رفتن به مطلب

استیو جابز هم استعفا داد

hasti1988

ارسال های توصیه شده

هرچند همه تقریبا می دانستند دیر یا زود این خبر را خواهند شنید،اما باز هم خبر مهم و تاثیرگذاری بود : استیو جابز،مدیر عامل شرکت اپل،روز ۵ شنبه استعفا داد.وی چندی پیش نیز به خاطر بیماری برای مدت کوتاهی از ریاست کناره گیری کرده بود.

آقای تیم کوک از این پس مدیریت عامل اپل را برعهده خواهد داشت.هرچند که کارشناسان میگویند این تفویض اختیار از مدتها پیش انجام شده است و فقط در این برهه علنی و عمومی شد.

تاثیر خلاقیات ها و تفکر استیو جابز بر تکنولوژی برای هیچ کس قابل انکار نیست و شرکت اپل نیز یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های تکنولوژی در جهان به شمار میرود.

البته هرچند که وی دیگر مدیر عامل شرکت نیست اما هنوز رئیس هیات مدیره شرکت خواهد بود.

در پی اعلام این خبر، سهام اپل پنج درصد سقوط کرد.این معادل 18.6 میلیارد دلار است!

لینک به دیدگاه

نامه استعفای جابز در بامداد روز پنجشنبه (به وقت ما) منتشر شد:

«به اعضای هئیت مدیره و انجمن اپل:

همیشه گفته بودم که اگر روزی فرا برسد که نتوانم از عهده وظایفم و انتظاراتی که از من به عنوان رئیس اپل می‌رود، برآیم، اولین نفری خواهم بود که شما را آگاه خواهم کرد. متأسفانه این روز فرا رسیده است.

به این وسیله از ریاست اپل استعفا می‌دهم. اگر هیئت مدیره صلاح بداند، مایلم به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیر و کارمند اپل ، خدمت کنم.

توصیه می‌کنم که طرح جانشینی‌مان را اجرایی کنیم و «تیم کوک» را به عنوان رئیس اپل برگزینیم.

باور دارم که روشن‌ترین و خلاقانه‌ترین روزهای اپل، در پیش هستند و انتظار دارم که با نظارت و مشارکت به «کوک» در نقش جدیدش، یاری برسانیم.

من شماری از بهترین دوستان زندگی‌ام را در اپل پیدا کرده‌ام، از همه شما، به خاطر سال‌های زیادی که به من اجازه کار در کنارتان دادید، ممنونم.

استیو»

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

استیو جابز اعجوبه ای بوده در نوع خودش

از این نوع آدم ها بوده که نمیتونسته از روی متن ، چیزی رو به درستی بخونه ولی بدون متن عالی سخنرانی میکرده. شاید بشه گفت نصف موفقیت Apple در این سال ها بخاطر نوع سخنرانی های استیو جابز و معرفی منحصر به فرد محصولاتش بوده.سخنرانی های جالبی داره . بعنوان مثال زمانی که میخواست لپتاپ macbook air رو معرفی کنه گفت : امروز هیجان خاصی در فضا (Air) احساس میکنم!

یا مثلا هیچ وقت به آمار و ارقام روی نمیاره . برای مثال جای اینکه بگه ما در امسال 4 میلیون دستگاه iPhone فروختیم ، شاید این 4 میلیون زیاد در ذهن مخاطبش تجسم پیدا نکنه ولی اون بجای 4 میلیون میگه : در هر ساعت 20 هزار iPhone فروختیم!

آدم عجیبی بود خلاصه!

تیپ و لباسشم همیشه یه شکل بود!

لینک به دیدگاه
استیو جابز اعجوبه ای بوده در نوع خودش

از این نوع آدم ها بوده که نمیتونسته از روی متن ، چیزی رو به درستی بخونه ولی بدون متن عالی سخنرانی میکرده. شاید بشه گفت نصف موفقیت Apple در این سال ها بخاطر نوع سخنرانی های استیو جابز و معرفی منحصر به فرد محصولاتش بوده.سخنرانی های جالبی داره . بعنوان مثال زمانی که میخواست لپتاپ macbook air رو معرفی کنه گفت : امروز هیجان خاصی در فضا (Air) احساس میکنم!

یا مثلا هیچ وقت به آمار و ارقام روی نمیاره . برای مثال جای اینکه بگه ما در امسال 4 میلیون دستگاه iPhone فروختیم ، شاید این 4 میلیون زیاد در ذهن مخاطبش تجسم پیدا نکنه ولی اون بجای 4 میلیون میگه : در هر ساعت 20 هزار iPhone فروختیم!

آدم عجیبی بود خلاصه!

تیپ و لباسشم همیشه یه شکل بود!

میخوای زندگی نامه ش روبذارم؟:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...