رفتن به مطلب

نحوه تحلیل انواع تسمه ها در انسیس

alitahoori

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت تمام بزرگواران

می خواستم بدونم چه جوری می تونم نحوه توزیع تنش رو روی انواع تسمه بدست بیارم؟؟(مثلا تسمه وی شکل یا کروی شکل)

این پروژه طراحی 2 من هست اگه دوستان خودشون کار کردن که ممنون میشم منو راهنمایی کنند یا اگه می تونن منو به یک مرجع معرفی کنند خیلی خیلی ممنون میشم.....:yes:

لینک به دیدگاه
سلام خدمت تمام بزرگواران می خواستم بدونم چه جوری می تونم نحوه توزیع تنش رو روی انواع تسمه بدست بیارم؟؟(مثلا تسمه وی شکل یا کروی شکل) این پروژه طراحی 2 من هست اگه دوستان خودشون کار کردن که ممنون میشم منو راهنمایی کنند یا اگه می تونن منو به یک مرجع معرفی کنند خیلی خیلی ممنون میشم.....:yes:
با سلام تا جمعه به من وقت بده حتما بهت میگم چکار کنی
لینک به دیدگاه
یک دنیا تشکر...

دوست دارم باهاتون در تماس باشم...

a.tahoori@ymail.com

مهندس عزیز اگه دنبال پروژه اماده هستی باید بگم که این کار اشتباه رو انجام نده

برای درک اولیه بهت توصیه میکنم حتما کتاب طراحی اجزاء شیگلی رو در مورد تسمه ها بخونی

در مرحله بعد باید بتونی درک مناسبی از روابط تنش و روابط ریاضی تسمه ها و کابلها داشته باشی(شرط اول درک کلیه روابط تنش در دایره موهر)سپس یه سر به استاتیک بزن و یک دوره روی روابط تحلیل نیروها در تسمه ها و کابلها داشته باش

سپس با توجه به داده های پروژه و استخراج فرمولهای مناسب برای رسیدن به جواب نهایی میتونی یک پروژه کامل که حاصل دسترنج خودت هستش رو داشته باشی

بازهم توصیه میکنم سعی کن روابط نهایی رو خودت پیدا کنی

اگر هم میخوای اماده بخری من واست پرسیدم این پروژه بصورت فایل pdf در دفتر irandoc واقع در خیابان انقلاب نرسیده به خیابان فلسطین موجود هستش

لینک به دیدگاه
مهندس عزیز اگه دنبال پروژه اماده هستی باید بگم که این کار اشتباه رو انجام نده

برای درک اولیه بهت توصیه میکنم حتما کتاب طراحی اجزاء شیگلی رو در مورد تسمه ها بخونی

در مرحله بعد باید بتونی درک مناسبی از روابط تنش و روابط ریاضی تسمه ها و کابلها داشته باشی(شرط اول درک کلیه روابط تنش در دایره موهر)سپس یه سر به استاتیک بزن و یک دوره روی روابط تحلیل نیروها در تسمه ها و کابلها داشته باش

سپس با توجه به داده های پروژه و استخراج فرمولهای مناسب برای رسیدن به جواب نهایی میتونی یک پروژه کامل که حاصل دسترنج خودت هستش رو داشته باشی

بازهم توصیه میکنم سعی کن روابط نهایی رو خودت پیدا کنی

اگر هم میخوای اماده بخری من واست پرسیدم این پروژه بصورت فایل pdf در دفتر irandoc واقع در خیابان انقلاب نرسیده به خیابان فلسطین موجود هستش

نه من اصلا منظورم نبود که می خوام بخرم... !!

می خواستم بدونم که چه از کجا باید شروع کنم برای تحلیل اون در انسیس....

چون با توجه به خواسته های استاد فقط تحلیل نرم افزاری می خواد نه دستی.

منم خواستم ازتون که یک راهنمایی بگیرم راجع به نرم افزارش، چون توی اکثر کتاب ها دیدم چیزی در موردش ننوشته بود.

گفتم شاید به منبع یا مرجعی بهم می تونین معرفی کنید یا خودتون که استادین دیگه می تونین می تونین بهم کمک کنید.

من اصلا منظورم پروژه آماده نبود هااااا....

