رفتن به مطلب

چه پروژه‌هايي انجام مي‌دهيد؟

ارسال های توصیه شده

درود دوستان عزيزم :icon_gol:

با توجه به اينكه هر كدوم از ما توي يه گرايش داريم تحصيل يا كار ميكنيم به نظرم اين خوب اومد كه بدونيم هر كدوممون براي درسامون يا براي پروژه‌ي پايانيمون چه پروژه هايي رو انجام داديم يا داريم ميديم.

اينطوري ميتونيم تاپيكا و بحثا رو به اون سمت ببريم كه هر كسي كاري كه اينجا ميكنه، در راستاي كارهاي خودش باشه و از طرفي هم بتونيم با بحث و تبادل نظر راهگشاي كارهاي هم باشيم.

هر كدوم از ما به منابع متفاوتي دسترسي داريم و با در كنار هم گذاشتن اطلاعاتمون ميتونيم به كاراي هم كمك بزرگي كنيم. اين يكي از نكات مثبت فروم‌هاست كه ميشه به خوبي ازش استفاده كرد.

از طرفي ميتونيم اگه شد هم با هم پروژه‌هاي مشترك انجام بديم يا مثلا توي تاپيك كارگاه ترجمه - خبر، مقاله، آموزش ترجمه‌هامون رو به اون سمت ببريم كه هم خودمون بتونيم استفاده كنيم هم دوستامون. :w16:

خب حالا هر كسي بياد اينجا بگه كه پروژه هاش توي چه زمينه‌هايي بودن و هستن و اينكه پيشنهادي داره واسه اينكه اينجا بتونيم با هم همكاري كنيم يا نه.

در صورتي كه چنين چيزي بود ميتونيم توي تاپيك اتاق همياري پروژه ها در موردش بحث كنيم يا ببينيم كسي ميتونه كاري بكنه يا نه.

اينجوري كه باشه ميتونيم از متخصصاي رشته هاي مرتبط هم استفاده كنيم. :w16:

اين تاپيك هم بايد با انجام يه پروژه‌ي جديد آپديت بشه.

بيايد بگيد ببينيم دنيا دست كيه؟! :w02:

پ.ن: اين تاپيك فقط براي اينه كه از موضوعات كاراي همديگه مطلع بشيم يا اينكه پيشنهاد كار مشتركي رو بديم. براي مطرح كردن سوالات در مورد پروژه‌ها توي تاپيك اتاق همياري پروژه ها پست بدين لطفا :icon_gol:

لینک به دیدگاه

خب دوس داشتم دوستان كاراشونو بگن كه بعد منم بگم ولي خب همه سكوت اختيار كردن. :ws38:

من چون از اول هدفمند :دي اومده بودم توي اين رشته اكثر كارام در زمينه‌ي دريچه‌ي قلب بوده و هست و احتمالا خواهد بود. :ws37:

مدلسازي به همراه تست‌هايي كه با كمك مركز قلب تهران صورت ميگيره.

كاراي ديگه اي كه مدلسازي براشون انجام دادم پروتز زانو ، انعكاس موج تو درخت عروق و آنوريزم آئورت بوده.

مدلسازي هاي سيالاتي با استفاده از ادينا و مدلسازي جامداتي هم با استفاده از اباكوس بوده.

براي انجام كارامم با نرم افزاراي زيادي مجبور شدم كار كنم ... از همه بيشتر كتيا و ادينا و متلب بوده.

كارايي هم كه به عنوان پروژه‌هاي مطالعاتي بودن توي زمينه‌هاي پراكنده اي بودن. بعضياشو اينجا هم گذاشتم. مث دستگاه سنگ شكن كليه، دستگاه كمك بطن چپ و ... به طور كلي الآن تمركزم خيلي بيشتر روي سيالات بيولوژيكي هست و گرايشم توي ارشد هم همينه. :w16:

پروژه‌ي ارشدم هم در زمينه ي دريچه‌ي مكانيكي قلب هست به اميد پيدا كردن يه هندسه‌ي بهينه.

