رفتن به مطلب

سربازی

eder

ارسال های توصیه شده

دلم به حال داداش دانیلو میسوزه ... بیچاره الان تو آموزشیه

خیلی بده ... خیلی!

آدم واسه یه روز کسر شدن چه کارا که نمیکنه !

اون تو چه شستشوی مغزی ای روی آدم پیاده نمیکنن ... به قول دااش سجاد پروپاگاندا

(البته من که نرفتم ... ولی دیدم)

یه دوست داشتم که یکی از تظاهرتای شهرمون رو استارت زد با چند نفر دیگه :ws43:

اما بعدش واسه اینکه 2 ماه ... فقط 2 ماه زودتر خدمتش تمام شه ، رفت بسیجی شد !!! دوره ی فعال و کارت سبز و این حرفا:icon_pf (34):

یه دوست دیگم هم که تو لیست سیاه بسیج بود ... می خواست کارت بگیره ردش کردن ... بعد با بدبختی و دور زدن رفت و کارت فعال درست کرد که کسری بگیره :icon_pf (34):

یه رفیق دیگه هم که با همون اولی و بعضیا تظاهرات رو شروع .... کردن وقی رفت خدمت از این رو به اون رو شد !!!!!!!!

همش از جنگ نرم میگفت !:w58:

یه بار هم طی یه پیشنهاد شرم آور گفت برام چند یه مطلب درباره ی جنگ نرم تهیه کن و چند عکس خوب .... اگه ببرم تشویقی میگیرم !!:icon_pf (34)::icon_pf (34)::icon_pf (34):

منم با با یکسری الفاظ رکیک به خدا سپردمش:w000:

البته بعد از 6 - 7 ماه فهمید شستشوی مغزیش دادن .... ولی چه میکنن اون تو !!!؟

منم خیلی از خدمت بدم میومد .... همه کاری تو زندگیم کردم و از لحاظ فیزیکی برام سخت نبود ....

اما از لحاظ روحی فکر کنم داغون میشدم اگه میرفتم

امروز من معاف شدم

الانم خیلی خوشحالم که نیازی نیست برم 18 ماه از وقتم رو حروم کنم و پا جفت کنم و بگم : الله اکبر ... خ.ر

این تایپیک رو زدم به خاطر اون کسایی که 18 ماه از زندگیشون رو تو اسارت و زیر شکنجه های روحی و جسمی قرار میگیرن تا پایه های قدرت یه عده ای محکم باشه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 51
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مبارکه :flowerysmile:

شیرینی رو بده بیاد :ws17:

مرسی:icon_gol:

این تایپیک رو زدم به خاطر اون کسایی که 18 ماه از زندگیشون رو تو اسارت و زیر شکنجه های روحی و جسمی قرار میگیرن تا پایه های قدرت یه عده ای محکم باشه
:hanghead::hanghead:
لینک به دیدگاه

کشورهای جهان از لحاظ وضعیت نظام وظیفه به ۶ گروه تقسیم می شوند که متاسفانه ایران به همراه کشورهایی چون بورکینافاسو! در آخرین و بدترین گروه قرار دارد:

جدیدترین اطلاعات تا پایان سال ۲۰۰۸ (دیماه ۸۷)

1- كشورهايي كه سربازي اجباري را حذف کرده اند.(۱۰۹کشور، ۵۵%) خوش به حالشون!

2- کشورهایی که سربازی اجباری یک سال و یا کمتر دارند. (2۹كشور، ۱۵%)

3- کشورهایی که صرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح سربازي دارند.(۸ كشور، 4%)

4- کشورهای که سربازی انتخابی دارند.(۱۰كشور، ۵%)

5- اسامی کشورهایی که از ترکیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می کنند. (۱۵ کشور،۸% )

۶- کشورهایی که سربازی اجباری 18ماه و یا بیشتر، غیر انتخابی و همراه با به کار گیری در امور عملیاتی نظامی دارند. (۲۶كشور، ۱۳%)

اسامي اين كشورها به تفكيك عبارتند از:

الف- اسامی کشورهایی که سربازی اجباری ندارند و يا حذف كرده‌اند:

1. آرژانتین (در 1999 حذف شد) 2. آفریقای جنوبی (از 1994 حذف شد.) 3. آنتیگوآ و باربودا 4. آندورا 5. اتیوپی(سربازی اجباری صرفا در شرایط اضطراری مجاز است.) 6. اردن (از سال 1994 تاکنون در حال تعلیق است.) 7. اروگوئه (در زمان صلح اختیاری است و در زمان جنگ دولت در صورت نیاز می‌تواند اجباری سازد.) 8. افغانستان (در 2005 حذف شد) 9. استرالیا (در 1972 لغو شد.) 10. اسلواکی (از 2006 حذف شد) 11. اسلوونی (از 2003 حذف شد) 12. امارات متحده عربی 13. انگلستان (از 1963 حذف شد.) 14. ایالات متحده آمریکا 15. ایسلند 16. باربادوس 17. باهاما 18. بحرین 19. برمه 20. برونئی دارالسلام 21. بلژیک (به حالت تعلیق در آمده است.) 22. بلغارستان (نیروی دریایی و هوایی كاملا حرفه‌ای شده اند و نیروی زمینی نیز در سال 2008 حرفه‌ای شده و سربازی اجباری ملغی می‌گردد. مدت سربازی اكنون 9 ماه است. البته برای دانش آموختگان دانشگاه 6ماه است.) 23. بلیز (در صورت به حد نصاب نرسیدن داوطلبین اجباری می شود اما تا کنون اجباری نشده است.) 24. بنگلادش(سربازی اجباری صرفا در شرایط اضطراری مجاز است ولی تاکنون اجرا نشده است.) 25. بوتان 26. بوتساوانا 27. بوسنی و هرزگوین (از اول ژانویه 2006 حذف شد.) 28. بولیوی (در صورت به حد نصاب نرسیدن داوطلبین اجباری می شود.) 29. پاکستان 30. پالائو 31. پاناما 32. پرتقال (از 2004 حذف شد) 33. پرو 34. تانزانیا 35. ترینیاد و توباگو 36. تونگو 37. تووالو 38. تیمور شرقی 39. جامائیکا (سربازی اجباری تنها با اجازه والدین ممکن است.) 40. جزایر سلیمان 41. جزایر مارشال 42. جمهوری ایرلند(دوره سربازی اجباری حذف شده ولی دوره ذخیره هنوز ملغی نشده است.) 43. جمهوری کنگو 44. جیبوتی 45. چک (لغو آن از 2004 آغاز و در 2007 کاملا لغوشد.) 46. دومینیكا (عضو كشورهای مشترك المنافع) 47. دومینیكن (جمهوری) 48. روآندا 49. رومانی (از 2006 حذف شد.) 50. زامبیا 51. ژاپن 52. ساموآ 53. سن مورینو 54. سوآزیلند 55. سیچیل 56. سیرالئون 57. سریلانکا 58. سرینام 59. سنت کیتس و نویس 60. شیلی (هرچند قانون سربازی اجباری ملغی نشده ولی اکنون تمام نیروها به صورت داوطلبانه و نه اجباری به خدمت گرفته می شوند.) 61. عراق 62. عربستان سعودی 63. عمان 64. غنا 65. فدراتیو میکرونزی 66. فرانسه (از 1996 حذف شد.) 67. فیجی 68. قطر 69. کاستاریکا (از 1948 حذف شده است.) 70. کامرون 71. کانادا (تاکنون در زمان صلح سربازی اجباری نداشته است.) 72. کریباتی 73. کنیا 74. گامبیا 75. گرنادا 76. گینه پاپائو 77. لسوتو 78. لبنان 79. لتونی (از 2007 حذف شد.) 80. لوکزامبورگ (از 1967 حذف شده است) 81. لیبریا 82. لیختنشتاین 83. مالاوی 84. مالت 85. مالدیو 86. گویان 87. مجارستان(در 2004 حذف شد) 88. مراکش (از 2006 حذف شد.) 89. مقدونیه (از 2006 حذف شد) 90. موریس 91. موناکو 92. مونتنگرو (از 2006 حذف شد) 93. نائورو 94. نامیبیا 95. نپال 96. نیجریه 97. نیکاراگوئه 98. نیوزیلند (از 1972 حذف شد.) 99. واتیکان 100. هائیتی 101. هلند (به طور رسمی سربازی اجباری را لغو نکرده ولی از سال 1996 به بعد از سرباز استفاده نکرده و ارتش کاملا حرفه ای دارد.) 102. هلند آنتلیس 103. هند (هیچ گاه سربازی اجباری نداشته حتی در زمان استعمار انگلیس) 104. هندوراس 105. هنگ کنگ 106. یمن (از 2001 حذف شد) 107. وانوآتو 108. کرواسی 109-ایتالیا (در 2005 حذف شد)

كشورهاي افغانستان، عراق، عربستان، عمان، قطر، امارات متحده، پاكستان و بحرين از جمله همسايگان ايران هستند كه سربازي اجباري را لغو كرده اند.

