رفتن به مطلب

بحث

ارسال های توصیه شده

اول از همه سلام!

دوم اینکه بذارید قبل اینکه شروع کنیم دوستان سری به این تاپیک بزنن:

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=65678

سوم اینکه موضوع این تاپیک بحث دینی هست! فلذا خواهشا فقط دینی باشه

چهارم اینکه یه سری به این تاپیک هم بزنین:

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=74311

پنجم هم اینکه سعی کنین برا حرفاتون دلیل و مدرک بیارین!

لینک به دیدگاه

برای شروع

خوب دوستان مذهبی کافر کیست؟:ws37: آیا غیر از این است؟

کسی که منکر خدا و پیامبر و ضروری دین باشد کافر است و غیبت و عیب‏جویی از او حرام نیست (استفتا از دفترآیت الله مکارم).

«کافر» دارای کاربردهای متفاوتی در مجموعه معارف دینی است. مهم‏ترین کاربردهای این کلمه را می‏توان در مواردزیر طبقه‏بندی نمود:

الف) از دیدگاه فقهی ؛ کسی که منکر خدا و یا رسول او باشد کافر است. هم‏چنین اگر کسی یکی از ضروریات دین رامنکر شود (مانند نماز) به گونه‏ای که انکارش منتهی به انکار خدا و رسول او گردد از نظر فقهی کافر است.

ب ) مورد دیگر کاربرد کلمه کافر در برابر اهل کتاب است. در برخی از متون گاهی واژؤ کافر را در مقابل معتقدان بهپیامبران گذشته به کار می‏برند. در این کاربرد کافر شامل همه کسانی می‏شود که یهودی مسیحی و زرتشتینیستند.

ج ) کاربرد دیگر این کلمه در مورد کفر عملی است. کفر عملی یعنی این که مسلمانی در عمل به یکی از دستورات دینالهی از روی عمد بی‏اعتنایی کند. چنین شخصی نیز کافر دانسته شده است ؛ ولی کفر این افراد کفر عملی است نهعقیدتی ؛ مثلا" در روایتی آمده است:«کسی که نمازش را عمدا" ترک کند کافر است». این کفر کفر در مقام عمل است ؛نه آن کفری که موجب خروج فرد از اسلام می‏شود. بنابراین اگر کسی واجبات را ترک کند باز هم مسلمان است گرچه دارای کفر عملی باشد.

لینک به دیدگاه
برای شروع

خوب دوستان مذهبی کافر کیست؟:ws37: آیا غیر از این است؟

کسی که منکر خدا و پیامبر و ضروری دین باشد کافر است و غیبت و عیب‏جویی از او حرام نیست (استفتا از دفترآیت الله مکارم).

«کافر» دارای کاربردهای متفاوتی در مجموعه معارف دینی است. مهم‏ترین کاربردهای این کلمه را می‏توان در مواردزیر طبقه‏بندی نمود:

الف) از دیدگاه فقهی ؛ کسی که منکر خدا و یا رسول او باشد کافر است. هم‏چنین اگر کسی یکی از ضروریات دین رامنکر شود (مانند نماز) به گونه‏ای که انکارش منتهی به انکار خدا و رسول او گردد از نظر فقهی کافر است.

ب ) مورد دیگر کاربرد کلمه کافر در برابر اهل کتاب است. در برخی از متون گاهی واژؤ کافر را در مقابل معتقدان بهپیامبران گذشته به کار می‏برند. در این کاربرد کافر شامل همه کسانی می‏شود که یهودی مسیحی و زرتشتینیستند.

ج ) کاربرد دیگر این کلمه در مورد کفر عملی است. کفر عملی یعنی این که مسلمانی در عمل به یکی از دستورات دینالهی از روی عمد بی‏اعتنایی کند. چنین شخصی نیز کافر دانسته شده است ؛ ولی کفر این افراد کفر عملی است نهعقیدتی ؛ مثلا" در روایتی آمده است:«کسی که نمازش را عمدا" ترک کند کافر است». این کفر کفر در مقام عمل است ؛نه آن کفری که موجب خروج فرد از اسلام می‏شود. بنابراین اگر کسی واجبات را ترک کند باز هم مسلمان است گرچه دارای کفر عملی باشد.

تشکر از اینکه با دلیل و مدرک حرف زدید...

البته جا داره که از ادیان دیگه هم این کلمه ی "کافر" معنی بشه!

