.

من دارم اينا رو اصلاح ميكنم.

اگه بازم توي زيرتالاراي ديگه موردي بود كه دسترسي نداشتين، اينجا بگين.

اگه ساير دوستان هم علاقه‌مند باشن، خوشحال ميشيم كه همكاري كنن و نظراتشون رو بگن.

با تشكرات فراوان flowerysmile.gif

شاد باشيم.

لینک به دیدگاه

دست‏ ‏oiuwer‏ ‏عزیز‏ ‏واقعا‏ ‏درد‏ ‏نکنه‏ ‏:‏)‏‏ ‏ی‏ ‏سوال‏ ‏اری..‏ ‏تو‏ ‏تجهیزات‏‏ ‏بیشتر‏ ‏مشکل‏ ‏چسب‏ ‏کاریه‏ ‏دیگه..اکثر‏ا‏ ‏برچسب‏ ‏ندارن..‏ ‏بیام‏ ‏بگم‏ ‏بهت‏ ‏یا‏ ‏خودم‏ ‏بزنم‏ ‏کافیه؟

لینک به دیدگاه
دست‏ ‏oiuwer‏ ‏عزیز‏ ‏واقعا‏ ‏درد‏ ‏نکنه‏ ‏:‏)‏‏ ‏ی‏ ‏سوال‏ ‏اری..‏ ‏تو‏ ‏تجهیزات‏‏ ‏بیشتر‏ ‏مشکل‏ ‏چسب‏ ‏کاریه‏ ‏دیگه..اکثر‏ا‏ ‏برچسب‏ ‏ندارن..‏ ‏بیام‏ ‏بگم‏ ‏بهت‏ ‏یا‏ ‏خودم‏ ‏بزنم‏ ‏کافیه؟

خب دسترسي كه داري. بزن ديگه :ws3:

ولي به منم بگو چه كردي كه در جريان باشم.

مثلا اينجا بگو كه تاپيكاي تجهيزات برچسباش كامل شد.

ولي سعي كن زياد و كاربردي باشن. :w02:

متشكراتيم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...