رفتن به مطلب

چــــــــاقی با نوشابه های رژیمی (Diet)

ارسال های توصیه شده

20973_469.jpg

محققان با انجام مطالعاتي كه بيش از 10 سال به طول انجاميده است متوجه شدند، دور شكم افرادي كه هر روز 2 يا بيشتر از اين تعداد از اين نوشيدني‌ها مصرف مي‌كنند با سرعت 5 برابر بيشتر از افرادي كه اصلا از اين نوشابه‌ها استفاده نكرده‌اند افزايش پيدا مي‌كند.

نتايج اين مطالعات به قدري نگران‌كننده بود كه محققان به مردم توصيه كردند، به جاي استفاده از اين نوشيدني‌ها، با آب تشنگي خود را برطرف كنند. اگر فردي نمي‌تواند مصرف نوشابه‌هاي شيرين را كنار بگذارد، بهتر است از همان نوشيدني‌هاي معمولي استفاده كند، زيرا خطرات آن‌ها كمتر از نوشابه‌هاي رژيمي است.

دانشمندان معتقدند، نوشابه‌هاي رژيمي باعث بر هم خوردن اشتهاي انسان مي‌شود و حتي به سلول‌هاي مهم مغز آسيب وارد مي‌كنند. به اين ترتيب، فرد علاقه بيشتري به مصرف مواد شيرين پيدا مي‌كند و بيشتر از حالت معمولي كالري وارد بدن خود خواهد كرد. با مصرف اين نوشابه‌ها عملكرد بعضي از سلول‌هاي بدن كه وظيفه احساس سيري را به‌عهده دارند دچار اختلال مي‌شود و به اين ترتيب شما ديرتر از حالت طبيعي احساس سيري مي‌كنيد.همچنين اين نوشيدني‌ها مي‌تواند باعث آسيب رسيدن به لوزالمعده انسان شود كه در نهايت خطر ابتلا به ديابت را افزايش خواهد داد.

لینک به دیدگاه
:ws3:

باز بحث نوشابه رو کشیدی وسط تو :ws3:

این برای اوناییه که می خوان سر خودشون کلاه بذارن که ما نوشابه رژیمی می خوریم کلی هم خوبه :icon_razz:

بین خودمون باشه اما نیت کردم در همه کارخونه های نوشابه سازی رو ببیندم :biggrin:

لینک به دیدگاه
این برای اوناییه که می خوان سر خودشون کلاه بذارن که ما نوشابه رژیمی می خوریم کلی هم خوبه :icon_razz:

بین خودمون باشه اما نیت کردم در همه کارخونه های نوشابه سازی رو ببیندم :biggrin:

:ws28:

اگه حرف گوش کن باشن فک کنم موفق بشی :ws28:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...