رفتن به مطلب

زبان تخصصی برق

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان :girlhi:

توی این تاپیک قراره با هم برای خوندن زبان ارشد آماده بشیم .

اگر مایل باشید برای ارشد آزمون ثبت نام کنید زبان تخصصی به طور کامل تو همه آرمون ها هست به همین دلیل باید مبحث زبان در تابستون بسته بشه و بعد شروع به تست زنی .:ws50:

منابعی که استفاده میکنیم :

1-کتاب 504 کلمه هست .فلش کارت هاش هم خوبه .نسخه موبایلش هم میتونید از اینجا تهیه کنید .(این کتاب شامل 42 درس هست که هر درس 12 لغت داره)

2-کتاب زبان تخصصی برق برای کارشناسی ارشد فروزش(مهندس محمد کاشفی)(این کتاب شامل 3فصل هست .فصل اول متن هست به همراه لغات جدید-فصل دوم آزمون داره به همراه لغات جدید آزمون -فصل سوم هم اصطلاحات برقی)

3- برای گرامر هم دوستان هر کتابی که خودشون دارن یا میتونن تهیه کنن خوب هست توجه داشته باشید که موارید که برای گرامر مسلط باشید اینها هستند:

o4z2rox0tnm7ycbtac.png

دوستان توجه داشته باشید اینها منابع پیشنهادی من هست .هر کس میتونه منبع خودش رو داشته باشه .اون چیزی که فکر میکنه براش بهتر هست .مهم این هست که طبق برنامه ریزی پیش بریم . :w16:

دوستان چون تو سوالای ارشد متن هست که با توجه به متن باید یه سری سوال رو جواب بدیم ترجمه متون میتونه خیلی مفید باشه به همین دلیل این کتاب رو انتخاب کردم .

و اما روند کار:

هر روز 1 درس از کتاب 504-وفروزش. در مورد گرامر هم هر کس با توجه به کتابی که داره و سطحی که داره برنامه ریزی میکنه .

هر مشکلی هم بود همین جا مطرح کنید تا جایی که بتونم در خدمت هستم .

دوستان دقت کنید که خوندن همراه تست زدن باشه .حواسمون باشه داریم برای کنکور آماده میشیم و مهارت های لازم رو باید داشته باشیم .:w16:

بعد از اتمام فصل 1 کتاب فروزش شروع میکنیم به انجام دادن آزمون هاش:w16:

هر نظر,پیشنهاد ,انتقاد رو تو این تاپیک مطرح کنید.

این برنامه از امروز شنبه 25 تیر شروع میشه .

موفق و پیروز باشد :rose:

لینک به دیدگاه

خوب به درخواست د وستان من درس های کتاب فروزش رو اینجا قرار میدم .عکس میگیرم از متن ها و میذارم .دوستان کلمات جدید رو خودشون پیدا کنن و به هر صورتی که دوست دارن یاد بگیرن .تو ترجمه متن ها یا هر قسمت دیگه مشکلی بود من در خدمتم .همین جا بکین مثلا کدوم قسمت فهمش مشکل هست من حواب میدم بلد هم نبودم جواب رو پیدا میکنم میذارم :w16:

فقط این کتاب رو من از دوستم گرفتم زیاد تمیز نیست دیگه:whistle:

لینک به دیدگاه

بچه ها توجه داشته باشین که اگه فقط به 504 و اینا اکتفا کنین اصلا نمیتونین موفق باشین .ما از ابتدا شروع کردیم و باید سریه از رو اینا گذشت .باید توانایی بالایی تو خوندن متن تخصصی داشته باشین. پس جدی تر باشین تو این زمینه اگر قصد د ارید این درس رو بخونین و تست هاشو بزنین :w16:

لینک به دیدگاه
من کتاب فروزش رو ندارم .. میخوام بگیرم

میشه یکم اطلاعات درموردش بدین :icon_redface:

چاپ و ویرایش چندم ؟

ناشر ؟

اسم کتاب همینه ؟

همین متن هایی که دارم میذارم از کتاب فروزش هست .

سری کتاب های کارشناسی ارشد فروزش(زیان تخصصی برق -مهندس محمد کاشفی)

انتشارات فروزش

آره همینه اسم کتاب.

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

خوب دوباره سلام دوستان . با حساب کتابی که من داشتم تا لالن باید کتاب فروزش تموم شده باشه با نصف 504 . اما خوب میدونم اکثرا طبق برنامه پیش نرفتن :banel_smiley_4:

خوب از این به بعد یه سری مهارت های لازم رو که باید داشته باشین تو تست زدن رو میگم که امیدوارم مفید باشه براتون . بعدش هم چند تا متن انتخاب میکنم از کتاب راهیان ارشد که ببینم در چه اوضاعی هستیم :w16:

لینک به دیدگاه

خوب همونطور که میدونیم برای حل تست های ارشد باید مهارت reading رو تقویت کنیم .توصیه های زیر میتونن مفید باشن :

1- تو متن های که بهمون داده میشه لعت های زیادی هستن که ما معنی اون ها رو نمیدونیم . تو تست های تمرینی که میزنین سعی نکنین که در درجه اول سریع اونا رو از دیکشنری نگاه کنید .سعی کنید مهارت حدس زدنتون رو قوی کنید .ز.ری که با ندونستن معنی لغات بتونین معنی اون لغت یا مفهوم متن دادخ شده رو بفهمین . پس:تقویت قدرت حدس معنی کلمات .

2- مهمترین چیزی که باید بدونیم اینه که لازم نیست بدونیم کل متن چی گفته .مهم اینه که ببینیم سوال چی گفته و بتونیم پیدا کنیم که تو قسمت متن جواب یوالمون پیدا میشه . برای همین همیشه اول نگاهی به سوالات بندازین و به دنبال یه کلید باشین براش تو متن داده شده .

