رفتن به مطلب

ایرادات که ممکن است حین نصب سیستم صوتی پیش آید(ساده)

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت شما عزیزان:icon_gol:

ممکن است شما روزی تصمیم بگیرید ضبط ماشین خودرا ،خودتان نصب کنید:ws3:

به ایرادات واشتباهاتی که ممکن است حین نصب یک سیستم صوتی ساده پیش بیاد اشاره ای میکنم

سیمها را وصل کرده اید ولی سیستم خاموش است

این عیب قطعا مربوط به تغذیه دستگاه است.هر دو سیم برق دستگاه(زرد رنگ و قرمز رنگ)را چک کنید که برق 12 ولت را به دستگاه میرسانند...هرکدام از این دو قطع باشد دستگاه روشن نخواهدشد.سیم مشکی را هم چک کنید که به بدنه یا سیم منفی وصل باشد ممکن است برقها درست باشد اما اتصال بدنه ضعیف یا قطع باشد...

درصدی هم احتمال دارد سیمها را جابه جا وصل کرده باشید که باید فکر تعمیر دستگاه خود باشید:ws3:

دستگاه روشن میشود اما صدا ندارد

در ابتدا تنشیمات دستگا ه را چک کنید ممکن است سهوا کلید MUTE را زده باشید یا بلندگوها بالانس نباشد (درصورتیکه فقط یک جفت باند دارید.)اگر تمام تنظیمات درست است ایراد تنها مبروط به خروجی صدای دستگاه شماست:

1. ممکن است در مسیر جایی سیم زخمی شده و به بدنه اتصال پیدا کرده است(با اهم متر چک کنید)
  2. ممکن است آی سی صوت دستگاه معیوب باشد
  3. ممکن است سیم اتصال بلندگوها قطع باشد
  4. احتمال دارد خود بلندگوها خراب ومعیوب باشد
  5. ممکن است اتصال سیمها از پشت ضبط ایراد داشته باشد
  6. احتمال دارد سوکت درست در پشت ضبط قرارنگرفته باشد

مواردی که گفته شد مهمترین ایراداتی ست که ممکن است برای شما پیش آید

نکته:حتی المقدور اگر از نصب خودسرانه دستگاه خودداری کنید

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت شما عزیزان:icon_gol:

پیمان عزیز تاپیکهایی با این موضوعات خیلی خوبه:w16:

من ماشین ندارم اما مطمئنم کسایی که ماشین دارن حتما این مطالبو باید بدونن

لینک به دیدگاه
  • 5 سال بعد...

سلام من یک پخش تصویری جی وی سی دارم حدودا هشت خروجی باند داره من سیمهای باندها رو همه قطع کردم وفقط دوجفت رو به سمهایی که خودم داشتم وصل کردم وبه دوتا باند متصل کردم اما صدای دلخواه نداد وخرخر میکنه

لینک به دیدگاه

عذر میخوام این پخش تصویری جی وی سی جای دوتا پک سیم داره حتی پک سیمش هم دارم اما ظاهرا از اون جای پک سیم هبچ فرمانی نبست یعنی جای پک سیم رو با تستر چک کردم هیچ برقی نداشت وگرنه میخواستم آمپ رو از همون پک سیم وصل کنم

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
در در 8 آبان 1396 در 03:21، kohyar karimey گفته است :
در در 8 آبان 1396 در 03:28، kohyar karimey گفته است :

عذر میخوام این پخش تصویری جی وی سی جای دوتا پک سیم داره حتی پک سیمش هم دارم اما ظاهرا از اون جای پک سیم هبچ فرمانی نبست یعنی جای پک سیم رو با تستر چک کردم هیچ برقی نداشت وگرنه میخواستم آمپ رو از همون پک سیم وصل کنم

در در 8 آبان 1396 در 03:30، kohyar karimey گفته است :

شرمنده سوال سومم این هست که آیا میتونم از هر هشت خروجی باندها به طور مشترک ببرم به اون دوتا باندی که دارم?البته مثبت ومنفی رو رعایت میکنم

در در 29 اسفند 1390 در 11:19، parisa.na گفته است :

مرسی از تاپیکت عزیزم!برای من ازاین اتفاق ها زیاد می افته.زیاد...

سلام من یک پخش تصویری جی وی سی دارم حدودا هشت خروجی باند داره من سیمهای باندها رو همه قطع کردم وفقط دوجفت رو به سمهایی که خودم داشتم وصل کردم وبه دوتا باند متصل کردم اما صدای دلخواه نداد وخرخر میکنه

اول عکس سیم بندی تو بفرست تا جواب همه رو بدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...