رفتن به مطلب

ارائه راهکار برای اشکالات اجرایی پروژه های عمرانی 1 - اتصال تیر به ستون

ارسال های توصیه شده

خوب دوستای گلم اینم از تاپیک بررسی اشکالات اجرایی پروژه های عمرانی:w16:

روند کار به این صورت که:

1- عکس مورد دار رو میذاریم

2- و اشکالات رو شناسایی میکنیم

3- و بعد از اون هم ارائه راهکار در صورت امکان برای رفع مشکل ایجاد شده

4- و همینطور پیشنهادات برای پیشگیری از بروز اینگونه اشکالات:a030:

:ws37:پیشنهاد ، انتقاد و .... در مورد نحوه پست دادن ،عکسها و .... پذیرفته می شود:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
qpk31l080g8f3k0cvkhy.jpg

خب به نظر من این یه اتصال ساده تیر به ستونه، اصلی ترین اشکالش اینه که دوتا اتصال در یک ناحیه از ستون داریم، بالهای پایینی تیرها باید دارای جوش حداقلی طبق قضاوت های مهندسی داشته باشند، اگر سیستم سازه ای قاب خمشی باشه، باید تیر عمود بر ستون باشه.

درسته آرانوس؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
این تاپیک شروع نشده خوابید ؟:banel_smiley_4:

خب به نظر من این یه اتصال ساده تیر به ستونه، اصلی ترین اشکالش اینه که دوتا اتصال در یک ناحیه از ستون داریم، بالهای پایینی تیرها باید دارای جوش حداقلی طبق قضاوت های مهندسی داشته باشند، اگر سیستم سازه ای قاب خمشی باشه، باید تیر عمود بر ستون باشه.

درسته آرانوس؟ :ws52:

اول اینکه قبلا هم گفتم من تخصص زیادی تو سازه ندارم :icon_pf (34): و شاید یه اشکالی واقعا باشه که خودمم اصلا ندونم :w16: پس بهتره بقیه هم بیان نظر بدن

یه اشکال دیگه هم داره

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

خوب دوستان

در مورد این عکس چیزی که مد نظر بود عدم ایجاد پخ برای تیر بود :ws37:

در دو شکل زیر هر دو حالت تیر بدون ایجاد پخ و با ایجاد پخ نشون داده شده

مزیت ایجاد پخ تامین تکیه گاه بیشتر برای تیر هست جهت انتقال کامل برش تیکه گاه به جان تیر:ws37:

حالا نظر بقیه دوستان چی هست؟ اصلا با حرف من موافن متخصصین یه نظر نهایی بدین تا پرونده اینو بنیدیم بریم سراغ بعدی:w16:

بدون پخ

pur3aw9xby29jizjyzbn.jpg

bksihdmba3nlyvpz7.jpg

با ایجاد پخ

rjdt5v9rk82syr43lhtp.jpg

0qjcz29ufdm8vvrmsc9i.jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
خوب دوستان

در مورد این عکس چیزی که مد نظر بود عدم ایجاد پخ برای تیر بود :ws37:

در دو شکل زیر هر دو حالت تیر بدون ایجاد پخ و با ایجاد پخ نشون داده شده

مزیت ایجاد پخ تامین تکیه گاه بیشتر برای تیر هست جهت انتقال کامل برش تیکه گاه به جان تیر:ws37:

حالا نظر بقیه دوستان چی هست؟ اصلا با حرف من موافن متخصصین یه نظر نهایی بدین تا پرونده اینو بنیدیم بریم سراغ بعدی:w16:

بدون پخ

pur3aw9xby29jizjyzbn.jpg

bksihdmba3nlyvpz7.jpg

با ایجاد پخ

rjdt5v9rk82syr43lhtp.jpg

اول درباره اون قسمتی که قرمز شده : فرآیند انتقال نیرو به این صورت هست که نیرو به تیر وارد میشه، از تیر به تکیه گاه منتقل میشه و در نهایت ستون این نیرو رو میگیره، بنابراین نیروی برشی از تکیه گاه به جان تیر منتقل نمیشه، بلکه این جان تیر هست که غالب برش رو تحمل میکنه و به تکیه گاه انتقا میده :a030:

و اما موافقت با ایجاد پخ :texc5lhcbtrocnmvtp8 : خب در حالت ایجاد پخ، تیر در سطح بیشتری با تکیه گاه تماس داره و کلیه نیروها در سطح وسیعتری به ستون منتقل میشن و در نتیجه تنش کمتری در اعضا به وجود میاد ، بنابراین من موافقم :whistle:

لینک به دیدگاه
اول درباره اون قسمتی که قرمز شده : فرآیند انتقال نیرو به این صورت هست که نیرو به تیر وارد میشه، از تیر به تکیه گاه منتقل میشه و در نهایت ستون این نیرو رو میگیره، بنابراین نیروی برشی از تکیه گاه به جان تیر منتقل نمیشه، بلکه این جان تیر هست که غالب برش رو تحمل میکنه و به تکیه گاه انتقا میده :a030:

و اما موافقت با ایجاد پخ :texc5lhcbtrocnmvtp8 : خب در حالت ایجاد پخ، تیر در سطح بیشتری با تکیه گاه تماس داره و کلیه نیروها در سطح وسیعتری به ستون منتقل میشن و در نتیجه تنش کمتری در اعضا به وجود میاد ، بنابراین من موافقم :whistle:

دقیقا پس سطح نشیمن جان تیر بیشتر میشه و تحمل برش راحت تر :yes:

.

.

.

..

بنابراین با به نتیجه رسیدن این تاپیک میشه اینو خاتمه اعلام کرد و بریم سراغ یه اشکال دیه؟:ws38:

لینک به دیدگاه
دقیقا پس سطح نشیمن جان تیر بیشتر میشه و تحمل برش راحت تر :yes:

.

.

.

..

بنابراین با به نتیجه رسیدن این تاپیک میشه اینو خاتمه اعلام کرد و بریم سراغ یه اشکال دیه؟:ws38:

آره بریم یه شکل دیگه، مرسی بحث خوبی بود :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...