3- تو همه متن ها یی که داریم اعلب این جمله نوشته شده : "read the passage carefully and then choose the best answer” داره میگه بهترین حواب رو نه لزوما اونی که درسته .گاهی اوقات با اطلاعاتی که ما داریم یه جوابی منطقی تر به نظر میرسه ولی مهم اونی نیست که ما میدونیم مهم اونیه که تو متن اومده و میتونه بهترین اطلاعات رو در مورد متن بده .

4- اگه دیدین جواب یه سوال خیلی واضحه شک نکنید همون رو بزنید فک نکنیئ میخواسته بپیچونه .البته بادتون باشه که همیشه هر 4 گزینه رو بخونین با دیدن یک گزینه تصمیم نگیرید .

5- برای وقتایی که متن تخصصی داریم :

-اول سریع به طور اجمالی نگاهی به متن بندازین .و سعی کنین که مفهموم کلی اون متن رو درک کنین .

اگه متن طولانی بود پاراگراف به پاراگراف تو یه کلمه main idea اون پاراگراف رو بنویسین کنارش خیلی کمک میکنه .

کلمه های تابلو و کلیدی و به خاطر بسپارین .

اگه دیدین متن خیلی سخته و یه عالمه کلمه جدید داره . بی خیال خوندن متن بشین چون زمان مهمه سریع برین سراغ سوالا و سعی کنین از تو سوالا یه کلید تو متن پیدا کنین و جواب بدین .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلامهمونطور که میدونید درصد زیادی از زبان کنکور reading هست. یعنی یک متن نسبتا طولانی و پس از اون متن چندین تست درباره اون متن. اگر بخواید اول همه متن رو از اول تا اخر بخونید و بعد برید سراغ سوالهای مربوط به اون متن, هر چقدر هم حافظه خوبی داشته باشید, باز هم مجبورید پس از خوندن سوالات هم دوباره سراغ متن برید و دوباره توی متن دنبال جواب اون سوال بگردید . این یعنی دوبار خوندن یک متن طولانی.اما بهترین روش این هست که ابتدا قبل از خوندن متن سریعا برید سراغ سوالات پس از متن و سریع با مداد معنای فارسی هر سوال رو جلوی اون بنویسید(معنای فارسی چهار گزینه رو نمیخواد ) مطمئن باشید زمان کمی میبره.بعد از اینکه اینکار رو برای همه سوالات اون متن انجام دادید, مطمئن بشید که سوالات یادتون مونده. حالا با یک ذهنalert در متن دنبال جواب اون سوالات میگردید(اگر هم سوالات رو فراموش کردید با گوشه چشمتون سریع نگاهی به ترجمه فارسی که نوشتید بکنید. این ترجمه فارسی خیلی سریع برای ذهن قابل جذب هست و حتی همزمان با خوندن متن انگلیسی بدون گیج شدن میتونید سریع به سوالات فارسی نگاه کنید)حتی گاهی اوقات سوالات بدون نیاز به خوندن متن قابل حل هستندو گاهی هم سوال در مورد یک دستگاه خاص یا اسم خاص یا.... هست که دراینصورت میتونید سریعا با چشم متن رو دنبال اون کلمه خاص بگردید یا پاراگراف مربوط به اون رو پیدا کنید و دنبال جوابتون در اون پاراگراف بگردید(گاهی هم اون اسم خاص یا دستگاه خاص یا روش خاصو....با حروف bold هست یا مثلا اگر اسم باشه با حروف بزرگ انگلیسی هست یا اولش با حروف بزرگه. در هر صورت پیدا کردنش خیلی سریع هست)این روش نیاز به تمرین داره و از الان با خوندن متنهای کتاب سه جلدی مجموعه تستهای ارشد سالهای قبل , به این روش عادت کنید. مطمئن باشید تفاوت بسیار محسوسی در سرعت تست زدن خواهید دیدنکته دیگه اینکه معمولا هر سوال مربوط به یه پاراگراف هست. پس برای هر سوال خاص سریعا پاراگراف مربوط به اون رو پیدا کنیدنکته دیگه اینکه با با خوندن متنهای کنکور سالهای گذشته, خودتون رو عادت بدید که : لازم نیست برای فهمیدن مفهوم کلی یک متن, معنی تک تک کلمات اون متن رو بلد باشید. وقتی به یک کلمه برخوردید که معنیش رو نمیدونید, روی اون قفل نکنید و ذهنتون رو عادت بدید که به جاش یه ترجمه حدودی بکنه. مثلا حدس بزنه اگر صفت هست, با توجه به بقیه جمله یک صفت منفی هست یا مثبت, یا اسم یک دستگاه خاص هست یا .....حداقل اینقدر رو میتونید تشخیص بدیدنکته دیگه در مورد تستهای گرامر : برای این مبحث خوندن کتابهای گرامری و فرمولهای گرامری در کوتاه مدت به هیچ وجه مفید نیست. اما اگر متن زیاد خوندید یا مثلا در اینترنت زیاد با انگلیسی سر و کار داشتید, به غریزه تون اعتماد کنید و هر ترکیبی که به نظرتون عجیب و ناآشنا و نامانوس هست رو از نظر گرامری غلط بدونید.

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام دوستان .

بسیاری از متن های سالهای گذشته از مجله spectrum مربوط به ieee میومد

بد نیست هر روز یکی دو تا از متن های این سایت رو بخونید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هم برای زبان ارشد سرعت خوندن تون رو بالا میبره و هم افق دیدتون رو از مهندسی برق و زمینه های کاری آینده باز میکنه:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...