ممنون.

لینک به دیدگاه
نه من اصلا منظورم نبود که می خوام بخرم... !!

می خواستم بدونم که چه از کجا باید شروع کنم برای تحلیل اون در انسیس....

چون با توجه به خواسته های استاد فقط تحلیل نرم افزاری می خواد نه دستی.

منم خواستم ازتون که یک راهنمایی بگیرم راجع به نرم افزارش، چون توی اکثر کتاب ها دیدم چیزی در موردش ننوشته بود.

گفتم شاید به منبع یا مرجعی بهم می تونین معرفی کنید یا خودتون که استادین دیگه می تونین می تونین بهم کمک کنید.

من اصلا منظورم پروژه آماده نبود هااااا....

ممنون.

بسیار عالی خیالم راحت شد که دانشجوی طالب علم هستی

میتونی سوال و داده های پروژه ات رو اینجا بزاری ببینم چکار میتونم برات انجام بدم

مهندس جوان باید ابتدا با هم با حل دستی به نتایجی برسیم بعد این نتایج رو وارد انسیس کنیم

لینک به دیدگاه
بسیار عالی خیالم راحت شد که دانشجوی طالب علم هستی

میتونی سوال و داده های پروژه ات رو اینجا بزاری ببینم چکار میتونم برات انجام بدم

مهندس جوان باید ابتدا با هم با حل دستی به نتایجی برسیم بعد این نتایج رو وارد انسیس کنیم

ممنونم... :icon_pf (44):

اول باید اونو توی سالید مدل کنم دیگه...؟؟

پولی هاش رو هم باید مدل کنم و توی انسیس بیارم؟؟؟؟

راستی یکی بهم گفت که با آباکوس بهتره انجام بشه ، نظرتون چیه؟!؟؟؟

لینک به دیدگاه
ممنونم... :icon_pf (44):

اول باید اونو توی سالید مدل کنم دیگه...؟؟

پولی هاش رو هم باید مدل کنم و توی انسیس بیارم؟؟؟؟

راستی یکی بهم گفت که با آباکوس بهتره انجام بشه ، نظرتون چیه؟!؟؟؟

اگه بتونی اون رو توی سالید مدل کنی که خیلی عالی میشه

ولی من بهت توصیه میکنم کل سیستم رو در کتیا طراحی کن البته باید به محیط مونتاژ تسلط خوبی داشته باشی بعد میتونی برای نتیجه گیری اون رو وارد فضای انسیس کنی

در مورد آباکوس من اطلاعی ندارم ولی من هم شنیدم که برای تحلیل و نتایج ایده آل آباکوس خیلی بهتر از انسیس هستش و دردسر کمتری رو متحمل میشی

لینک به دیدگاه
اگه بتونی اون رو توی سالید مدل کنی که خیلی عالی میشه

ولی من بهت توصیه میکنم کل سیستم رو در کتیا طراحی کن البته باید به محیط مونتاژ تسلط خوبی داشته باشی بعد میتونی برای نتیجه گیری اون رو وارد فضای انسیس کنی

در مورد آباکوس من اطلاعی ندارم ولی من هم شنیدم که برای تحلیل و نتایج ایده آل آباکوس خیلی بهتر از انسیس هستش و دردسر کمتری رو متحمل میشی

یعنی خود تسمه و پولی رو یکجا توی نرم افزار سالید یا کتیا مدل کنم و به صورت para solid ایمپورت کنم تو انسیس؟

برای انتخاب جنسش چه جوری باید توی انسیس عمل کنم؟

توی کتاب جاهد مطلق در مورد این چیزی که موضوع من هست مثالی به عنوان نمونه هست که برم مطالعه کنم؟؟

لینک به دیدگاه
یعنی خود تسمه و پولی رو یکجا توی نرم افزار سالید یا کتیا مدل کنم و به صورت para solid ایمپورت کنم تو انسیس؟

برای انتخاب جنسش چه جوری باید توی انسیس عمل کنم؟

توی کتاب جاهد مطلق در مورد این چیزی که موضوع من هست مثالی به عنوان نمونه هست که برم مطالعه کنم؟؟

