رفتن به مطلب

مشاوره : تحصیل همسرم ؟؟؟؟

ارسال های توصیه شده

موضوع مشاوره : ادامه تحصیل همسرم

منتظر نظرات دوستان هستیم:a030:

خانم من قصد ادامه تحصیل در رشته هنر و گرایش گریم رو دانشگاه هنر تهران داره. ولی از اونجایی که محیط دانشگاه هنر رو مساعد نمیبینم این اجازه رو به ایشون نمیدم. در حالی که میبینم تو این رشته استعداد خوبی داره و خیلی علاقه نشون میده. روی حرف من حرف نمیزنه ولی احساس میکنم استقلال و آزادیشو دارم ازش میگرم و تو روحیه اش تاثیر بدی گذاشته.

مطلب مهم دیگه اینکه من ساکن شهرستانم و رفت و آمد تو این دوره زمونه و با نا امنی های موجود برای خانم ها یک مقدار دشواره.

یه جورایی سر دوراهی گیر کردم.

بحث اعتماد به همسرم و ... رو کنار بزارید چون بیشتر از چشمام به ایشون اعتماد دارم ولی خودتون میدونید که محیط روی آدم به هر حال تاثیر خودشو میزاره و رضایت قلبی ندارم از اینکه تو چنین محیط هایی قرار بگیره.

میخوام بدونم چه راهکاری درسته و این اولین باره که نمیتونم تصمیم درستی راجع به مسائل مربوط به زندگیم بگیرم.

لینک به دیدگاه

بستگی به شناخت شما از همسرتون داره .... و همانطور که گفتین اعتماد دارین به ایشون ...

از طرفی هم به اوضاع نامساعد جامعه اشاره کردین که خودم بعنوان یه دختر تایید میکنم که مناسب نیست...

اما با گفتگوی منطقی و صمیمی و شرح اوضاع میتونید یکدیگر رو متقاعد کنید

لینک به دیدگاه
بستگی به شناخت شما از همسرتون داره .... و همانطور که گفتین اعتماد دارین به ایشون ...

از طرفی هم به اوضاع نامساعد جامعه اشاره کردین که خودم بعنوان یه دختر تایید میکنم که مناسب نیست...

اما با گفتگوی منطقی و صمیمی و شرح اوضاع میتونید یکدیگر رو متقاعد کنید

متقاعد کردن مثل اینکه اینجا دو طرفه نیست که :ws3:

گویا خانم روی حرف آقا حرف نمی زنند .

ولی چطوره مشابه این مورد رو آقا برای خودشون در نظر بگیرند ،

جامعه امن نیست بله باشه نیست ،

فرض کنیم یه موقعیت کاری برای آقا پیش اومده ( در حالی که در حال حاضر هم ، آقا کار مناسبی با درآمد معقولی دارند ) این موقعیت کاری از نظر تنوع و شادی آفرینی کاملا باب سلیقه و مورد علاقه و استعداد آقا هست و سه درصد درآمد بالاتر ، و در محیط کار هم تعدادی خانم دیگه کار می کنند کار هم کاملا در ارتباط با خانم ها ( هیچ تضمین و شرطی هم برای چگونگی حضور خانم ها وجود نداره یعنی مجبور نیستن با چادر بیان سر کار )

خانم هم حس خوبی نسبت به این مساله نداره !

آقا چی کار می کنن ؟

چقدر به خاطر نبودن اون حس خوب راه میان ؟

لینک به دیدگاه
متقاعد کردن مثل اینکه اینجا دو طرفه نیست که :ws3:

گویا خانم روی حرف آقا حرف نمی زنند .

ولی چطوره مشابه این مورد رو آقا برای خودشون در نظر بگیرند ،

جامعه امن نیست بله باشه نیست ،

فرض کنیم یه موقعیت کاری برای آقا پیش اومده ( در حالی که در حال حاضر هم ، آقا کار مناسبی با درآمد معقولی دارند ) این موقعیت کاری از نظر تنوع و شادی آفرینی کاملا باب سلیقه و مورد علاقه و استعداد آقا هست و سه درصد درآمد بالاتر ، و در محیط کار هم تعدادی خانم دیگه کار می کنند کار هم کاملا در ارتباط با خانم ها ( هیچ تضمین و شرطی هم برای چگونگی حضور خانم ها وجود نداره یعنی مجبور نیستن با چادر بیان سر کار )

خانم هم حس خوبی نسبت به این مساله نداره !

