رفتن به مطلب

آموزش کتیا ورژن 5

Ali.Fatemi4

ارسال های توصیه شده

با سلام

توی این موضوع قصد دارم به ترتیب آموزش کتیا ورژن 5 رو خدمتتون ارائه کنم به طوری که اگه از اول شروع کنین، میتونین کتیا رو یاد بگیرین

امیدوارم که مفید باشه!

لینک به دیدگاه

کتیا ورژن 5 از نسخه های پرکاربردیه که الان خیلی جاها استفاده میشه.... ویژگی این نرم افزار نسبت به ورژن ششم اون اینه که ورژن شش رو ما تحریمیم+اینکه نسخه های کرک شدش هم بی استفادس!!! چون شنیدمSave نمیکنن!

البته خود شرکت سازنده ورژن جدید رو به اشخاص نمیفروشه و صرفا برای شرکت هاست!

لینک به دیدگاه

برای نصب نرم افزار بایستی دقت کنین که فایل های مستند اون رو هم نصب کنین

سعی کنین که روی کامپیوتری نصب کنین که زیاد متصل به اینترنت نباشه تا کرک و رجیستری نرم افزار بهم نخوره...

برای کتیا سیستمتون بایستی مشخصاتی داشته باشه که میتونین از خود همین اینترنت ببینین چی ها رو لازمه...

کامپیوتر من با 1.5GHz مقدارCPU ویندوز XP SP3 مقدار گرافیک256 و حافظه ی رم 128 این نرم افزار روش نصب شد!!!!

گرچه سرعتش در حد ماشین دودیه ولی خوبه!!!

لینک به دیدگاه

شروع کار با کتیا:

نرم افزار کتیا بیشتر برای طراحی و مدلسازی به کار میره

اخیرا یه نرم افزار جدید دیدم که با مکمل شدن برای کتیا تحلیل CFD هم انجام میداد!!!

معمولا شروع کار با کتیا در محیط Sketcher آغاز میشه.... چرا که کار کردن با این محیط هم آسون تره هم پایه ی شروع کار برای طراحیه...

در حالت معمول با باز کردن نرم افزار صفحه ی آبی رنگ میاد...

محیط Sketcher رو تو جلسه ی بعد توضیح میدم

تا به اینجای کار هرکسی سوالی داره مشتاقم تا جوابشو بدم!!

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره

کار کردن در محیط sketcher بسیار آسونه!

به طوری که اگه نرم افزار Auto CAD رو کار کرده باشید، خیلی راحت با این محیط آشنایی پیدا میکنین!!!

از ابتدا شروع میکنیم

اول از همه نوار ابزاری رو میگم که با کمک اون میتونین از صفحه ی کارتون عکس بگیرین!:gnugghender:

لینک به دیدگاه

بعد از اون سراغ دستورایی میرم که برای دوستایی که با Auto CAD کار کردن مثل هلو میمونه

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
با سلام

طراحی پمپ سانتریفوژ با کتیا فایلی هست که اموزشش باشه

راستش بودنش که هست

اما من جایی سراغ ندارم....

توی ایران کتیا فقط قسمت مهندسی معکوسش هست که کاربرد شغلی داره:hanghead:

توی بخش طراحی زیاد کار نمیشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...