راستي دانشگاه ما يه دوره‌ي تجهيزات پزشكي ميذاره كه من خودمم گذروندمش. مدركش از دانشگاه خودمونه و جداي از مدركي كه ميدن به نظرم خود كلاس واقعا مفيد بود. كلا اين چند سال مفيد تر از اين كلاس نرفته بودم innocentsmily.gif

اگه بخواين من ميتونم براتون هماهنگ كنم كه توي اين كلاسا شركت كنين :icon_gol:

من تا الآن از شماها خيلي چيزا ياد گرفتم و اگه كاري باشه كه بتونم براي انجامش باهاتون همكاري كنم خيلي خوشحال ميشم.

اميدوارم هر روز بيشتر و بيشتر با هم و از هم ياد بگيريم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
خب دوس داشتم دوستان كاراشونو بگن كه بعد منم بگم ولي خب همه سكوت اختيار كردن. :ws38:

من چون از اول هدفمند :دي اومده بودم توي اين رشته اكثر كارام در زمينه‌ي دريچه‌ي قلب بوده و هست و احتمالا خواهد بود. :ws37:

مدلسازي به همراه تست‌هايي كه با كمك مركز قلب تهران صورت ميگيره.

كاراي ديگه اي كه مدلسازي براشون انجام دادم پروتز زانو ، انعكاس موج تو درخت عروق و آنوريزم آئورت بوده.

مدلسازي هاي سيالاتي با استفاده از ادينا و مدلسازي جامداتي هم با استفاده از اباكوس بوده.

براي انجام كارامم با نرم افزاراي زيادي مجبور شدم كار كنم ... از همه بيشتر كتيا و ادينا و متلب بوده.

كارايي هم كه به عنوان پروژه‌هاي مطالعاتي بودن توي زمينه‌هاي پراكنده اي بودن. بعضياشو اينجا هم گذاشتم. مث دستگاه سنگ شكن كليه، دستگاه كمك بطن چپ و ... به طور كلي الآن تمركزم خيلي بيشتر روي سيالات بيولوژيكي هست و گرايشم توي ارشد هم همينه. :w16:

پروژه‌ي ارشدم هم در زمينه ي دريچه‌ي مكانيكي قلب هست به اميد پيدا كردن يه هندسه‌ي بهينه.

راستي دانشگاه ما يه دوره‌ي تجهيزات پزشكي ميذاره كه من خودمم گذروندمش. مدركش از دانشگاه خودمونه و جداي از مدركي كه ميدن به نظرم خود كلاس واقعا مفيد بود. كلا اين چند سال مفيد تر از اين كلاس نرفته بودم innocentsmily.gif

اگه بخواين من ميتونم براتون هماهنگ كنم كه توي اين كلاسا شركت كنين :icon_gol:

من تا الآن از شماها خيلي چيزا ياد گرفتم و اگه كاري باشه كه بتونم براي انجامش باهاتون همكاري كنم خيلي خوشحال ميشم.

اميدوارم هر روز بيشتر و بيشتر با هم و از هم ياد بگيريم :icon_gol:

روم سیاه:icon_pf (34):

من کارم برقی بود:icon_pf (34):

هنوزم حسرت میخورم چرا یه کار پزشکی نکردم..:4564:

البته شاید بیشترش تقصیره مدیر گروهمون بود:whistles:

بگذریم پروژه من درموردrfidبود...

ایشالا تو ارشد جبران میکنم...

البته بدم نمیاد تو وقتای بیکاری یه کارایی کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم...:hanghead:

لینک به دیدگاه
#zina#[/url]891946]روم سیاه:icon_pf (34):

من کارم برقی بود:icon_pf (34):

خب بده مگه؟ :ws38:

خيليم خوبه

كلي ميتونيم ازت كمك بگيريم :w16:

توضيح بده حالا

قرار شد اگه در مورد كارامون، حتي در حد پروژه‌‌هاي كوچيك درسي بود هم بنويسيم كه چي بوده.