ضمنا بر خلاف برخی ادعاها حذف سربازی به کشورهای خاصی اختصاص ندارد. شما می توانید نام کشورهای پیشرفته، در حال توسعه، عقب افتاده، اسلامی، فقیر، غنی و... را در میان این ۱۰۸کشور ببینید.

ب- اسامی کشورهایی که سربازی اجباری یک سال و یا کمتر دارند:

1. آلبانی (حذف سربازی و حرفه ای شدن ارتش آغاز شده و تا سال 2010 کاملا حرفه ای می گردد.) 2. اتریش (از ابتدای 2007 از 8ماه به 6ماه كاهش یافت) 3. آذربایجان (برای فارغ التحصیلان دانشگاهی 12 ماه و سایرین 18ماه) 4. برزیل (بسته به محل خدمت 12-9ماه) 5. بولیوی (12ماه) 6. دانمارک (بسته به محل خدمت 12-4 ماه وصرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح) 7. اکوادور (سربازی انتخابی است.) 8. السالوادور (11-8 ماه، سربازی انتخابی است.) 9. استونی (بسته به محل خدمت 11-8 ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح در سال 2010 نیز سربازی اجباری لغو می‌شود) 10. اوکراین (بسته به نوع خدمت 18-12ماه، در 2 یا 3 سال آینده ارتش كاملا حرفه‌ای شده و سربازی اجباری ملغی می‌گردد.) 11. صربستان (بسته به محل خدمت 9-6 ماه، از 2010 حذف خواهد شد.)12. كرواسی (اکنون 6ماه است و از 2010 حذف خواهد شد.) 13. آلمان (9ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح) 14. یونان (12 ماه و در آینده به 6ماه كاهش می‌یابد.)15. لیتوانی (12ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح) 16. مکزیک (12ماه، سربازی انتخابی، نیروهای هوایی و دریایی كاملا حرفه‌ای شده‌اند.) 17. مولداوی (12ماه) 18. مغولستان (12ماه) 19. نروژ (12ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح) 20. پارائوگه (بسته به محل خدمت 24-12ماه، استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 21. روسیه (ترکیب اجباری و داوطلبانه به کار گرفته شده است. از ابتدای سال 2008، 12ماه شد و برای متاهلان دارای فرزند، معلمان و پزشكان روستایی نیز حذف شد.) 22. سوییس (260 روز) 23. گوآتمالا (بسته به نوع و محل خدمت 24-12 ماه) 24. لهستان (بسته به محل خدمت 12-9ماه وصرفا در امور مدنی و یا به صورت نظامی غیر مسلح، در سال 2010 سربازی اجباری لغو می شود.) 25. تایوان (12ماه،امكان انتخاب برای مشمولان وجود دارد، هر سال 10% از تعداد سربازان اجباری حذف می شود تا به مرور سربازی اجباری ملغی شود.) 26. تركیه (12 ماه برای امور نظامی و 15 ماه برای امور مدنی) 27. تونس (12ماه) 28. ازبکستان (12ماه) 29. فنلاند (خدمت در امور نظامی مسلحانه 6ماه، نظامی غیر مسلحانه 11 ماه و غیر نظامی 12 ماه)

پ- اسامی کشورهایی که از سربازان صرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح استفاده می‌شود:

1-آنگولا (24ماه) 2-الجزایر (18ماه: 6ماه آموزش و 12 ماه فعالیت مدنی، ضمنا به زودی شرط انجام خدمت سربازی از شرایط استخدام كارمندی در الجزایر حذف میشود.) 3-بلاروس (18ماه و برای فارغ التحصیلان دانشگاهی 12ماه) 4-قبرس 5-سنت لوسیا 6- سنت وینسنت و گراندین 7-اسپانیا 8-سوئد (17-7 ماه، امكان انتخاب میان فعالیت نظامی یا غیر نظامی وجود دارد.)

