رفتن به مطلب

بررسی رفتار جامعه ایرانی از مشروطه تا الان

hodaa

ارسال های توصیه شده

هرچند تحقیقات داخلی نشان داده که منطقاً نمی توان از روحیات ایرانی با رویکردی ثابت سخن گفت و اساساً در ایران به‌دشواری می‌توان اخلاقیات ثابت و یکسانی به‌صورت یکپارچه نشان داد، اما طی تحقیقات به عمل آمده در دانشگاه هاروارد، تغییرات رفتاری ایرانیان در بازه ی زمانی 1283 تا 1390 مورد برسی قرار گرفت که طی آن مشخص شد که نه تنها پارادایمی در این رفتارها حاکم است بلکه این پارادایم به صورت متناوبی در طول دوره نیز تکرار شده.....پس از آن پژوهشگران این موضوع را متوجه شدند که این الگو نه تنها در بازه ی 107 ساله اخیر بلکه در دوره های 107 ساله پیشین نیز صادق است، بررسی های نهایی نشان داد که کل الگوی رفتاری ایرانیان از بدو ورود آریاییان تا به امروز از این الگو تبعیت می کند و در نهایت با این کشف عظیم بود که محققان توانستند با محاسبات دقیق، الگوی رفتاری حاکم بر شخصیت خشایار شاه هخامنشی و خلق و خوهای وی را پیدا کرده و نیز متوجه رفتارهای داریوش در مقابل همسرش شوند......

:w58:

فرضیه ای که از این پژوهش خارج شده گویای این امر است که اگر این الگو را نه تنها به آریاییان فلات ایران بلکه به ساکنان اروپا(آلمان) نیز تعمیم دهیم چارچوب رفتاری رهبر آلمانها در سالهای 1933 تا 1942با الگوی ریاست حاکم بر ایران در دهه کنونی مطابقت دارد

:ws3:

لینک به دیدگاه

حالا این الگویی که دانشمندان بهش دست پیدا کرده اند چی هست؟

اگر اینقدر الگوی مشخصی در ایران حاکم است،دیگه حاکمیت تحجر،نیازی به هیچ اقدامی ندارد.

چون مردم ایران خواص فکریشون ثابت است.

من با این نظریه ها مخالفم،من ملت ایران را بره های بی گناهی میدانم که بین چوپان ها و گرگ ها حیران مانده اند.

لینک به دیدگاه
حالا این الگویی که دانشمندان بهش دست پیدا کرده اند چی هست؟

اگر اینقدر الگوی مشخصی در ایران حاکم است،دیگه حاکمیت تحجر،نیازی به هیچ اقدامی ندارد.

چون مردم ایران خواص فکریشون ثابت است.

من با این نظریه ها مخالفم،من ملت ایران را بره های بی گناهی میدانم که بین چوپان ها و گرگ ها حیران مانده اند.

این الگو با محاسبات پیچیده علم ریاضیات حاصل شده:ws3:

لینک به دیدگاه
این الگو با محاسبات پیچیده علم ریاضیات حاصل شده:ws3:

یعنی از همه پادشاهان و رهبران ایران از 0 تا 2500 انتگرال گیری کرده اند و سپس دامنه جواب را به دست آورده اند؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
یعنی از همه پادشاهان و رهبران ایران از 0 تا 2500 انتگرال گیری کرده اند و سپس دامنه جواب را به دست آورده اند؟ :JC_thinking:

نه ديگه چون صحبت از دوره تناوبه احتمالا انتگرال نبوده ديگه!!:4chsmu1:

با الگوی خیاطی در نیاورده اند احیانا این الگو را؟:whistle:

:whistle:

خب بعدش :JC_thinking:

بعد نداره....همش رو گفت كه به فرضيه برسه ديگه!!! شعار ملت توي خيابون مبناي علمي پيدا كرد:persiana__hahaha:

لینک به دیدگاه

"ایران بین دو انقلاب" نوشته پرفسور ابرهامیان یکی از دقیق ترین و مستند ترین کتابایی تاریح که انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامی رو شرح میده فایل پی دی افش توی نت هم هست

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
منه بیچاره رو بگو که فکر کردم تاپیک جدیه... :shame:

قسمتهاي جدي هم بگردي پيدا ميكني:whistle:

فرضیه ای که از این پژوهش خارج شده گویای این امر است که اگر این الگو را نه تنها به آریاییان فلات ایران بلکه به ساکنان اروپا(آلمان) نیز تعمیم دهیم چارچوب رفتاری رهبر آلمانها در سالهای 1933 تا 1942با الگوی ریاست حاکم بر ایران در دهه کنونی مطابقت دارد
لینک به دیدگاه
قسمتهاي جدي هم بگردي پيدا ميكني:whistle:

فهمیدم این رو... ولی خوب آخه اسم تاپیک یک چیز دیگه ای میگه... :ws3:

تازه من این نتایج رو قبول ندارم...

رفتار رهبر آلمان در سالهای دهه ی سی تا دهه ی 40 اصلا قابل مقایسه با رفتار رهبران ایران در این دوره نیست... اینها بند کفش اون هم نمیشند... اون فرد نابغه بود و آلمان رو به بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا تبدیل کرد اون هم در طول دوازده سال... اینها چه غلطی کردند در طول 30 سال ؟ حتی توان دیکتاتوری درست حسابی رو هم ندارند...

لینک به دیدگاه
فهمیدم این رو... ولی خوب آخه اسم تاپیک یک چیز دیگه ای میگه... :ws3:

تازه من این نتایج رو قبول ندارم...

رفتار رهبر آلمان در سالهای دهه ی سی تا دهه ی 40 اصلا قابل مقایسه با رفتار رهبران ایران در این دوره نیست... اینها کشف اون هم نمیشند... اون فرد نابغه بود و آلمان رو به بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا تبدیل کرد اون هم در طول دوازده سال... اینها چه غلطی کردند در طول 30 سال ؟ حتی توان دیکتاتوری درست حسابی رو هم ندارند...

آره به خدا گفتي....:w74:

و اين تايپيك به درخواست آقا سجاد زده شده:hanghead:.....به همين دليل طنزه

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=60112&page=5

لینک به دیدگاه

درود

تاپيك هايي كه به درخواس سجاد زده شدند همه از منظر طنز به موضوع نگاه كردند كه البته طنز هاي زيبايي بودند ولي برخي از موضوعات جاي كار درست و منطقي هم دارند

مثل همين موضوع كه يك موضوع زيبا از ديد جامعه شناختي هست

لینک به دیدگاه
درود

تاپيك هايي كه به درخواس سجاد زده شدند همه از منظر طنز به موضوع نگاه كردند كه البته طنز هاي زيبايي بودند ولي برخي از موضوعات جاي كار درست و منطقي هم دارند

مثل همين موضوع كه يك موضوع زيبا از ديد جامعه شناختي هست

هدی...موضوع درخواستی : بررسی رفتار جامعه ایرانی از مشروطه تا الان(موضوعش نه جامعه شناختی هست نه تاریخی نه سیاسی فقط یه نظر عمده وتحلیل رفتارها)

ممنون.....بله اما فكر كنم مشخصه كه از اين منظر هم نميشه برسي كرد و اينكه راستش من اصلا انتظار نداشتم كه يك پست هم توي تايپيك زده بشه.....اين تايپيك فقط به دليل شوخي آقا سجاد با كاربران ايجاد شده:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...