رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با درود :icon_gol:

خوب من یه سری سوالاتی برام پیش اومده که بهترین جا برای مطرح کردنشون رو اینجا دیدم ...

که در ادامه خواهم پرسید ...

با سپاس :icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوب اولین سوال :

همه ی دبیرا میگند سعی کنید توی کل درسا از سوالات تالیفی دوری کنید چون مطالب اضافی و به درد نخور میخوان یاد بدن که تو کنکورم نمیاند .... و سوالات سالای قبل رو بیشتر بزنید ( مثل این 30 سال کنکور ... )

حالا سوال من اینه که آیا این قضیه هم در ریاضیات حاکم هست ؟

دلیل پیش اومدن این سوال این بود که با توجه به وسعت خیلی زیاد کلا ریاضیات ، خب اگه بخوای تست های تالیفی بزنی با توجه به این مطلبی که بالا گفتم خیلی وقتت رو برای سوالاتی که نمیان هدر دادی ... ولی از طرفی میبینم خوب وقتی اونارو حل میکنید تسلطت هم بیشتر میشه ...

در کل نظر شما چی ... ؟

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

همه ی دبیرا میگند سعی کنید توی کل درسا از سوالات تالیفی دوری کنید چون مطالب اضافی و به درد نخور میخوان یاد بدن که تو کنکورم نمیاند .... و سوالات سالای قبل رو بیشتر بزنید ( مثل این 30 سال کنکور ... )

حالا سوال من اینه که آیا این قضیه هم در ریاضیات حاکم هست ؟

بستگی داره طراح سوالات تالیفی چه کسی باشد و بیشتر روی چه مباحثی مانور میدهد.

شما در درجه اول که باید همه تست های سال های گذشته را با دقت حل کنین و نکات مهمش را برای خودتان یادداشت کنید.

اگر وقت اضافه آوردید،بعدا برین سراغ تست تالیفی.

اگر نگاه کردین و دیدین موضوع سوالات در چارچوب سرفصل های کنکور است،حل کنید در غیر اینصورت بپرهیزید.

لینک به دیدگاه

آهان ...

پس با توجه به صحبت هاتون میشه این نتیجه رو گرفت که با مطالعه ی تست های سال های قبل مطالب رو دسته بندی بکنیم ، اهمیتشونو بدست بیاریم و با مقایسه با تست های تالیفی و اینکه آیا نیاز و مفید هستند ، تصمیم گیری کرد ...

بقیه سوالات رو بعدا میپرسم ...

ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
آهان ...

پس با توجه به صحبت هاتون میشه این نتیجه رو گرفت که با مطالعه ی تست های سال های قبل مطالب رو دسته بندی بکنیم ، اهمیتشونو بدست بیاریم و با مقایسه با تست های تالیفی و اینکه آیا نیاز و مفید هستند ، تصمیم گیری کرد ...

بله،دقیقا همین کار را کنید.

در کنکور کارشناسی بیشتر بحث مرور و تسلط مطرح است تا بحث هوش و نو آوری.

برای همین کسی موفق میشه که بیشترین داده ها را در ذهنش آماده داشته باشه،بدو حفظ کردن.

بلکه ملکه ذهن کردن با تمرین زیاد.

لینک به دیدگاه

سلام ...

سوال بعد اینکه ، در رابطه با دروس هندسه 1 و 2 با توجه به اینکه سبک مطالب یه طوری که تو کنکور فوق العاده تست های پیچیده ای میشه باشون داد چطور باید رفتار کرد ؟ اصلا ارزش دارن این همه وقت رو برای چیزی بگذاری که معلوم نیست مفید باشه ؟

( البته هندسه 2 بازم ارزشش بیشتر )

سوال دوم اینکه آیا میشه سوالات کلی در مورد دروس دیگه هم توی این تاپیک پرسید ؟

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سوال بعد اینکه ، در رابطه با دروس هندسه 1 و 2 با توجه به اینکه سبک مطالب یه طوری که تو کنکور فوق العاده تست های پیچیده ای میشه باشون داد چطور باید رفتار کرد ؟ اصلا ارزش دارن این همه وقت رو برای چیزی بگذاری که معلوم نیست مفید باشه ؟

( البته هندسه 2 بازم ارزشش بیشتر )

به نظر من تمرکز اصلیت را بذار روی هندسه تحلیلی و ریاضیات گسسته.

اما هندسه 1و2 را کنار نگذار،در حد معمولی بخوان،یعنی نکات کتاب و تست های سال های گذشته.

چون تست های این دو درس،معمولا یا خیلی راحت میشن یا خیلی سخت.

زیاد تست متوسط توشون مطرح نمیشه.

پس کنار گذاشتن اونها اصلا به مصلحت نیست.

از بین این دو هم هندسه 2 سوالاتش راحت تره نسبت به هندسه 1 و ارزش وقت گذاشتن بیشتر را داره.

سوال دوم اینکه آیا میشه سوالات کلی در مورد دروس دیگه هم توی این تاپیک پرسید ؟

بله،هرچی مربوط به ریاضیات باشه.

