رفتن به مطلب

هوش احساسی

ارسال های توصیه شده

در تئوری بهره هوشی جدید، به جای ارائه یك عدد كلی به عنوان بهره هوشی افراد، سعی شده است موارد مختلفی برای ارزیابی بهره هوشی افراد، در نظر گرفته شود و بدین ترتیب در هر زمینه بهره ی هوشی به طور جداگانه ارزیابی می شود. به طور مثال ممكن است فردی در زمینه ریاضیات بهره هوشی بالایی داشته باشد، اما در زمینه یادگیری زبان های خارجی استعداد چشمگیری در او مشاهده نشود. بدین ترتیب بهره هوشی افراد در زمینه های خاص سنجیده می شود. این تست میزان بهره هوشی افراد را در زمینه مسائل احساسی و عاطفی ارزیابی می كند.

در پاسخ دادن به سؤال ها دقت كنید كه عدد 1 نشان دهنده ضعیف ترین پاسخ و عدد 5 نشان دهنده قوی ترین پاسخ به سؤال می باشد.

1- زمانی كه تحت تنش و استرس هستید، تا چه حد می توانید آرامش خودتان را حفظ كنید؟1

2

3

4

5

2- چنانچه احساس نامطلوب و ناخوشایندی در وجودتان بیابید، تا چه اندازه پریشان و ناراحت می شوید؟1

2

3

4

5

3- وقتی می خواهید كاری را انجام دهید، تا چه حد می توانید به جای توجه بیش از اندازه به جزئیات و زمان انجام كار، صرفاً بر انجام خودِ كار دقت كنید؟1

2

3

4

5

4- وقتی اشتباهی مرتكب می شوید، آیا به راحتی آن را می پذیرید؟1

2

3

4

5

5- تا چه حد نسبت به احساسات و موقعیت های خـُلقی دیگران حساس هستید و آنها را درك می كنید؟1

2

3

4

5

6- وقتی از شما انتقاد می شود، تا چه حد می توانید بدون مقاومت كردن، انتقادها را بپذیرید؟1

2

3

4

5

7- وقتی عصبانی یا ناراحت می شوید، تا چه اندازه می توانید به سرعت بر این احساساتتان غلبه كنید و خودتان را آرام كنید؟1

2

3

4

5

8- تا چه حد در بروز نیازها و احساساتتان صداقت دارید؟1

2

3

4

5

9- بعد از این كه دچار شكست می شوید، آیا می توانید خودتان را دوباره پیدا كنید و فعالیت را از سر بگیرید؟1

2

3

4

5

10- تا چه حد از میزان تأثیر رفتارتان بر دیگران آگاهید؟1

2

3

4

5

11- آیا پیش از قضاوت كردن درباره دیگران به خوبی به حرف هایشان گوش می دهید؟1

2

3

4

5

12- تا چه حد برای برنامه های آینده تان وقت صرف می كنید تا آنها را مرتب كنید و به كارهایی كه انجام می دهید فكر كنید؟1

2

3

4

5

لینک به دیدگاه
من 42 امتیاز شدم :ws52:

الان چطوریه هوش موش دارم یا ندارم :ws38:

امتياز کسب شده توسط شما: 42

بهره هوشی احساسی شما بالای حد معمول است، اما هنوز جا برای پیشرفت دارید. شما به احتمال زیاد نسبت به فضای احساسی که افراد دیگر، از جمله دوستان، خانواده و ارباب رجوع ایجاد می کنند حساس هستید و این موضوع باعث می شود گاهی اوقات بیش از اندازه به دیگران توجه کنید، تاحدی که خودتان و نیازهای خودتان را فراموش می کنید. از دیگر نقطه ضعف های شما این است که تا حدی از بیان احساسات و نیازهایتان می ترسید و به ندرت واقعیت آنچه را در درونتان می گذرد ابراز می کنید.

• برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
برای من 48 شد :w16:

امتياز کسب شده توسط شما: 48

به شما تبریک می گوییم! چون به لحاظ بهره هوشی احساسی در حد بالایی قرار دارید. مطمئناً خوب می دانید که هوش احساسی دو برابر هوش عمومی در موقعیت افراد تأثیر دارد و همین موضوع شما را به موفقیت نزدیک می کند. اما حواستان باشد که وقتی درگیر موفقیت هایی هستید که زندگی با تمام شلوغی هایش برایتان به ارمغان می آورد، فکر کردن به «مفهوم زندگی» و آنچه برایتان اهمیت فراوانی دارد را فراموش نکنید. در غیر این صورت چیزهایی که اهمیت واقعی ندارند، جای مفاهیم مهم را در ذهن شما خواهند گرفت و هدف نهایی زندگی تان را دچار دگرگونی خواهند کرد.

لینک به دیدگاه
براي من 41

امتياز کسب شده توسط شما: 41

بهره هوشی احساسی شما بالای حد معمول است، اما هنوز جا برای پیشرفت دارید. شما به احتمال زیاد نسبت به فضای احساسی که افراد دیگر، از جمله دوستان، خانواده و ارباب رجوع ایجاد می کنند حساس هستید و این موضوع باعث می شود گاهی اوقات بیش از اندازه به دیگران توجه کنید، تاحدی که خودتان و نیازهای خودتان را فراموش می کنید. از دیگر نقطه ضعف های شما این است که تا حدی از بیان احساسات و نیازهایتان می ترسید و به ندرت واقعیت آنچه را در درونتان می گذرد ابراز می کنید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
واسه من 51 شد ... جواباشو نمیگی؟ ...

امتياز کسب شده توسط شما: 51

به شما تبریک می گوییم! چون به لحاظ بهره هوشی احساسی در حد بالایی قرار دارید. مطمئناً خوب می دانید که هوش احساسی دو برابر هوش عمومی در موقعیت افراد تأثیر دارد و همین موضوع شما را به موفقیت نزدیک می کند. اما حواستان باشد که وقتی درگیر موفقیت هایی هستید که زندگی با تمام شلوغی هایش برایتان به ارمغان می آورد، فکر کردن به «مفهوم زندگی» و آنچه برایتان اهمیت فراوانی دارد را فراموش نکنید. در غیر این صورت چیزهایی که اهمیت واقعی ندارند، جای مفاهیم مهم را در ذهن شما خواهند گرفت و هدف نهایی زندگی تان را دچار دگرگونی خواهند کرد.

لینک به دیدگاه
من 44 شدم. هوش احساسیم چطوره؟؟؟؟؟؟؟

امتياز کسب شده توسط شما: 44

لینک به دیدگاه
منم46!!:tael_14:

امتياز کسب شده توسط شما: 46

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...