رفتن به مطلب

فراخوان دوستان عزیز برای همکاری با مجله شهرسازی نواندیشان

ela

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز شهرساز و غیرشهرسازم، سلام

مقدمه

همانطور که در جریان هستید، چندیست که تلاش و همکاری برای تولد اولین مجله ی شهرسازی نواندیشان، کلید خورده و دوستان بسیاری در پس پرده و روی صحنه، با جدیت و تلاش، این فرایند رو به جلو هدایت کردند.

حال، در فاز سوم، تولید مجله قرار گرفته ایم، و به یاری خدا و همکاری شما دوستان، دل بسته ایم تا این فاز، مرحله ی آخر بوده و همگی شاهد تولد این فزرند علم و دانش شهرسازی باشیم.

در حال حاضر تکلیف بسیاری از مواردی که در دو پست قبلی به اونها پرداخته شده بود، روشن شده است. نتایج به عمل آمده بدین صورت است:

ساختار سازمانی

اعضایی که در پیش برد مجله نقش مستقیم خواهند داشت، در 5 سمت قرار می گیرند:

1. صاحب امتیاز: سایت نواندیشان

2. مدیر مسئول: Mohammad.A

3. سر دبیر: ela

4. هیئت تحریریه: ela،...Urbanist..., Artiiist, Mohammad.A hamid_shahrsaz

5. دبیران سرویس (متعاقبا اعلام خواهد شد)

6. همکاران (متعاقبا اعلام خواهد شد)

ساختار مجله

ساختار مجله به تأیید اعضای اصلی رسیده و بدین صورت خواهد بود:

1* درآمد: این قسمت که در بسیاری از مجلات با عنوان سخن سردبیر ارائه می شه، مقدمه ای بر موضوعات اصلی و چالش های پیش روی موضوع منتخب مجله می باشد. دوستان در پیشنهاداتشون، ذکر کرده بودند "سخن هیئت تحریریه" من هم با این موافق ترم. به این صورت که اعضا با همفکری هم و یا تک تک به صورت دوره ای این بخش رو کامل می کنند. در صورت نوشته شدن توسط یک نفر، نام نویسنده و در صورت نوشته شدن توسط چند نفر، عبارت "هیئت تحریریه" ذکر خواهد شد.

2* جستار:

این قسمت بدنه ی اصلی مجله رو تشکیل می ده. و از نظر علمی اهمیت بیشتری نسبت به سایر مطالب داره و از اولویت بیشتری هم برخوردار خواهد بود.

این قسمت از دو زیر بخش مقالات و پروژه ها تشکیل خواهد شد به این ترتیب:

2-1: مقالات: که خود به مقالات تألیفی اعضاء و ترجمه ها اختصاص پیدا خواهد کرد.

2-2: پروژه ها: که به پروژه های مطرح دانشجویی، نقد پروژه های مهندسین مشاور و همچنین تجربیات موفق ملی و فراملی اختصاص دارد.

[لازم به یاد آوری است که لازم نیست همه ی زیر بخش ها در یک شماره مطلب داشته باشند]

3* گفت و گو و مصاحبه:

این گفتگو عموما با اساتید، صاحب نظران و حتی دانشجویان موفق و یا نفرات برتر کنکور خواهد بود.

4* گزارش

این بخش هم شامل سه زیربخش خواهد بود:

4-1: گزارش از میزگرد داخل تالار در مورد موضوعی خاص

4-2: گزارش از همایش ها و نشست های تخصصی

4-3: گزارش از آغاز یا اتمام پروژه ای شهرسازی

5* معرفی

5-1: معرفی یک شهر یا فضای شهری

5-2: معرفی یک شهرساز و صاحب نظر شهرسازی

5-3: معرفی سایت و کتاب و و مجله و مقاله ی مفید

6* آموزش

این بخش همونطور که دوستان قبلا هم به آن اشاره کردند، تنها به آموزش نرم افزارها اختصاص نخواهد داشت و سایر مطالب شهرسازی چه در زمینه ی حرفه و چه در زمینه ی پژوهش رو در بر میگیره.

7* شهر در آینه ی تصویر

در این قسمت برخی از تصاویر خلاقانه و یا توصیف گر برخی از مفاهیم شهرسازی و یا ویژگی های خاص شهری و حتی سمبل ها و نشانه های شهری ارائه خواهد شد.

8* واژگان شهرسازی

9* بخش شناور: این بخش به صورت شناور در تمام صفحات و یا بخشی قابل توجهی از صفحات قرار خواهد گرفت. و به صورت دانستنی های شهرسازی و جملات پر مفهوم شهرسازی از صاحب نظران شهرسازی خواهد بود.

لازم به توضیح است که این ساختار از چند بخش اصلی تشکیل شده که دارای زیر بخش های متنوع هست. همه این زیر بخش ها لزوما در هر شماره ابراز نمی شوند.