هفت کشور دیگر نیز از سربازان به صورت نظامی غیر مسلح استفاده می کنند که در بخش قبلی ذکر شد.

ت- اسامی کشورهای که سربازی انتخابی(سرباز می تواند محل و نوع خدمت را انتخاب نماید) دارند:

1-بنین(از ترکیب سربازان داوطلبانه و اجباری استفاده می شود.) 2-جمهوری آفریقای مرکزی(استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 3-مالزی 4-چاد 5-چین 6-اندونزی(استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 7-کیپ ورد 8-گینه بیسائو 9-سنگال(استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.) 10- توگو(استفاده از ترکیب سربازان داوطلب و اجباری.)

-اسامی کشورهایی که از ترکیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می کنند. (عمدتا این روش مقدمه ای است برای رسیدن به ارتش حرفه ای و حذف سربازی اجباری):

1- برمودا(بخش عمده ای از نیروهای ارتش، حرفه ای بوده و تنها بخش اندکی به صورت اجباری تامین می گردد.) 2-ونزوئلا 3-گابون4 – کره جنوبی5-سنگاپور 6-کویت 7-مالی 8-فیلیپین 9-اوگاندا10 -بروندی 11-موریتانی(نیروی هوایی و دریایی کاملا حرفه ای شده اند و از سرباز اجباری تنها در نیروی زمینی استفاده می شود.) 12- رژیم اشغالگر قدس (اسراییل) 13- کلمبیا 14-گرجستان 15 ساحل عاج

در قانون ایران استفاده از سرباز پیمانی و داوطلب نیز وجود دارد ولی به قدری میزان سربازان داوطلب نسبت به اجباری کم است که نمی توان ایران را در زمره این کشورها قرار داد.

- اسامی کشورهایی که سربازی اجباری 18ماه و یا بیشتر، غیر انتخابی و همراه با به کار گیری در امور عملیاتی و مسلحانه نظامی دارند:

1. ارمنستان 2. اریتره (16ماه) 3. ایران 4. بورکینافاسو 5. تاجیکستان 6. تایلند(به صورت رندم به تعداد مورد نیاز سرباز استخدام می شود.) 7. ترکمنستان 8. جمهوری دموکراتیک کنگو(زئیر)9. زیمباوه 10. سائوتام و پرینسیپ 11. سوریه 12. سودان 13. سومالی 14. کامبوج (18ماه) 15. قرقیزستان(18ماه) 16. قزاقستان 17. کره شمالی 18. گینه 19. گینه استوایی 20. کوبا 21. لائوس (18ماه) 22. لیبی(18ماه) 23. ماداگاسکار (18ماه) 24. مصر 25. موزامبیک 26. ویتنام(18ماه)

خدایی؛ یه کشور درست و حسابی بین این گروهی که ایران بینشونه، پیدا می کنید!

متاسفانه نام کشور ایران در زمره آخرین گروه قرار دارد که نشان می دهد علی رغم برخی بهبودها در مقایسه با دیگر کشورها کمترین میزان بهینه سازی و اصلاح را در مورد نظام وظیفه انجام داده ایم.

لینک به دیدگاه

و البته اون هایی هم که تن به خواسته های کثیفشون ندن و یه کم سر بلند کنن شکنجه روحی و آزار و اذیت و ...... در انتظارشونه :icon_pf (34):

من که از نزدیک ندیدم اما دور و اطرافیانم زیاد بودن :sigh:

امروز من معاف شدم

مبارکه :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

واقعا خوش به حالتون

من از همین الان دارم از غصه دق می کنم که اگر برادرم بخواد بره سربازی من حتما می میرم :ws44:

.

