رفتن به مطلب

سوال راجب رشته کاردانی" نقشه کشی صنعتی؟؟

ارسال های توصیه شده

سلام ببخشید یه سوال دارم میشه لطفا کمکم کنید

لطفا راجب رشته کاردانی" نقشه کشی صنعتی" توضیح بدهید که کلا چه طور شته ای هست؟

و اینکه "درس علم مواد" در این رشته چه کارایی هایی داره؟ و اصلا چرا باید رشته " نقشه کشی صنعتی" این درس رو بخونند. لفطا مثال هم بزنید.

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام ببخشید یه سوال دارم میشه لطفا کمکم کنید

لطفا راجب رشته کاردانی" نقشه کشی صنعتی" توضیح بدهید که کلا چه طور شته ای هست؟

و اینکه "درس علم مواد" در این رشته چه کارایی هایی داره؟ و اصلا چرا باید رشته " نقشه کشی صنعتی" این درس رو بخونند. لفطا مثال هم بزنید.

با تشکر

اين رشته يكي از زير مجموعه هاي مكانيك هست و بچه هاي اين رشته براي مقطع كارشناسي ميتونن

جامدات - ساخت و خودنقشه كشي رو ادامه بدن

مجموعه دروس اين رشته با دروس ساختي اختلاف ناچيزي داره و اونم به خاطر ارتباط مستقيمي كه بايد با

هم داشته باشن و يه نقشه كش در صنعت بايد با مراحل تهيه و روند ساخت قطعه يا مجموعه كاملا آشنا باشه

تا بتونه نقشه هاي ساخت اعم از كمترين سايز جهت تهيه متريال(دور ريز كمتر) - نقشه هاي خشن كاري -

ظريف كاري - روش توليد خاص - دز صورت نياز نقشه و مدلهاي قيد و بند - در صورت نياز نقشه هاي ريخته گري يا

روشهايي غير از براده برداري - نقشه هاي مونتاژي و خيلي موارد ديگه اي كه بنا به نياز بايد تهيه بشه رو تهيه كنن ...

در تهيه نقشه و در كادر اون بايد نوع متريال و .... و نوع عمليات حرارتي - در صورت نياز نوع پوشش دهي -

در صورت نياز نوع آبكاري و ضخامت اون و خيلي موارد ديگه اشاره بشه و اگه توضيخي مورد نياز هست داده بشه

پس يه نقشه كش بايد با درس عمليات حرارتي كاملا آشنا باشه

علم مواد هم كه خوب پيش نياز عمليات حرارتيه و تو اون درس با اصول و مواد آشنا ميشه و يه ديد پيدا ميكنه

اينم بگم اين دو درس به شدت تو صنعت به كار دوستان ميان

البته من از ديد خودم توضيح دادم

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...