همين يه پست ما ممكنه به دوستامون كمك زيادي بكنه و بفهميم چيزي كه خيلي دنبالش بوديم همينجا كنارمون بوده. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

خب بده مگه؟ :ws38:

خيليم خوبه

كلي ميتونيم ازت كمك بگيريم :w16:

توضيح بده حالا

قرار شد اگه در مورد كارامون، حتي در حد پروژه‌‌هاي كوچيك درسي بود هم بنويسيم كه چي بوده.

همين يه پست ما ممكنه به دوستامون كمك زيادي بكنه و بفهميم چيزي كه خيلي دنبالش بوديم همينجا كنارمون بوده. :icon_gol:

عشق است اوری:hapydancsmil:

اوری بالا پستمو ویرایش کردم...

بیشتر تحقیقاتی بود ولی خوب پوست از سرم کنده شد:ws3:

لینک به دیدگاه
#zina#[/url'>891946]

بگذریم پروژه من درموردrfidبود...

ایشالا تو ارشد جبران میکنم...

البته بدم نمیاد تو وقتای بیکاری یه کارایی کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم...:hanghead:

خب يه مقدار در موردش توضيح ميدي؟

من بيومكانيكم آخه. هيچي نميدونم در مورد پروژه‌هاي برق :hanghead:

خب به نظرم ميشه كه توي فرصتي كه داري، ببيني ميخواي توي چه موضوعي كار كني. اينطوري ميتوني قبل از اينكه ارشد رو شروع كني، اگه قراره چيزي رو در موردش ياد بگيري، ياد بگيري. نرم افزار يا خوندن مقالات زمان زيادي ميخواد...

اينطوري خيلي توي زمانت صرفه جويي ميشه و خيلي جلو ميوفتي.

از طرفي وقتي از قبل در مورد كاري كه ميخواي انجام بدي اطلاعات داشته باشي، اعتماد به نفست هم به جلو رفتن كارت خيلي كمك ميكنه. استادتم روت يه حساب ديگه اي باز ميكنه. :w16:

#zina#891956]عشق است اوری:hapydancsmil:

اوری بالا پستمو ویرایش کردم...

بیشتر تحقیقاتی بود ولی خوب پوست از سرم کنده شد:ws3:

فدات :5c6ipag2mnshmsf5ju3

پروژه واسه همينه ديگه :w02:

ولي قبول داري چيزايي كه توي پروژه ياد ميگيري چقد وسيع تر از درسا هستن؟

تجربه‌ي خيلي خوبيه. :w16:

لینک به دیدگاه

این ازون تاپیکاس که خیلی دوسش دارم . من کلا از همکاری و به اشتراک گذاری پروژه خیلی خوشم میاد :ws3:

اول قرار بود واسه پروژه کارشناسیم روی سیگنال های خواب در زمان رِم (rem ) کار کنم که بنا به دلایلی ( تنبلی ) وقت کم اوردم و قرار شد رو یه موضوع دیگه کار کنم.

میخواستم از روی سیگناهای مغزی ( EEG ) تشخیص بدم که فرد داره خواب خوبی میبینه یا بد و بعد اگه خواب بدی میبینیه با یه الارم بیدارش کنم !

البته این فاز اول پروژه بود و قرار بود بعدش روی فهمیدن غالب کلی خواب کار کنیم که خیلی کار سختی به نظر میاد و استادام معتقد بودن که نشدنیه !

خلاصه پروژه جدیدم در زمینه پردازش تصویر و به صورت دقیق رمزگذاری تصاویر دیجیتال بود با کمک معادلات اشوبی لوجستیک

این پروژه رو تا حد زیادیش رو قبلا انجام داده بودم و واسه پروژم تکمیلش کردم که تونستم تو یه کنفرانس ملی هم ارائش بدم و سرتیفیکیت کنفرانس بگیرم .

در این زمینه هم چند تا فاز بعدی واسش مشخص کردم مثل پردازش و رمزگذاری تصاویر رنگی که کار ساده ای هست و بعد رمزگذاری فیلم ها که یه مقدار سنگین و زمانبره !

تا جایی که یادم میاد پروژه درخور توضیحی دیگه نداشتم !

