ثبت نام کنید. ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه طرح تفصیلی تهران نخستین تجربه اجرای طرح ساختاری راهبردی در کشور است گفت: پیش از این طرحهای ساختاری راهبردی فقط در دانشگاهها تدریس می شد اما این طرح منطبق بر واقعیته..."> ثبت نام کنید. ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه طرح تفصیلی تهران نخستین تجربه اجرای طرح ساختاری راهبردی در کشور است گفت: پیش از این طرحهای ساختاری راهبردی فقط در دانشگاهها تدریس می شد اما این طرح منطبق بر واقعیته..."> رفتن به مطلب
hapashtia

انطباق طرح تفصیلی تهران بر واقعیتهای پایتخت

پست های پیشنهاد شده

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

۲۷ فروردین ۱۳۹۰

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه طرح تفصیلی تهران نخستین تجربه اجرای طرح ساختاری راهبردی در کشور است گفت: پیش از این طرحهای ساختاری راهبردی فقط در دانشگاهها تدریس می شد اما این طرح منطبق بر واقعیتهای شهر تهیه شده و برای نخستین بار در کشور اجرا می شود.

 

هیربد معصومی با اشاره به طرح های جامع که در گذشته برای تهران تهیه شده بود و مشکلات آن اظهار کرد: یکی از مواردی که موجب عدم موفقیت این طرح ها شده بود، هدف گذاری های نادرست و همچنین روش تهیه آن ها بود و به همین دلیل تهران نیاز به طرح جامعی داشت تا با واقعیت ها منطبق باشد.

معصومی تصریح کرد: در سال 82 گام جدید برای تهیه طرح جامع تهران برداشته تا طرحی تهیه شود که علاوه بر این که منطبق بر واقعیت های تهران باشد، مشکلات طرح های گذشته را نیز نداشته باشد . وی افزود: سال 82 مطالعات برای تهیه طرح جامع آغاز شد و یک سال بعد قرارداد تهیه طرح منعقد شد و سرانجام در سال 86 به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسید تا در سال 87 توسط شهردار تهران به شهرداری ابلاغ شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطر نشان کرد: این طرح برای اجرای نیاز به تهیه طرح تفصیلی داشت و از این رو پس از ابلاغ طرح جامع توسط شهردار تهران به شهرداری، تهیه طرح های تفصیلی نیز برای پایتخت آغاز شد. وی با اشاره به تفاوت طرح جامع تهران با سایر طرح ها در گذشته گفت: تحقق پذیری این طرح برای تهران بیشتر از گذشته است و همچنین با با توجه به اولویت ها و نیازهای شهر تهیه شده است و از این رو منطبق بر واقعیت های شهر است.

معصومی خاطر نشان کرد: در گذشته فقط اجرای خدمات شهری اهمیت داشت اما در این طرح توجه به موقعیت شهر و عدم تغییر کاربری از موضوعاتی است که با جدیت دنبال شده است. وی با بیان این که طرح تفصیلی تهران با قرار گرفتن بر روی سایت برای همه شهروندان قابل دسترس خواهد بود، گفت: به همین دلیل همه شهروندان می توانند از موقعیت ملک خود آگاه شوند و همچنین دانشجویان و اساتید نیز می توانند از جزئیات تهیه طرح استفاده کنند.

معاون شهردار تهران با تاکید بر این که طرح تفصیلی نخستین تجربه اجرای طرح های ساختاری؛ راهبردی در کشور است افزود :پیش از این طرح ها ی ساختاری؛ راهبردی فقط در دانشگاه ها تدریس می شد اما این طرح برای اولین بار در تهران اجرا می شود و از این رو ممکن است در سال اول تغییرات پیش بینی شده ای داشته باشد که به تدریج شناسایی و رفع می شود تا در سال های بعدی اجرا هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.

معصومی با تاکید بر این که اولویت ها و نیازهای هر منطقه تهران در این طرح مورد توجه قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد تا با اجرای این طرح در آینده تهران با مشکلات کمتری روبرو باشد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • جدید...