لینک به دیدگاه

و البته اون هایی هم که تن به خواسته های کثیفشون ندن و یه کم سر بلند کنن شکنجه روحی و آزار و اذیت و ...... در انتظارشونه :icon_pf (34):

من که از نزدیک ندیدم اما دور و اطرافیانم زیاد بودن :sigh:

مبارکه :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

واقعا خوش به حالتون

من از همین الان دارم از غصه دق می کنم که اگر برادرم بخواد بره سربازی من حتما می میرم :ws44:

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

تا همین الان کلی خوشحال بودم ... ولی حالا که به بقیه فکر میکنم ...... :hanghead:

لینک به دیدگاه
دلم به حال داداش دانیلو میسوزه ... بیچاره الان تو آموزشیه

خیلی بده ... خیلی!

آدم واسه یه روز کسر شدن چه کارا که نمیکنه !

اون تو چه شستشوی مغزی ای روی آدم پیاده نمیکنن ... به قول دااش سجاد پروپاگاندا

(البته من که نرفتم ... ولی دیدم)

یه دوست داشتم که یکی از تظاهرتای شهرمون رو استارت زد با چند نفر دیگه :ws43:

اما بعدش واسه اینکه 2 ماه ... فقط 2 ماه زودتر خدمتش تمام شه ، رفت بسیجی شد !!! دوره ی فعال و کارت سبز و این حرفا:icon_pf (34):

یه دوست دیگم هم که تو لیست سیاه بسیج بود ... می خواست کارت بگیره ردش کردن ... بعد با بدبختی و دور زدن رفت و کارت فعال درست کرد که کسری بگیره :icon_pf (34):

یه رفیق دیگه هم که با همون اولی و بعضیا تظاهرات رو شروع .... کردن وقی رفت خدمت از این رو به اون رو شد !!!!!!!!

همش از جنگ نرم میگفت !:w58:

یه بار هم طی یه پیشنهاد شرم آور گفت برام چند یه مطلب درباره ی جنگ نرم تهیه کن و چند عکس خوب .... اگه ببرم تشویقی میگیرم !!:icon_pf (34)::icon_pf (34)::icon_pf (34):

منم با با یکسری الفاظ رکیک به خدا سپردمش:w000:

البته بعد از 6 - 7 ماه فهمید شستشوی مغزیش دادن .... ولی چه میکنن اون تو !!!؟

منم خیلی از خدمت بدم میومد .... همه کاری تو زندگیم کردم و از لحاظ فیزیکی برام سخت نبود ....

اما از لحاظ روحی فکر کنم داغون میشدم اگه میرفتم

امروز من معاف شدم

الانم خیلی خوشحالم که نیازی نیست برم 18 ماه از وقتم رو حروم کنم و پا جفت کنم و بگم : الله اکبر ... خ.ر

20 ماه:ws44:

لینک به دیدگاه
من بدبخت كه تا مرداد فرصت دارم دفترچه بفرستم چي؟الان گريه ميكنم

ادری تبریک میگم انشالله همیشه شاد باشی

حمید واسه تو سربازی واجبه!دی:

لینک به دیدگاه

تبریک میگم

خیلی خوشحال شدم شنیدم

از این فرصت خوب استفاده کن:a030:

اما من خیلی ها را دیدم رفتن اینقدر بهشون سخت گذشت که وقتی برگشتن دیگه دین هم قبول نداشتن چه برسه به بقیه چیزا:ws28:

ولی دنیل بیچاره الان چه بلایی داره سرش میاد؟؟؟:ws44:

حالا جسمی به جهنم روحی چقدر سخت شده براش.:ws44:

امیدوارم زودتر برگرده:ws21:

لینک به دیدگاه

ما كه از اين دوسال برده داري حكومت استفاده نموديم به قول قديمي ها يه روز هم از سر و ته خدمت مقدس سربازي بزني باز هم غنيمته

دني هم الان در حال اموزش مقابله با هر گونه تهاجم نرم دشمن فرضيه

تبريك به شما ادر اين تبريك از تبريك هاي ديگه زندگيت خوشمزه تره برادر

لینک به دیدگاه

دوران سربازي در كل دوران خوبي نيست. اما شانس هم خيلي توي بهتر كردن يا بدتر كردنش تاثير گذاره. من خودم سربازي رو بصورت طرح هيئت علمي دانشگاه سپري كردم اما داداشم بيچاره تو نيروي انتظامي افتاد و خيلي بهش سخت گذشت. بايد هرچه زودتر فكري به حال سربازي بشه چون به اين شكلي كه الان هست كارايي كه نداره هيچ تازه باعث مشكلات زيادي هم ميشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...