رفتن به مطلب

مقایسه بویلر پالایشگاهی با بویلر نیروگاهی

kesh1348

ارسال های توصیه شده

تفاوت بویلرهای پالایشگاهی با بویلر نیروگاهی را ذکرکنید .

منظورتون از تفاوت چیه؟

سوالتون رو هم باید دربخش سیالات مطرح میکردین

به هرحال

بویلرها برحسب نوع کاربردشون ومقداربخاری که باید تولید کنن به دودسته فایرتیوب و واترتیوب تقسیم میشن

بویلرهای پالایشگاهی به دلیل اینکه بیشتر برای تغذیه هیترها و مبدلهای حرارتی به کار میرن با تناژ پایین واز نوع فایرتیوب میباشند ولی بویلرهای نیروگاهی چون از نوع مولد هستند(بویلرهای نیروگاههای بخار وبویلر راکتورهای نیروگاههای هسته ای) با تناژ بالا واز نوع واترتیوب میباشند(خروجی بخار یک بویلر با سیرکولاسیون اجباری وتحت فشار 170 بارحدود 1100 تن در ساعت میباشد)

برای دریافت اطلاعات بیشتر به تاپیک مرجع بویلرها مراجعه فرمایید

سوالی بود در خدمتیم

لینک به دیدگاه
تفاوت بویلرهای پالایشگاهی با بویلر نیروگاهی را ذکرکنید .

من فکر میکنم در نیروگاه چون اغلب به بخار سوپرهیت نیاز داریم،از واترتیوب استفاده میکنیم.

ولی در مورد پالایشگاهی اطلاع چندانی ندارم.

لینک به دیدگاه
من فکر میکنم در نیروگاه چون اغلب به بخار سوپرهیت نیاز داریم،از واترتیوب استفاده میکنیم.

ولی در مورد پالایشگاهی اطلاع چندانی ندارم.

ربط مستقیم به سوپرهیت بودن بخارمون نداره

شرایط فشار تعیین میکنه که بویلرمون از چه نوعی باشه بنابراین سوپرهیت بودن با توجه به انتالپی که باید جذب کنیم معنا پیدا میکنه وچون امکان ساخت دیگی که بتونه همچین بخاری رو با اون تناژ درحالت سوپرهیت تولید کنه لذا از واتر تیوب استفاده میکنیم تا از هرسه حالت انتقال حرارت برای جذب انرژی وتبدیل اون به عامل مولد استفاده کنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...