سرویس های مجله

- خبر

- ترجمه

- گزارش

- مقاله

- آموزش

- پروژه

- عکس

شرح وظایف

وظیفه ی سر دبیر:

برنامه ريزي براي فعاليتهاي سرويس ها و بخش هاي مختلف مجله.

رياست هيئت تحريريه.

تشكيل سرويس ها و بخش هاي مختلف كاري براي عضويت و مسئوليت اعضاي مجله و نظارت بر عملكرد آنها.

نظارت بر انتخاب دبيران سرويس.

انتخاب معاون سردبير.

تصويب كلي طرحها و برنامه هاي مطرح شده در هيئت تحريريه و ارائه به مديرمسئول براي تصويب نهايي توسط مدير مسئول و به الزام درآوردن اجراي آنها.

وظايف دبيران سرويس:

برنامه ريزي براي فعاليتهاي سرويس براساس برنامه های تصويب شده در هيئت تحريريه.

رياست جلسات هماهنگي اعضاي سرويس.

تشكيل گروههاي درون سرويسي براي افزايش كارآيي و بهره وري سرويس و نظارت بر عملكرد آنها.

ارائه گزارش از عملكرد سرويس در جلسات هفتگي هيئت تحريريه.

وظایف اعضای سرویس:

این وظایف توسط ذبیران سرویس تعیین خواهد شد.

باقی توضیحات ارائه می شود.

• Like 14
لینک به دیدگاه

برای پیش برد اهداف مجله، ما به دو نوع همکاری نیازمندیم.

1. ارسال مطلب: هر دوست عزیز، می تونه مطالب علمی و پژوهشی، پروژه های خوب دانشجویی، اخبار ناب شهرسازی، عکس های زیبا از زندگی و منظر شهری، و ... را برای درج در مجله، ارسال کنه. مطالب ارسالی شما، به سرویس های مربوطه منتقل می شه و پس از داوری و ارزش گذاری، در مجله، به چاپ می رسه (چاپ مجازی :w16:) لازم به توضیح است که دوستان مطالب خود را باید با اسم واقعی و مشخصات تحصیلی واقعی ارسال کنند.

فرمت مطالب ارسالی نیز متعاقبا اعلام می شه.

مدیر مسئول محترم نیز برای این زحمت دوستان، پاداشی رو در نظر گرفتن. بسته به مطلب ارسالی و تأیید آن برای قرار گیری در مجله، از 50 تا 300 امتیاز.

2. همکاری در سرویس های مجله: علاوه بر ارسال مطلب که توسط هر فرد حقیقی می تونه صورت بگیره، ما برای تنظیم مسئولیت ها، نیازمند افرادی هستیم که به صورت منظم، برای بهبود و ارتقاء مجله، همکاری کنند. این دوستان به عنوان اعضاء سرویس ها در سرویس های درخواستی خود اعلام آمادگی می کنند. وظیفه ی اعضاء سرویس ها توسط دبیر سرویس مشخص می شه و دبیر سرویس از دوره های بعدی با حق مشاوره ی سردبیر از بین اعضاء همان سرویس و با تأیید سر دبیر انتخاب می شه.

تذکر: هر فرد تنها می تونه در دو سرویس ثبت نام داشته باشه.

همکاری در سرویس ها نیز از مزایایی برخوردار است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

• Like 8
لینک به دیدگاه

دوستانی که اعلام آمادگی در سرویس های مجله می کنند، نام کاربری آنها در این تاپیک قرار می گیره ...

1.سرویس خبری: hamid_shahrsaz، Artiiist، Creative City

2.سرویس ترجمه: Mohammad.A، Masih60، from_hell، omid vakili، Abo0ozar، zrad

3.سرویس مقاله: Artiiist، Mohammad.A، omid vakili، Creative City

4.سرویس آموزشی: hamid_hisystem، ...Urbanist...، Masih60

5.سرویس پروژه: ...Urbanist...، ela

کارهای گرافیک و صفحه آرایی: 3dwin

ویراستاری: mehdi_7070

این پست هر روز به روز خواهد شد ...

• Like 9
لینک به دیدگاه

سلام من قبلا اعلام همكاري كردم مي تونم يه قسمت به عنوان لموزش مقاله نويسي رو راه بندازم يه چيز تو مايه هاي همون اصلاح چكيده اي كه قبلا تاپيكش رو زدم اگه به نظرتون خوبه من دراين زمينه درخدمتتون هستم اگه كه نه هر بحثي كه خودتون خواستين اكثر بچه ها حوزه هاي تخصص من رو ميدونن به هر حال من درخدمتتون هستم

• Like 7
لینک به دیدگاه

با عرض سلام و ادب مجدد به همه ی دوستان علاقه مند به مجله ی شهرسازی

اولین جلسه ی مجله شهرسازی نواندیشان، متشکل از اعضایی که اعلام آمادگی برای همکاری در سرویس های مجله نموده بودند در تاریخ 1391/2/14 برگزار گردید.