آقا چی کار می کنن ؟

چقدر به خاطر نبودن اون حس خوب راه میان ؟

شرایط خوبی رو توصیف کردی و اینکه خود آقا خودش رو تو این موقعیت بذاره و البته این هم اضافه بشه که اون کار تو همون شهر نیست.

بهتره با خانوم در حد یه مشورت صحبت کنی و به عنوان همسر نظرتت رو بدی و تصمیم گیری به عهده خود خانومت بذاری تا اینکه واسش تصمیم بگیری که چیکار کنه و هر تصمیمی که گرفته شد تا جایی که از دستت بر میاد کمک کنی.

لینک به دیدگاه

به نظر من مشکل تو هر محیطی ممکنه پیش بیاد و نا امنی هرجایی ممکنه بروز کنه ...تا کی شما میتونید کنار همسرتون ازش مراقبت کنید ؟

باید بذارید وارد جامعه بشه و با مشکلاتش رو به رو بشه شما هم دلسوزانه از دور هواشو داشته باشید که هم آزادیش سلب نکرده باشید هم خدای نکرده مشکل جدی ای براشون پیش نیاد

ادم هر جای این کشور باشه اگه جوانب احتیاط و رعایت کنه اتفاقی نمیفته ...فقط باید هوشیار بود

خود من هیچ وقت غیر از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس،مترو یا تاکسیهای تاکسی رانی سوار ماشین دیگه ای نمیشم

خصوصا وقتی شب باشه و بیرون باشم ...

درمورد محیط سینما و تئاتر هم تا حدودی حق دارید چون من توی این محیط درس خوندم،کار کردم و رفت وآمد داشتم البته نه به طور کاملا حرفه ای ولی با محیطش آشنام

ولی با همه اینا به خود آدم بستگی مستقیم داره!

تئاتر و سینما چون در ملا عام هستش فقط بیشتر به چشم میاد وگرنه محیطای خیلی خرابتر از سینما وجود داره که فقط تو چشم نیستن!

لینک به دیدگاه

باید ببینید هدف شما از زندگی مشترک چیه؟

اگر راحتی همدیگه رو میخواین و خوشحالی همدیگه رو باید راحت با هم صحبت کنید و ببینید کدومیک میتونید از حق خودتون بگذرید

لینک به دیدگاه

بذار بره درش بخونه و دنبال علاقش باشه.....اگه خودت جای اون بودی چیکار می کردی؟ :w000:

همه جا...همه چی بستگی به خود آدم داره. یه نفر می تونه تو بدترین محیط باشه اما حودشو کنار بکشه و آلوده ی اون نشه :w16:

لینک به دیدگاه

همه ی این ناامنی ها و مشکلاتی که فرمودید تو جامعه وجود داره ولی ما هم داریم با اینا هرچند گاهی به سختی کنار میایم

مطمئناا بابا یا داداش یا شوهر یه خانم نمیتونه همیشه و همه جا در کنارش باشه

و چه خوبه ما خانم ها هم یاد بگیریم خودمون از پس خودمون بربیایم

بهتره با خانوم در حد یه مشورت صحبت کنی و به عنوان همسر نظرتت رو بدی و تصمیم گیری به عهده خود خانومت بذاری تا اینکه واسش تصمیم بگیری که چیکار کنه و هر تصمیمی که گرفته شد تا جایی که از دستت بر میاد کمک کنی.

بسیار حکیمانه و درست و قشنگ بود

لینک به دیدگاه

"رشته هنر و گرایش گریم دانشگاه هنر تهران "

ببين من از نظر خودم كه هم توي دانشگاه تهران تحصيل كردم ..... ..هم توي رشته ي گريم ..به صورت تخصصي و حرفه اي كار كردم ......