یا مربوط به کنکور سراسری در ماهیت کلی.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

بادرود ...:icon_gol:

ببخشید این سوالم یکم کلی ...

ما دبیر دینی و ادبیات و از این درس 3نقطه (:banel_smiley_4: ) های عمومی ، ما را کشتند میگند بشینید دینی یا ... بخونید ...

اصلا الان وقتش ؟ با توجه به اینکه همش حفظی و درس یه هفته میپره ... منم حافظم اصلا خوب نیست ...

یه سری میگند تو تابستون علاوه بر تخصصی عربی و یکمم ادبیات به خاطر زیادیش بخون و سعی کن بعد عید جوری باشه که فقط عمومی بخونی ...

به نظر شما کدوم راه و روش بهتر ... ؟

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
بادرود ...:icon_gol:

ببخشید این سوالم یکم کلی ...

ما دبیر دینی و ادبیات و از این درس 3نقطه (:banel_smiley_4: ) های عمومی ، ما را کشتند میگند بشینید دینی یا ... بخونید ...

اصلا الان وقتش ؟ با توجه به اینکه همش حفظی و درس یه هفته میپره ... منم حافظم اصلا خوب نیست ...

یه سری میگند تو تابستون علاوه بر تخصصی عربی و یکمم ادبیات به خاطر زیادیش بخون و سعی کن بعد عید جوری باشه که فقط عمومی بخونی ...

به نظر شما کدوم راه و روش بهتر ... ؟

:icon_gol::icon_gol:

ببین،الان مهمه که شما عمومی ها را با شیوه ریزتر و به مرور بخونی.

یعنی نکات مهمش را خط بکشی و یادداشت کنی،مخصوصا ادبیات که حجمش زیاده..

شما فعلا نکات مهم را جمع آوری میکنی و میری جلو و چیزی از قلم نمیندازی،نیازی نیست حفظ کنی فعلا.

بعد از عید که دیگه همه مطالب و کنکاش هات تموم شد،دیگه دنبال نکته جدید نمیگیردی و فقط داشته هایت را مرور میکنی.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

با سلام ،

قصدم نصیحت نیست ، فقط تجربه خودم رو می گم :

به نظر من کسانی که برای سال بعد کنکور دارن ، تابستون فقط روی ریاضیات و فیزیک کار کنند ، مخصوصا ریاضی !

چون با توجه به روند کنکورهای سالهای اخیر ، اکثر بچه ها تو ریاضی مشکل داشتند ،

مخصوصا کنکور امسال که من هم دادم ، دیگه ریاضیش تو این چند ساله سخت ترین بود ( البته من دوست ندارم واژه سخت رو به کار ببرم ، بلکه واژه جدید واژه مناسبی هست ) !

به نظرم هر چه بیشتر روی ریاضی کار کنید تو تابستون به نفعتونه ، من خودم تو کنکور ریاضیم خیلی بهم کمک کرد ، در حالی که شیمی رو بیشتر از ریاضی زده بودم ، ولی رتبه زیرگروه 1 ام بهتر از زیرگروه 3 بود ، این نشان دهنده تاثیر ریاضی هست !

البته عمومی ها هم تاثیر دارند ، ولی از الان خوندن زیاد فایده ای نداره !

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

هم من و هم دوستام از این 7 8 تا فرمول جمع به ضرب و برعکسش مینالیم.

هیچ کدوم از بچه های سایت، برای خودش قلقی داشته که اینا تو یادش بمونه ؟ و آیا روش دیگه ای هم وجود داره؟؟؟ اصلا یه چیز دیگه: میارزه که از 0 تا 180، 10 تا 10 تا سینوسهارو حفظ باشیم؟

لینک به دیدگاه
سلام

هم من و هم دوستام از این 7 8 تا فرمول جمع به ضرب و برعکسش مینالیم.

هیچ کدوم از بچه های سایت، برای خودش قلقی داشته که اینا تو یادش بمونه ؟ و آیا روش دیگه ای هم وجود داره؟؟؟ اصلا یه چیز دیگه: میارزه که از 0 تا 180، 10 تا 10 تا سینوسهارو حفظ باشیم؟

نه بابا جان چرا از 0 تا 180، 10 تا 10 تا حفظ باشی !!

همون 0 و 30 و 45 و 60 و 90 کافیه،بقیه هم که از روی همینا به دست میان.

برای فرمول های جمع و.... هم باید به مرور زمان ملکه ذهنت بشن،بیشتر جنبه حفظی داره،یه مدت استفاده نکنی یادت میره.

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان.

معلم امروز یه سوال حل کرد به روش بالا، منم همونو کاملا احمقانه(میدونم که شرایط استفاده از این هم ارزی رو نداره) به صورت پایین حل کردم که ببینم آیا یکی میشن؟؟؟

دیدم یکی شد.......

هر چی از معلمه پرسیدم چرا اینطوری شد؟ کشکی بود یا دلیل خاصی داره، چیطی نگفت.

نظر شما چیه؟

vld4ebyg47tpq1fehxqy.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...