رفتن به مطلب

جستجوی موضوع مقاله

ارسال های توصیه شده

سلام به همه ی دوستان

من عضو جدید این تالار گفتمان هستم .

رشته ی تحصیلیم جغرافیا و برنامه ریزی شهری و ترم آخر هستم .

و خیلی خوشحالم که در جمع دوستان جغرافیایی خودم هستم .

بچه ها من دنبال یه موضوع مقاله میگردم که منبع ش خوب گیر بیاد .

اگه بتونید حداقل تا 10 روز دیگه یه عنوان مقاله به من معرفی کنید ممنون میشم .

سپاسگذار از همه ی دوستان ......

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

:w58::w58:

سلام به همه ی دوستان

لینک به دیدگاه
سلام به همه ی دوستان

درپاسخ به سئوال شما : پيشنهاد مي كنم به موضاعاتي كه مبتلابه شهر ، در راستاي ارتقاء يا پويايي و يا تغيير مثبت در جهت تحقق اهداف برنامه ريزي شهري باشند انتخاب و فعاليت نمايئد .مانند (( بررسي راهكارهاي مشاركت زنانه خانه دار در پويائي اقتصاد شهري )) مطالعه موردي : يكي از نواحي شهرداري مناطق تهران

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...
من یه موضوع در مورد برنامه ریزی شهری میخام

فکر کنم یه نگاه به عناوین مقالات مختلف این رشته ذهنتون رو واسه انتخاب موضوع باز کنه :a030:

http://www.noandishaan.com/forums/forum966.html

سلام منم هم رشته خودتونم و واسه پروزم موضوع فضاهای عمومی رو انتخاب کردم به نظرم موضوع خوبیه:w16:

سلام. خوش اومدی.

رو این فضاهای عمومی چیکار میخوای بکنی؟ یعنی چه هدفی داری؟

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام .

میخواستم بدونم شما سایت یا منبعی نمیشناسی که بشه ازش مقالات و کتب مرجع رو دانلود کرد . البته در مورد (فضاهای عمومی شهری) .

و دیگه اینکه ابتدا باید تا سی شهریور چکیده مقاله رو ارسال کنیم و بعدش مقاله رو ؟

منظورم اینه که مثل همایش های دیگه نیست که ابتداپول واریز کنیم و مقاله رو ارسال کنیم تا داوری بشه ؟:ws38:

اگه راهنماییم کنی ممنون میشم .:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام به همه ی دوستان

من یه موضوع در مورد برنامه ریزی شهری میخام

سلام دوستان من گرایشم با شما فرق داره ولی به نظرم بهترین کار همینه که محمد پیشنهاد کرد!

باید عنوان مقاله هارو ببینید، طبق علاقه چندتاشو در نظر بگیرید و بر اساس اون موضوعات سرچ کنید ببینید اوضاع منابعش چطوره؟ دیگران واسه انجامش چه روش ها و مدلهایی به کار بردن، و بعد شما بر اساس زمان و امکان و تواناییتون آیا میتونید انجام بدید یا نه!! و تازه اون موقع موضوع رو انتخاب کنید:w16:

وقتی پستهاتون رو دیدم دلم نیومد بی تفاوت رد بشم.

آخه منم موضوع پایان ناممو استادم پیشنهاد کرد(به دلایل موجه) منم به اجبار و به پیشنهاد دوستام قبول کردم!!! نتیجه چند ماه سردر گمی، و پس گرفتن پروپوزال تصویب شده و از دست دادن زمان بود!

خون دل خوردنا پیش کش.

ببخشید سرتونم درد آوردم:icon_redface:

لینک به دیدگاه

با اجازه آقا مدیر من چندتا سایت دیگه ام معرفی کنم،:icon_redface:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این سایتاطلاعات آخرین تحقیقات و پایان نامه های کارشده یا در حال انجام رو در انواع موضاعات ثبت کرده.

:a030:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

به نظر من انتخاب موضوع خیلی مهمه و اینجوری نیست که از یه موضوع خوشمون بیاد و روش کار کنیم

رشته ما جوریه که بیشتر با مطالعه موردی پیش میره نکته اینجاست که باید دید این موضوع توی اون کیس استادی که انتخاب میکنیم قابل بررسی هست یا نه ؟!؟!؟!؟!؟

برای انتخاب موضوع اول باید یه مسئله برای ما مطرح بشه بعد باتوجه به اون مسئله موضوع مناسب رو انتخاب کنیم:a030:

لینک به دیدگاه
به نظر من انتخاب موضوع خیلی مهمه و اینجوری نیست که از یه موضوع خوشمون بیاد و روش کار کنیم

رشته ما جوریه که بیشتر با مطالعه موردی پیش میره نکته اینجاست که باید دید این موضوع توی اون کیس استادی که انتخاب میکنیم قابل بررسی هست یا نه ؟!؟!؟!؟!؟

برای انتخاب موضوع اول باید یه مسئله برای ما مطرح بشه بعد باتوجه به اون مسئله موضوع مناسب رو انتخاب کنیم:a030:

:icon_pf (34): یادم نبود!!!! استادم طفلک چقدر تاکید میکنه ها!!!!

