رفتن به مطلب

نيروي ماهيچه اي (عضله)

ارسال های توصیه شده

مقاله نیروی ماهیچه ای (عضله)

نویسنده: حیدرعلی شیخی (سرگروه فیزیک استان اصفهان)

فرمت: PDF

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون :icon_gol:. ولی یه سوال

هنگامی که جسمی رو از زمین بلند می کنیم و در همون حالت ثابت نگه می داریم کاری انجام نمیشه ولی پس از مدتی عضلمون خسته میشه . چرا ؟؟؟

لینک به دیدگاه

خب در اصل داری نیرو وارد میکنی که نذاری جسم بیفته. این نیرو هم از طریق عضلات هستش. در این حالت به عضله فشار وارد میشه و باعث کشش عضلات میشه و بعد از یه مدت باعث احساس خستگی تو عضله میشه.

لینک به دیدگاه

یعنی عضله حتی اگه کاری انجام نده و فقط در حالت کشیده باشه هم خسته میشه. چرا این اتفاق میفته ؟ بعد اون انرژی ای که عضله در این حالت مصرف میکنه صرف چی میشه ؟

من علاقه مندم یکمی دقیق تر مکانیزم عملکرد عضله رو بدونم . البته فکر کنم این به رشته فیزیولوژی مربوط میشه نه فیزیک.

لینک به دیدگاه
یعنی عضله حتی اگه کاری انجام نده و فقط در حالت کشیده باشه هم خسته میشه. چرا این اتفاق میفته ؟ بعد اون انرژی ای که عضله در این حالت مصرف میکنه صرف چی میشه ؟

من علاقه مندم یکمی دقیق تر مکانیزم عملکرد عضله رو بدونم . البته فکر کنم این به رشته فیزیولوژی مربوط میشه نه فیزیک.

عضله تو این حالتم داره کار انجام میده :ws52:

تو از چه نیرویی واسه نگه داشتن جسم و غلبه بر نیروی جاذبه استفاده میکنی؟ این نیرویی که استفاده میکنی از کجا میاد؟

ماهیچه و عضله اون نیرو رو صرف میکنه و این کار رو انجام میده دیگه.

حالا اون جزئیاتش که دیگه تو هر حالتی کدوم ماهیچه ها بیشتر انرژی مصرف میکنن و به چه شکل عمل می کنن، فکر کنم جز مباحث فیزیولوژی بشه.

لینک به دیدگاه

سلام

البته متخصصان بهتر ميتونن نظر بدن ولي بر اساس چيزي كه من ميدونم، در واقع خستگي به خاطر اينه كه عضله مدتي بيشتر از اوني كه معموله منقبض مونده.

توي فعاليت ها اين انقباض و باز شدن عضله هست كه صورت ميگيره و هر قدر بدن بيشتر توي اين موقعيتا قرار بگيره بيشتر ميتونه تحمل كنه. مث ورزشكارا...

توي حالت انقباض ساركومر ها كه يه سري قسمت هاي شاخه مانند (از تقسيمات ريز تر عضلات) هستن توي هم فرو ميرن.

اين مث مكانيزم چرخدنده هست. اگه از يه حالتي نيروي بيشتر وارد شه يا بارگذاري سيكلي داشته باشيم عضله دچار خستگي با همون Fatigue مكانيكي ميشه.

اين موجب ميشه يه سري مكانيزماي جبراني فعال بشن.اين طوري احساس خستگي از طريق اعصاب منتقل ميشه.

اميدوارم كمك كرده باشه. :w16:

موفق باشين :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

البته متخصصان بهتر ميتونن نظر بدن ولي بر اساس چيزي كه من ميدونم، در واقع خستگي به خاطر اينه كه عضله مدتي بيشتر از اوني كه معموله منقبض مونده.

توي فعاليت ها اين انقباض و باز شدن عضله هست كه صورت ميگيره و هر قدر بدن بيشتر توي اين موقعيتا قرار بگيره بيشتر ميتونه تحمل كنه. مث ورزشكارا...

توي حالت انقباض ساركومر ها كه يه سري قسمت هاي شاخه مانند (از تقسيمات ريز تر عضلات) هستن توي هم فرو ميرن.

اين مث مكانيزم چرخدنده هست. اگه از يه حالتي نيروي بيشتر وارد شه يا بارگذاري سيكلي داشته باشيم عضله دچار خستگي با همون Fatigue مكانيكي ميشه.

اين موجب ميشه يه سري مكانيزماي جبراني فعال بشن.اين طوري احساس خستگي از طريق اعصاب منتقل ميشه.

اميدوارم كمك كرده باشه. :w16:

موفق باشين :icon_gol:

پس در واقع خستگی عضله به خاطر وجود نیرو هستش نه کاری که انجام میده . خب این پاسخ قابل قبوله .مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...