رفتن به مطلب

گابی آب شیرین یا ماهی ریچاردسون Mogurnda adspersa

ارسال های توصیه شده

1261518138.jpg

نام علمی:Mogurnda adspersa

نام فارسی رایج:ریچاردسون

نامهای انگلیسی رایج:Chequered gudgeon, trout gudgeon-Spotted Gudgeon_southern purple

اندازه:از 7-14 cm

رژیم غذایی:گوشتخوار بیشتر از نوع زنده خوار میباشد

نکته مهم اینه که این ماهی در طبیعت در معرض انقراض هست و قوانین حفظ موجودات در حال انقراض برای بیشتر گونه های این ماهی جز(( نوع Northern purple spotted gudgeon Mogurnda mogurnda بیشتر در آکواریوم نگه داری میشود ))حاکم است

شرایط آب مورد نیاز :

pH آب: 7.0 - 8.0

سختی آّب 9.0 - 19.0

دمای مورد نیاز آب درجه سانتی گراد 30 در تابستان و توانایی تحمل دماهیه پایین را نیز در زمستان گزارش شده تا محدوده 10 درجه سانتی گراد

به ّبشان کمی نمک اضاف کنید اما آب تانکشان نباید نمیه شور Brackish شود

در دسته هایه 3 تایی با هم بخوبی زیست میکنند و نوصیه شده ماده ها بیشتر از نرها باشند و از یک گونه فقط در آکواریوم استفاده کنید و ماهی دیگری را با این ماهی میکس نکنید من با چند نوع ماهی دیگه نگهشون داشتم که یا با اونا خورده شدند یا تا تونسته اونارو اذیت کردندبعضی وقتها با این هیکلش بتونه به آروانا هم حمله میکنه

اندازه این ماهی به 6-8 سانتی متر میرسه

علاوه بر فامیل های دیگه این ماهی که به گابی معروفند و آب شور هم هستند به این ماهی هم گابی نیز میگوینند

شکارچی هست اونم چه شکارچی ای ولی در عین حال ترسو و نیاز به مخفیگاه برای پنهان شدن و استراحت دارد !

من این ماهی رو 6ساله که تو بازار ماهی فروش های تهران دیدم البته خیلی کمتر از بقیه ماهی ها هستش ولی شنیدم که توانایی تولید و تکثیرش تو ایران نیز وجود داره و تولید میشه

اما نژاد نایابش توی لیست حمایت حیوانات قرار داره و تجارتش ممنوع هست

معمولا در فصل تابستان و پاییز در بازار ماهی فروشی هایه زینتی ایران پیدا میشه

منبع : برگردان بخشی از سایت watershed3.tripod.com و تجربه خودم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...