ولی واسه ما (ئومورفولوژی و برنامه ریزی محیطی) اینجوریه واسه شمام؟؟؟:ws38:

لینک به دیدگاه
:icon_pf (34): یادم نبود!!!! استادم طفلک چقدر تاکید میکنه ها!!!!

ولی واسه ما (ئومورفولوژی و برنامه ریزی محیطی) اینجوریه واسه شمام؟؟؟:ws38:

واسه همه تحقیقات پژوهشی همینجوریه

انتشارات مهر نبی جدیدا یه کتاب چاپ کرده با عنوان طرح مسئله در روش تحقیق

که نویسنده هاش : آقای علی جان حسنی و خانم فاطمه هاشم نژادآبرسی هستند

کتاب بسیار ارزشمندیه توصیه میکنم بخونینش البته اصل این کتاب به تالیف همین دو عزیز به زبان انگیلیسی توی کشورآلمان چاپ شده ، ولی در مجموع بحث اصلی اینه که برای انجام هر پژوهشی اولین قدم طرح یک مسئله ست.:a030:

لینک به دیدگاه

طرح مسئله رو کاری ندارم ، اون که اولین مرحله ست!

واسه ما میگن باید یه مشکلی رو مشاهده کنید(وجود مشکل و مسئله) بعد طرح مسئله و....

مثلا من اگه یه موضوعی مطرح کنم که خیلی از رشته های هم خانواده، رو اون موضوع کار کردن اگه از نظر مشکل به جود اومده(مسئله) قابل توجیه نباشه، رده:ws37:

لینک به دیدگاه
طرح مسئله رو کاری ندارم ، اون که اولین مرحله ست!

واسه ما میگن باید یه مشکلی رو مشاهده کنید(وجود مشکل و مسئله) بعد طرح مسئله و....

مثلا من اگه یه موضوعی مطرح کنم که خیلی از رشته های هم خانواده، رو اون موضوع کار کردن اگه از نظر مشکل به جود اومده(مسئله) قابل توجیه نباشه، رده:ws37:

هانیه جان منظورم از طرح مسئله اون که توی پروپوزاله نبود منظورم طرح یک مسئله در ذهن شخصه که اون صرفا یک مشکل نیست

بزار یه مثال بزنم توی مازندران یک اتوبان سرتاسری داری که کل شرقی -غربیه من میبینم که تمامی شهرهای پرجمعیت مازندران مثل ساری ، بابل ، آمل ، قائمشهر و بهشهر توی این خط سراسری قرار دارن و شهرهایی که از این خط دورن به نسبت کم جمعیت ترن خوب این مسئله برام بوجود میاد که این خط سراسری چه تاثیراتی توی اندازه این شهرها داره ( البته این موضوع آنی به ذهنم رسید و مثال زدم شاید درست نباشه) این قضیه در ذهن من یک مسئله ای رو بوجود میاره که گام اول من توی انتخاب موضوع میشه.

در مورد اون حرفی که زدی بایدبگم درسته توی بیشتر علوم چیزی که قبلا بررسی شده رو دوباره بررسی نمیکنن مگر اینکه زمان و مکان این دو باهم تفاوت کنه ولی با این حال توی برخی از علوم مثل جامعه شناسی مسئله بررسی شده رو هم دوباره بررسی میکنن با این استدلال که شاید دیدگاه محقق تفاوت کنه با محقق قبلی ، به نظر منم توی جغرافیا هم این قضیه صادقه:a030:

لینک به دیدگاه
خوب الآن فکر کنم حرفمون یکی بود نه؟!!!:ws52: البته با کمی تفاوت در جزییات

آره یکی بود فقط خواستم از این بحث ایجاد شده استفاده کنم و یک کم موضوع رو بیشتر بشکافم:a030:

لینک به دیدگاه

آره یکی بود فقط خواستم از این بحث ایجاد شده استفاده کنم و یک کم موضوع رو بیشتر بشکافم:a030:

آره خوبه مرسی، اینکه ما حتما باید یه مسئله رو حل کنیم شاید به خاطر ماهیت رشته مونه که برنامه ریزی محیطیه. مرسی از توضیحات جامعت حمید جان:ws37:

لینک به دیدگاه
آره خوبه مرسی، اینکه ما حتما باید یه مسئله رو حل کنیم شاید به خاطر ماهیت رشته مونه که برنامه ریزی محیطیه. مرسی از توضیحات جامعت حمید جان:ws37:

خواهش میکنم عزیز بحث خوبی بود:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...