لینک به دیدگاه

ضمن تشکرات فراوان از بانو اوری

خب من اگه بخوام از پروژه هام بگم در راستای موضوع تاپیک، یه مقداری دور میشیم از بحث تالار و اینا دیگه

من یه کوچولو درباره سرامیکای کلسیم فسفاتی تحقیقات کردم، یه کوچولو هم راجع به فلزات

ایشالا در آینده رکورد می زنیم در حد تیم ملی :دی

ببینم من وقت دارم یه خاطره بگم ؟ 26649_8xuelu_th.gif

امروز تشریف فرما شده بودم مرکز قلب تهران، طبقه منفی دو بودم که اتفاقی دیدم تابلو زده مهندسی پزشکی

از روی حس کنکاوی تشریف فرما شدم داخل و یک عددی سوتی ناقابل دادم59292_(5).gif

اصرار نفرمایید بیشتر از این نمیتونم تعریف کنم81872_ghayem.gif

حالا خلاصه دوستان و سروران گرام، اگر از پروژه هاتون صحبت کردین یکمی هم راجع به این موسسات تحقیقاتی یا بیمارستان ها بگین

این که چه طوری باهاشون همکاری می کنین، در چه زمینه ای با چه شرایطی و .....

بگین کارآموزی لیسانس کجا بودین؟ و چه کردین؟

دست گلتون درد نکنه:ws37:

لینک به دیدگاه

مريم جان من اين پست رو الآن ديدم. شندرمندر :دي

ضمن تشکرات فراوان از بانو اوری

خب من اگه بخوام از پروژه هام بگم در راستای موضوع تاپیک، یه مقداری دور میشیم از بحث تالار و اینا دیگه

من یه کوچولو درباره سرامیکای کلسیم فسفاتی تحقیقات کردم، یه کوچولو هم راجع به فلزات

ایشالا در آینده رکورد می زنیم در حد تیم ملی :دی

ببینم من وقت دارم یه خاطره بگم ؟ 26649_8xuelu_th.gif

امروز تشریف فرما شده بودم مرکز قلب تهران، طبقه منفی دو بودم که اتفاقی دیدم تابلو زده مهندسی پزشکی

از روی حس کنکاوی تشریف فرما شدم داخل و یک عددی سوتی ناقابل دادم59292_%285%29.gif

اصرار نفرمایید بیشتر از این نمیتونم تعریف کنم81872_ghayem.gif

حالا خلاصه دوستان و سروران گرام، اگر از پروژه هاتون صحبت کردین یکمی هم راجع به این موسسات تحقیقاتی یا بیمارستان ها بگین

این که چه طوری باهاشون همکاری می کنین، در چه زمینه ای با چه شرایطی و .....

بگین کارآموزی لیسانس کجا بودین؟ و چه کردین؟

دست گلتون درد نکنه:ws37:

خواهش ميشود. اميدوارم واقعا مفيد باشه...

رفتي مركز قلب چيكار كردي؟

من اونجا كه ميرم اصلا با بخش مهندسي پزشكيش كاري ندارم. يه بار رفتم خاطرات ناخوشايند براشون ساختم و اومدم. innocentsmily.gif

از اون به بعد ديگه مستقيم با دكترا و بخش تحقيقات خود بيمارستان صحبت ميكنم. اونا خيلي همكاريشون بهتره. :w16:

در مورد مراكز تخقيقاتي و بيمارستان‌ها:

من توي كاراي تحقيقاتي با چنتا مركز همكاري داشتم.

يكي بيمارستان امام خميني هست كه دفتر انجمن مهندسي پزشكي ايران هم اونجا هست.

اون موقعي كه من اونجا ميرفتم دكتر احمديان مسئول اونجا بودن و حالا با معرفي نامه يا با هماهنگي با اساتيدي كه اونجا كار ميكنن ميشه رفت و توي كارايي كه دارن انجام ميدن همكاري كرد.

بخش بيوالكتريكشون فعاليتش قديمي تره و بازه‌ي گسترده تري هم داره.

بخش بيومكانيك توي زمينه‌ي جراحي رباتيك كار ميكنه و مسئولان اصليش دكتر فرهمند و دكتر ميرباقري از دانشگاه شريف هستن.