این مدل رو میتونی یکجا توی نرم افزار انسیس کار کنی ولی دردسرش زیاده

تو میتونی در کتیا هم جنس قطعه رو انتخاب کنی و در درخت طراحی ثبت کنی

اگه خواستی میتونم مسیری رو که در کتیا میتونی جنس قطعه رو انتخاب کنی بهت بگم

با کتیا کار کردی؟

لینک به دیدگاه
این مدل رو میتونی یکجا توی نرم افزار انسیس کار کنی ولی دردسرش زیاده

تو میتونی در کتیا هم جنس قطعه رو انتخاب کنی و در درخت طراحی ثبت کنی

اگه خواستی میتونم مسیری رو که در کتیا میتونی جنس قطعه رو انتخاب کنی بهت بگم

با کتیا کار کردی؟

با کتیا کم کار کردم ولی توی سالید هم میشه بهش جنس داد. درخت طراحی هم داره....

ولی خب هر جور که راحتی بهم بگو یه کاریش می کنم....

بالاخره باید سر این پروژه سر ها داد....:biggrin:!!!

پرسیدم گفتن که کار زیاد داره نسبتا... از بعضی از اساتید که می پرسیدم می گفت پروژه کارشناسی دیگه....!!!!! :ws47:

لینک به دیدگاه
سلام خدمت تمام بزرگواران

می خواستم بدونم چه جوری می تونم نحوه توزیع تنش رو روی انواع تسمه بدست بیارم؟؟(مثلا تسمه وی شکل یا کروی شکل)

این پروژه طراحی 2 من هست اگه دوستان خودشون کار کردن که ممنون میشم منو راهنمایی کنند یا اگه می تونن منو به یک مرجع معرفی کنند خیلی خیلی ممنون میشم.....:yes:

اینکه از ansys یا abaqus استفاده کنی کدام بهتره. باید بگم که فرقی نداره هر کدوم رو بهتر بلدی از اون استفاده کن. اما اگه هیچکدوم رو بلد نیستی که کار با abaqus راحتره.

در ضمن اگر هدفت آنالیز تسمست که نیازی به طراحی دقیق پولی ها نیست. و اصلا نیازی به طراحی توی بقیه نرم افزار ها نیست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه
با کتیا کم کار کردم ولی توی سالید هم میشه بهش جنس داد. درخت طراحی هم داره....

ولی خب هر جور که راحتی بهم بگو یه کاریش می کنم....

بالاخره باید سر این پروژه سر ها داد....:biggrin:!!!

پرسیدم گفتن که کار زیاد داره نسبتا... از بعضی از اساتید که می پرسیدم می گفت پروژه کارشناسی دیگه....!!!!! :ws47:

درسته پروژه کارشنایسه ولی کار زیاد داره

میتونی این مدل رو در سالید مدل کنی؟

مسیر انتخاب جنس در کتیا

فرمان apply material:

1)از منوی view گزینه toolbar رو فعال کن

البته ابتدا باید برای تاثیر این فرمان بر روی قطعه باید در نوار ابزار view گزینه customize view parameters در پنجره custom view modes انتخاب کنید و سپس گزینه material رو فعال و پنجره را ببندی

apply material را از مسیر 1 انتخاب کن تا پنجره library فعال شود در این پنجره اجسام مختلف با جنسهای متفاوت وجود دارد قبل از همه این کارها جسم را انتخاب و سپس وارد مرحله اختصاص جنس شویدبا فعال نمودن گزینه like to file میتوانید ارتباط جنس انتخاب شده را با فایل اصلی که این جنسها در آن تعریف میشود برقرار باقی گذارید و هر گونه تغییر بصورت اتوماسیون update میشود

موفق باشی

لینک به دیدگاه

از یکی از استادام پرسیدم گفتن توی mechanical ماژول جدا برای طراحی تسمه داره ؟ کسی خبر داره....

می گفت که ولی نمی شه توی ansys آوردش...!!!!

:thumbsdownsmiley:

لینک به دیدگاه
با سلام

در " اینونتور 10 " در قسمت iam و برگه ی دیزاین لینک مربوط به طراحی تمامی تسمه ها موجودست .

موفق باشید

میشه اونو توی سالید یا انسیس import کرد یا نه؟؟؟

ممنون.:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...