در این جلسه، پس از صحبت در رابطه با سیاست های کلی مجله، اساس نامه، وظایف اعضاء، مخاطبان، ساختار سازمانی، ساختار مجله، چشم اندازهای پیش روی مجله و ...، به انتخاب دبیران سرویس های مختلف مجله پرداخته شد.

آنچه که می توانم به صورت یک گزارش عمومی به عرض دوستان برسانم، به این شرح است:

ساختار مجله (بدون تغییر در کلیت)

سرویس های مجله و دبیران آن ها

1.سرویس خبری: hamid_shahrsaz

2.سرویس ترجمه: Mohammad.A

3.سرویس مقاله: Artiiist

4.سرویس آموزشی: hamid_hisystem

5.سرویس پروژه: ...Urbanist...

لیست اعضای هر سرویس در پست سوم، به روز شده است.

• Like 9
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

کارهای گرافیک و صفحه آرایی: :banel_smiley_4:

یعنی هنوز مجله راه نیافتاده ؟ 312jtp0.gif

من می تونم صفحه آرایی و گرافیک مجله رو بر عهده بگیرم .

• Like 6
لینک به دیدگاه
کارهای گرافیک و صفحه آرایی: :banel_smiley_4:

یعنی هنوز مجله راه نیافتاده ؟ 312jtp0.gif

من می تونم صفحه آرایی و گرافیک مجله رو بر عهده بگیرم .

سلام

خوش آمد می گم ... :w139:

تا اینکه راه افتادن رو چی بدونین ...

بله راه افتاده ولی هنوز تصمیم به انتشار مطالب نگرفتیم تا فرصت مناسب فراهم بشه ...

برای صفحه آرایی و گرافیک مجله هم نیاز به همکاری داریم ...

دیدم رشتتون IT و کامپیوتره ... به کارهای صفحه آرایی و گرافیک آشنایی دارین؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام

خوش آمد می گم ... :w139:

تا اینکه راه افتادن رو چی بدونین ...

بله راه افتاده ولی هنوز تصمیم به انتشار مطالب نگرفتیم تا فرصت مناسب فراهم بشه ...

برای صفحه آرایی و گرافیک مجله هم نیاز به همکاری داریم ...

دیدم رشتتون IT و کامپیوتره ... به کارهای صفحه آرایی و گرافیک آشنایی دارین؟

ممنون

منظورم همین بود ، که مراحل کار تا چه حد پیشرفت داشته و آیا مجله آماده ی انتشاره یا نه .

رشته ی من IT بود . چند سالی میشه که از دانشگاه اخراج شدم rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

به گرافیک و فوتوشاپ بعله . یه جورایی شغلم چهارم پنجمم به حساب میاد . اما تا بحال حتی یه دفتر 40 برگ رو هم جلد نکردم چه برسه به صفحه آرایی یک مجله .

اما فکر نکنم کار سختی باشه ، اگه هم باشه ، برای من سخت نیست 9lfwh6l2n8vay7ghp2cic.gif

اگه فکر می کنید ممکنه به درد بخور باشم خوشحال میشم کمک کنم

• Like 5
لینک به دیدگاه
ممنون

منظورم همین بود ، که مراحل کار تا چه حد پیشرفت داشته و آیا مجله آماده ی انتشاره یا نه .

رشته ی من IT بود . چند سالی میشه که از دانشگاه اخراج شدم rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

به گرافیک و فوتوشاپ بعله . یه جورایی شغلم چهارم پنجمم به حساب میاد . اما تا بحال حتی یه دفتر 40 برگ رو هم جلد نکردم چه برسه به صفحه آرایی یک مجله .

اما فکر نکنم کار سختی باشه ، اگه هم باشه ، برای من سخت نیست 9lfwh6l2n8vay7ghp2cic.gif

اگه فکر می کنید ممکنه به درد بخور باشم خوشحال میشم کمک کنم

مهارت لازم که کار با فتوشاپ هست می گین دارین ... این خیلی خوبه ... علاقه و استعداد هم که حتما دارین، چون اظهار تمایل کردین ... اما می مونه تجربه که امیدوارم علاقه، سلیقه و روان شناسی مخاطب بتونه کمبود اون رو جبران کنه ...

و یک نکته ی مهم: کار مجله رو آسون فرض نکنین ... حداقلش این که من یکم سخت گیرم ...

طراحی جلد و صفحه آرایی مجله باید به گونه ای باشه که:

1. در جذب مخاطب مورد نظر و نه هر مخاطبی، موفق باشه ...

2. ارتباط بین ظاهر با مفهوم حفظ بشه ...

3. نظم و ترتیب در چیدمان مطالب اعم از تصاویر و متن رعایت بشه ...

و البته فکر می کنم شما می تونی ... به جمع ما خوش اومدین :flowerysmile:

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

با سلام مجدد به دوستان عزیز شهرسازم

مطالب خودتون برای چاپ توی شماره های بعدی می تونید به این آدرس ارسال کنید :ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...