رفتن به مطلب

آرمانجهان من

ارسال های توصیه شده

خیلی به این موضوع فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که تنها راه سعادت مردم دنیا اینه: "آنارشیسم" و از بین رفتن حرص و آز و طمع که منشاء ایجاد مالکیت هستند.

شما هم اگه آرمانجهانی دارید میتونید تو این تاپیک به من بگید. :icon_gol:

پ.ن: منظورم از آرمانجهان همون مدینه فاضله هست.

لینک به دیدگاه

مرزها از بین بروند، هر مرزی: بین کشورها، بین خانواده ها، بین جنسیت ها، قومیتها و در واقع همه درون یک مرز به نام کره زمین باشن.

وسایل نقلیه رایگان باشه، خدمات بهداشتی رایگان باشه، منابع طبیعی، منابع توریستی و ... همگی بدون نیاز به پرداخت هزینه، قابل استفاده باشند.

خدمات دهندگان میتونن گروههای داوطلب باشن. باید بهش بیشتر فکر کنم. :icon_razz:

بشر باید به حد انتهایی هرم نیازهای مازلو رسیده باشه. مصداق این بیت شعر سهراب: دست هر کودک ده ساله شهر، شاخه معرفتی است

لینک به دیدگاه

خانواده یعنی چی؟ مقدسه؟ باید حتما باشه؟ خب به نظرم اگه نباشه بهتره، تو جهان آرمانی من خانواده وجود نداره؛ خانواده مانع خودشکوفایی افراد میشه و مرزبندیه. البته باز این به دیکتاتوری و اجبار و استبداد پهلو میزنه، هیچ بایدی نباید باشه. خب هر دو نفری که بخوان میتونن خانواده تشکیل بدن (اگه بشر به خودشکوفایی رسیده باشه، تشکیل خانواده مانعی و مشکلی ایجاد نمیکنه)، حرص و آز از بین رفته دیگه.

لینک به دیدگاه

روابط جنسی آزاد، بچه به وجود اومد چی؟ نمیشه که بچه نباشه، نسل بشر منقرض میشه، گرچه با وضع الان نظر شخص من اینه که همون بهتر نسل بشر منقرض بشه، ولی تو اون جهان، بشر هم مثل موجودات دیگه نباید از بین بره. پس بچه ها رو چه کنیم؟ همه پدر و مادرش شوند.

لینک به دیدگاه

برای کسب و کار و به دست آوردن غذا و خانه و خدمات بهداشتی و ... باید فکری کنیم، من میگم هرکس کاری که دوست داره رو بهش مشغول میشه، سود مادی معنایی نداره در این جهان، سود رضایتی است که افراد از انجام دادن کارشون میبرن، غذا برای همه هست، خانه هم برای همه هست، مالکیت شخصی وجود نداره، نه اینکه به اجبار مالکیت شخصی نباشه، اکثریت افراد اعتقادی به مالکیت شخصی ندارن، هر کی هم اعتقاد داره میتوونه املاک شخصیشو داشته باشه. اوه؛ کلافه شدم. نمیدونم چیکار کنیم!!!

دنیایی میخوام که توش اجبار معنایی نداشته باشه، پلیس نباشه، قانون نباشه، آدما باید خیلی تغییر کرده باشن، گمون کنم باید یه نسل جدید از یه انقراض بزرگ نسل بشر برآمده باشن. درست مثل وقتی که خزندگان کوچک پس از انقراض خزندگان بزرگ به وجود اومدن. :ws37:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...