رفتن به مطلب

آغاز مسابقات کشوری سازه‌های ماکارونی

ارسال های توصیه شده

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گرگان از برگزاری دومین دوره مسابقات کشوری سازه‌های ماکارونی در دانشگاه خبر داد. دکتر حسین عجم نوروزی با اعلام این خبر اظهار کرد: این مسابقات، چهارشنبه، 22 تیرماه به مدت دو روز با شرکت 30 تیم از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و آزاد اسلامی در دو بخش سازه‌های سنگین و سازه‌های زیبا با حضور 110 دانشجوی پسر و دختر در سالن همایش‌های ابن سینای دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار می‌شود.

وی افزود: پل ماکارونی، سازه‌ای است که دانشجویان رشته معماری و عمران آن را به منظور محاسبه آموخته‌های تئوریک و آکادمیک خود در زمینه پل سازی و راه سازی می‌سازند و در آن میزان مقاومت پل در برابر فشارهای وارده سنجیده می‌شود. در بخش سازه‌های سنگین، دانشجویان با استفاده از ماکارونی و چسب، سازه‌هایی را درست می‌کنند که بتوانند نیرویی چند برابر وزن خود را تحمل کرده و هر سازه‌ای که بتواند وزنه بیشتری را تحمل کند، برنده است و در بخش سازه‌های زیبا ملاک اصلی مربوط به زیبایی و معماری سازه است.

عجم نوروزی با اشاره به این‌که برگزاری مسابقات ماکارونی در سطح جهان رایج است، هدف از برگزاری این مسابقه را ارتقای سطح علمی دانشجویان، رشد و اعتلای فرهنگ همکاری بین دانشجویان، استفاده از اطلاعات تخصصی در ساخت پل و نیز پیاده‌سازی مباحث استاتیکی و مقاومت مصالح برشمرد و خاطرنشان کرد:همزمان با برگزاری این مسابقه کارگاه آموزشی ساخت سازه‌های ماکارونی نیز برگزار شده و دانشجویان نسبت به آیین‌نامه مسابقات سازه‌های ماکارونی توجیه خواهند شد.

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

واقعا بعضي ها چقدر رو دارند :

دليل غيبت دو روزه من و قبل اون تا حدودي مربوط به همينمسابقه گرگان بودكه من شخصا بعوان مهمان و به دعوت برخي دوستان در اين مسابقه حضور داشتم ...

واقعا چه معاون جالب دارندكه اين حرف هارو زده

يكي اينكه مسابقه 2 روز نبوده يهروز برگزار شد ....

دوم اينكه تعداد تيم هاي شركت كنده در مسابقه به لطف داوري عجيب غريب گرگاني ها از 30 تيم به 18 تيم كاهش پيدا كرد كه 10 تا تيم براي خود دانشگاه گرگان بود

پل ماکارونی، سازه‌ای است که دانشجویان رشته معماری و عمران آن را به منظور محاسبه آموخته‌های تئوریک و آکادمیک خود در زمینه پل سازی و راه سازی می‌سازند و در آن میزان مقاومت پل در برابر فشارهای وارده سنجیده می‌شود.

با چه ربطي به راه سازي و پل سازي داره ... جالب بدونيد كه ديگه به اين مسابقات مسابقه پل ماكاروني نمي گند اين مسابقات بيشتر آويز ماكاروني هست نه پل

پل زماني تعريف ميشه كه يه نيرو متحرك داشته باشيم

حالا راه سازيشو ديگه نمي دونم از كجا اورده

خلاصه اينو بگم كه مسابقه فقط براي اين برگزار شد تيم گرگان اول بشه همين ....

حذف تيم هاي خوب كشور اونم تو مرحله داوري گواه بر اين مورد هست

جالب اينجاست كه مسئولين برگزاري مسابقه حتي لودسل رو هم خودشون نداشتند و يكي از تيم هاي ديگه از استان ديگه براشون آورد

حالا دعوا هاي آخر مسابقه بماند كه آبرو هرچي دانشگاه و انجمن عمران بردند

واقعا به چه قيمتي حاضر ميشيم مسابقه برگزار كنيم

اونم تو اين سطح ( كشوري) با 18 تيم

لینک به دیدگاه
واقعا بعضي ها چقدر رو دارند :

:banel_smiley_4::banel_smiley_4: فک کردم با منیدا:ws3:

.