بخش بيومواد هم اون موقعي كه من ميرفتم بيشتر تو زمينه‌ي ايمپلنت‌هاي دنداني كار ميكردن.

همونطور كه گفتم پروژه‌ي خودم رو با مركز قلب تهران دارم كار ميكنم. من يه بار رفتم بخش مهندسي پزشكي ولي متاسفانه با مشكل مواجه شدم. عجيب بود كه توي مركز قلب تهران، همه‌ي مسئولين بخش مهندسي پزشكي بيوالكتريك هستن با كمترين اطلاعات لازم در مورد كاركرد مكانيكي قلب و از اون مهم تر دريچه‌هاي قلب. اين رو به خودشونم گفتم و مسلما خوششون نيومد و به همين دليل حداقل همكاري رو هم با من نداشتن. تازه گفتن اصلا نميشه اين كاري كه ميخواي رو انجام بدي.rolleye.gif

ولي دقيقا توي همون طبقه‌ي منفي دو، بخش تحقيقات بيمارستان هست كه كاراي تجربي خيلي خوبي توش انجام ميشه و واقعا حيفه كه نتونيم ازشون استفاده كنيم. منم يه بار شانسمو امتحان كردم و خيلي زود تونستم با پزشكا ارتباط برقرار كنم. بدون نياز به معرفي استاد و ...

يه پروپوزال آماده كردم و بعد هم خودشون همه‌ي كارا رو انجام دادن و يه جلسه‌ي دفاع هم ترتيب دادن. توي جلسه هم با اينكه همه‌ي اعضاي شوراي پژوهشي بيمارستان بودن و اكثرشون پزشكاي خيلي معروف و كار درستي بودن (بعضياشونم چهره ماندگارن :دي)، فضا رو خيلي براي من تلطيف كرده بودن و من خيلي راحت تونستم كارمو ارائه بدم و تصويب هم شد.winking.gif

مركز بعدي بيمارستان شهداي تجريش هست كه ما با بخش جراحي مغز و اعصابش يه همكاري يه ساله داشتيم. اونجا فضاي تحقيقاتيش به مراتب كمتر هست و حتما بايد با استادتون به اونجا لينك شيد.

يه جاي ديگه هم بيمارستان طالقاني هست، اونجا اكثر كاراشون سلولي هست و در زمينه‌ي مهندسي بافت.

دكتر تفضلي، استاد دانشكده‌ي ما، اكثر دانشجوهاشون رو اونجا ميفرستن. تا حالا كه همكاري خيلي خوبي داشتن و من نديدم بچه ها شاكي باشن :دي

پژوهشگاه پليمر و پاستور هم جاهاي ديگه اي هستن كه اكثر بچه هاي بيومواد و مهندسي بافت ميرن و استادامون تعاملاتشون با اون جاها خوبه. من خودم اطلاع چنداني در موردش ندارم.scratchhead.gif

در مورد كارآموزيم من اداره كل تجهيزات پزشكي رفتم. دوستاي بيوموادم اكثرا همون پژوهشگاه پليمر و پاستور رفتن.

وااااااااااي چقد حرف زدم :ws3: ديگه همينا :دي

لینک به دیدگاه

مرسی اوریون به خاطر توضیحات کاملت :icon_gol:

در مورد مرکز قلب که گفتی چیکار کردم، من خیلی اتفاقی قسمت مهندسی پزشکیش رو دیدم. اصلا در ارتباط با رشتم اون جا نبودم. یعنی اومدم طبقه رو دور بزنم سوار آسانسور شم که این قسمت که روبرو آسانسور بود رو دیدم.

حالا به تو که بیومکانیک بودی این طور گفتن..........من چی؟!!! اون آدم عزیز رسما گرایش من رو منکر شد :banel_smiley_4:

اما خیلی دوست دارم اگه بشه یه روزی با این مرکز همکاری کنم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

در کل با توجه به پست قبلیت ما به شوما افتخار می کنیم :w16:

منتظر نظرات بقیه هم هستیما :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...