رفتن به مطلب

سوال و جواب در زمینه گمبیت

Hossein.B

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان عزیز...

3 تا تصویر از جریان حول استوانه میذارم بگین چه تفاوتی با هم دارن و دلایل این تفاوت چیه و بگین چرا عنوان همه اینها جریان حول استوانه هست اما در اجرا با هم متفاوتند در میدان جریان و نوع مش زدن...

e6gawrnu0nlccc8gl.jpg

yow6pbrc7m2i4hi962a.jpg

11qw751sc4hkcpqmgcwq.jpg

لینک به دیدگاه

والا راستیتش منم با این نرم افزار کار نکردم اما اگه داره شدت جریان سیال رو نشون میده که حول یه استوانه داره میچرخه(داخلش:ws38:)با این تفاسیر فکرکنم که زیاد نتایج خروجی با هم تفاوت نداشتن اگه فرمولی بخوای حساب کنی خودت دستی...

چون کلا علم سیالات هنوز پیشرفتش تکمیل نشده و خیلی قسمتاش همونطور که میدونید با تقریب و ایده آل فرض کردن یک سری شرایط و حل نشدن یسری معادلات به نتایج تقریبی میرسه

البته بازم میگم زیاد حساب رو حرفم باز نکنی:5c6ipag2mnshmsf5ju3چونکه نه سیالاتم خوبه نه با این نرم افزار کار کردم!!هیچ کدوم:a030:

لینک به دیدگاه

سلام

هیچ تفاوتی ندارند

فقط توی دقت تاثیر داره

من قبلا نمونه این رو زده بودم

از نظر علمی هم دو نوع جریان هست که جریان ول استوانه رو پدید میاره:دوقلو + ساده

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
  • 3 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...
  • 4 ماه بعد...
  • 3 ماه بعد...
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
مهندس اگر امکانش است توضیح دهید که چگونه شرط مرزی fluid را در نرم افزار گمبیت براین هندسه ضمیمه شده انتخاب کنم چون من می خواهم porous zone را در نرم افزار فلوئنت برای ین قسمت از هندسه پارامترهای ان را وارد کنم.
لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام دوستان.همان طوری که میدانید برای تحلیل در Fluent نیاز به ایجاد فایل با پسوند .msh هست.آیا در اباکوس هم میتوان چنین فایل مشی ساخت؟ آیا برای کار با Fluent فقط با گمبیت میتوان انجام داد؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان.همان طوری که میدانید برای تحلیل در Fluent نیاز به ایجاد فایل با پسوند .msh هست.آیا در اباکوس هم میتوان چنین فایل مشی ساخت؟ آیا برای کار با Fluent فقط با گمبیت میتوان انجام داد؟

فلوبنت 16 امکان لینک شدن مش از سایر نرم افزارها رو میده

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...