.

.

پس با این حساب سطح مسابقه خوب نبوده:icon_pf (34): شما چیکار کردین تو مسابقه؟

آقا امیررضا آقا چرا شما خودت یه تاپیک آموزش پل ماکارونی راه نمیدازی همه چی هم دسترسه به نظرم کار جالبی هم هست؟:a030:

لینک به دیدگاه

نه بابا خوب كه چه عرض كنم اصلا مسابقه نبود :ws3:

من تو اين مسابقه تيم نداده بودم و فقط به عنوان مهمان و به دعوت دوستان رفتم گرگان ... از همون اولشم مي دونستم چنين اتفاقي ميفته

در مورد آموزش هم من كاملا پايم كه حتي يه تيم هم داشته باشيم يعني تيم نوانديشان

كه اتفاقا قصد دارم روي نوع متحركش كار كنيم حالا ايشالله تو جلسه كه داريم بيشتر توضيح مي دم

----------------

همين الان اين خبر رو تو تلتكس تلويزيون هم خوندم بابا اين گرگاني ها چقدر رو دارند نوشتند به تيم اول مدال طلا و دوم نقره و سوم برنز دادند جالب اصلا تو مسابقات به هيچ تيمي طلا ني دند فق ط تيم اول 900 هزار نقدي و تيم دوم 600 و تيم سوم 300 ت.من بهشون ميدند بهد 10 كيلو هم ركورد اضافه كردند واقعا رو ميخواد

بابا يخورده خجالت بكشيد اينقدر با آبرو دانشگاه بازي نكنيد اون بندخدا ها كه حاليشون نميشه ....

لینک به دیدگاه

بابا کارت درسته ها :ws37:

تاپیک و تیم خیلی عالی میشه فقط.....

ببخشید ایجا رو با دفتر اشتباه گرفتم باشه همون موقع که گفتی:ws3:

جدا یعنی تا این اندازه میشه جوسازی کرد نمیگن خو حداقلش خود شرکت کننده ها که میبینن حقیقت غراونه:banel_smiley_4: همینه که تا با چش خودت نبینی نباید بهش اعتماد کنی:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

متعسفانه فقط خواستند بزرگ و عالي جلوه بدند ... خب شانس آورديم فقط 18 تيمتونستند بارگزاري كنند

مسابقات مشهد 120 تيم شركت كردند اينقدر حاشيه نداشت

جالب ترش اينجاست كه سايه ايران خرپا هم كه بقول خودش مرجع اين مسابقات هست تو اين مسابقات هم ديده ميشد ...

--------------

شايد ما داريم اينجا در مورد تالار عمران و مشكلاتش صحبت مي كنيم اما بايد بدونيم مشكلاتي بسي بزرگتر از اين تو دنياي واقعي وجود داره ....

لینک به دیدگاه
متعسفانه فقط خواستند بزرگ و عالي جلوه بدند ... خب شانس آورديم فقط 18 تيمتونستند بارگزاري كنند

مسابقات مشهد 120 تيم شركت كردند اينقدر حاشيه نداشت

جالب ترش اينجاست كه سايه ايران خرپا هم كه بقول خودش مرجع اين مسابقات هست تو اين مسابقات هم ديده ميشد ...

--------------

شايد ما داريم اينجا در مورد تالار عمران و مشكلاتش صحبت مي كنيم اما بايد بدونيم مشكلاتي بسي بزرگتر از اين تو دنياي واقعي وجود داره ....

عکس از برگزاری مسابقه ندارین ؟:w16:

درسته مشکلات جاهایی که نباید باشه هست و باعث صدمات جبران ناپذیر میشه مثه همون ریزش ساختمونو............ ولی خوب اگه بدونیم چه جوری با همفکری هم و بدون به قول شما حاشیه دار کردن مسایل مشکلات کوچیک رو هم حل کنیم میتونیم آینده تو جامعه واقعی هم بهتر از عهده مشکلات بربیایم:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...