رفتن به مطلب

home work

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
نذاشتین پس

اون موقع جواب سوالامو پیدا کردم دیگه اینجا نذاشتم:ws2:

حالا چند تا سوال دیگه دارم که الان میذارم اینجا.هرکس بلده خواهش می کنم جواب بده.مرسی

لینک به دیدگاه

اینا سوالامه

1-یک نفر برای افزایش بازده یک نیروگاه،پیشنهاد می کند که با کمک یک پمپ حرارتی،حرارت را از منبع انرژی بگیریم وبا افزایش دمای ان توسط پمپ،به نیروگاه وارد نماییم.نظر شما در مورد این پیشنهاد چیست؟

2-سه موتور کارنورا در نظر بگیرید که اولی بین درجه حرارت Th و Ti،دومی بین Ti و Tc و سومی بین Th و Tc کار میکند.رابطه بین راندمان حرارتی بین این سه موتور را بیابید.

لینک به دیدگاه

3-چرا یک فرایند انبساط غیر شبه تعادلی کار کمتری از یک فرایند شبه تعادلی مشابه پس می دهد؟

4-چرا یک فرایند انقباض غیر شبه تعادلی کار ورودی بیشتری از یک فرایند شبه تعادلی

مشابه،لازم دارد؟

5-در مطالعه فرایند جوشاندن تخم مرغ،آیا آب جوشان را می توان به عنوان یک منبع انرژی حرارتی در نظر گرفت؟دلیل خود را توجیه کنید.

6-یک ظرف آب در حال گرم شدن را در نظر بگیرید.کدام حالت بازده بیشتری در حرارت دادن به آب را دارد؟دلیل خود را توجیه نمایید.

الف)بوسیله قرار دادن آب روی یک گرمکن برقی

ب)بوسیله قرار دادن یک المان گرمایی در داخل آب

7-یک ظرف آب در حال گرم شدن را در نظر بگیرید.کدام حالت بازده بیشتری در حرارت دادن به آب را دارد؟دلیل خود را توجیه نمایید.

الف)با قرار دادن یک المان گرمایی در داخل آب

ب)قرار دادن آب روی یک گرمکن

8-آیا در حالت تئوری می توان گفت که انتقال حرارت در اختلاف دمایی dT

برگشت پذیر در نظر گرفته می شود؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...