لینک به دیدگاه

ببینید ما با سایر ادیان کاری نداریم درسته اون ها هم بی عیب نیستند و ما هم از اونها دفاع نمیکنیم؛ اگر قرار هست ادامه تاپیک حانیه رو بریم و اگر شما این تعریف از کفر رو قبول دارید بگید اگر برای مثال من تو کلاس تفسیر موضوعی قرآن که بحث سر قرآن هست بگم من به قرآن اعتقادی ندارم(توجه کنید دارم عقیده ام رو میگم توهینی به قرآن اینجا نیست) آیا من رو مورد اهانت قرار نمیدند؟ حتی من مجرم و ملحد شناخته شده و به دار آویخته خواهم شد؛ به نظر شما اینجا به اعتقادات من احترام قائل شدند؟

لینک به دیدگاه
ببینید ما با سایر ادیان کاری نداریم درسته اون ها هم بی عیب نیستند و ما هم از اونها دفاع نمیکنیم؛ اگر قرار هست ادامه تاپیک حانیه رو بریم و اگر شما این تعریف از کفر رو قبول دارید بگید اگر برای مثال من تو کلاس تفسیر موضوعی قرآن که بحث سر قرآن هست بگم من به قرآن اعتقادی ندارم(توجه کنید دارم عقیده ام رو میگم توهینی به قرآن اینجا نیست) آیا من رو مورد اهانت قرار نمیدند؟ حتی من مجرم و ملحد شناخته شده و به دار آویخته خواهم شد؛ به نظر شما اینجا به اعتقادات من احترام قائل شدند؟

الله اعلم!!

ولی آیا دین این اجازه رو بهشون داده؟؟؟

تا وقتی نظر شخصی باشه و عمومی نشه مطمئنا کسی کاریتون داره گرچه عمومی هم بشه بازهم کسی کاریتون نداره:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
الله اعلم!!

ولی آیا دین این اجازه رو بهشون داده؟؟؟

تا وقتی نظر شخصی باشه و عمومی نشه مطمئنا کسی کاریتون داره گرچه عمومی هم بشه بازهم کسی کاریتون نداره:banel_smiley_4:

1- خوب اینجاست که شما باید آیات مربوط به کفار رو از قرآن بیارین ببینیم دین این اجازه رو داده یا نه

2- بحث فعلا سر پیروانه دینه که آیا پیروانه اعتقاده شما به اعتقادات ما احترام میگذارند که انتظار احترام از ما رو دارند؟

3- تورو به جون مدیر تالار مذهبی مهندسان فرافکنی نکن و جواب این پستم رو کامل بده

لینک به دیدگاه
1- خوب اینجاست که شما باید آیات مربوط به کفار رو از قرآن بیارین ببینیم دین این اجازه رو داده یا نه

2- بحث فعلا سر پیروانه دینه که آیا پیروانه اعتقاده شما به اعتقادات ما احترام میگذارند که انتظار احترام از ما رو دارند؟

3- تورو به جون مدیر تالار مذهبی مهندسان فرافکنی نکن و جواب این پستم رو کامل بده

اتفاقا با این پستت حال کردم:ws3:

1-بفرمایین در خدمتیم!

2-تو را جون همون اسی که غیبش زده منظور از اعتقادات رو واضح و کامل بگو:4564:

3-مدتیه غیبش زده:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اتفاقا با این پستت حال کردم:ws3:

1-بفرمایین در خدمتیم!

2-تو را جون همون اسی که غیبش زده منظور از اعتقادات رو واضح و کامل بگو:4564:

3-مدتیه غیبش زده:banel_smiley_4:

1- منتظریم پس:banel_smiley_4:

2- باشه شفااااااف شفاف میگم: وقتی شما منه نوعی رو به خاطر اعتقاداتم مورد توهین قرار میدین و زندانیم میکنین و میکشینم و من حتی نمیتونم اعتقادات خودم رو با آزادی بیان بکنم (مثالش هم بهایی ها) نباید انتظار داشته باشین منه نوعی هم به اسلام احترام بزارم، همین پست رو من با ترس دارم مینویسم :sad0:

لینک به دیدگاه
1- منتظریم پس:banel_smiley_4:

2- باشه شفااااااف شفاف میگم: وقتی شما منه نوعی رو به خاطر اعتقاداتم مورد توهین قرار میدین و زندانیم میکنین و میکشینم و من حتی نمیتونم اعتقادات خودم رو با آزادی بیان بکنم (مثالش هم بهایی ها) نباید انتظار داشته باشین منه نوعی هم به اسلام احترام بزارم، همین پست رو من با ترس دارم مینویسم :sad0:

1-آخه شما نقد داری پس من باید منتظر باشم:hanghead:

2-اگه بهایی هستین تا طبق همون اصولی که دارین بحث کنیم وگرنه خواهشا بگین اعتقادات شما چیه تا ببینیم چرا آزاد نیست!!:sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...