ميتونم بگم ......

اولا بحث روي محيط دانشگاه س تا دانشگاه .......

محيط دانشگاه تهران نسبت به محيط دانشگاه آزاد محيط محدود تريه .....از خيلي نظرا م سالم تر از محيط دانشگاه آزاده .......كه اونم به خاطر رشته ي زبانم تجربه كردم..

حتي رشته ي هنر اين دانشگام نسبت به آزاد سالم تره ......(لطفا كسي جبهه نگيره)!!

اينم به خاطر اين دارم ميگم كه ميخواستم پيشنهاد بدم اگه شرايط ماليشو داري و اين رشته توي دانشگاه آزاد همون شهرستان وجود داره ميتونه يكي از دانشگاه هاي آزاد و انتخاب كنه و مشكل رفت و آمدو نداشته باشه......

دوما....بحث روي خود رشتس رشته ي فو ق العاده ايه از هر نظرم جالبه .كافيه يه مقدار علاقه داشته باشي و كمي استعداد و بعد تمرين موفقيت حتميه !براي بعدم كار همسترتون فقط با خانماست بعد نميخواين فكر چاره ا ي برا كار نكردنشون كنين!

سوما :در مورد خوندن يا نخوندن ......ممكنه الان رو حرف شما حرفي نزنه يا هيچ موقه اعتراض رو اين قضيه نكنه ولي ممكنه روي رفتارش يا حداقل رو ي حسش اثر كنه چون حس كمبود ميكنه .....و فكر ميكنه داره وقتش تلف ميشه چون به چيزي كه ميخواد نميرسه !!يني دچار حس پوچي مي شه چون تكميل شدن خودشو تو اين رشته ديده يا توي درس خوندن !! اوكي؟

لی احساس میکنم استقلال و آزادیشو دارم ازش میگرم و تو روحیه اش تاثیر بدی گذاشته.

صد در صد همين كارو دارين ميكنين اگه مانع شين....چون حق پيشرفت و دارين به خاطر خودتون ازش ميگيرين!

چهارما:در مورد ناامني جامعه ام درسته و جود داره ولي تا به اين نا امني پاسخ نديد و به حسابش نياري سراغت نمي آد!

پنجما :اگه با اين نگرانيتون رفع نشد ميتونين منتقل شين به تهران !يا از نظر محل زندگيش( همسرتون) مطمئن شين ! اوكي؟

لینک به دیدگاه
موضوع مشاوره : ادامه تحصیل همسرم

منتظر نظرات دوستان هستیم:a030:

خانم من قصد ادامه تحصیل در رشته هنر و گرایش گریم رو دانشگاه هنر تهران داره. ولی از اونجایی که محیط دانشگاه هنر رو مساعد نمیبینم این اجازه رو به ایشون نمیدم. در حالی که میبینم تو این رشته استعداد خوبی داره و خیلی علاقه نشون میده. روی حرف من حرف نمیزنه ولی احساس میکنم استقلال و آزادیشو دارم ازش میگرم و تو روحیه اش تاثیر بدی گذاشته.

مطلب مهم دیگه اینکه من ساکن شهرستانم و رفت و آمد تو این دوره زمونه و با نا امنی های موجود برای خانم ها یک مقدار دشواره.

یه جورایی سر دوراهی گیر کردم.

بحث اعتماد به همسرم و ... رو کنار بزارید چون بیشتر از چشمام به ایشون اعتماد دارم ولی خودتون میدونید که محیط روی آدم به هر حال تاثیر خودشو میزاره و رضایت قلبی ندارم از اینکه تو چنین محیط هایی قرار بگیره.

میخوام بدونم چه راهکاری درسته و این اولین باره که نمیتونم تصمیم درستی راجع به مسائل مربوط به زندگیم بگیرم.

وقتی که فردم متاهل میشه،مسلما تصمیمی که میگیره،تنها روی زندگی خودش اثر نمیگذاره.

آیا قبل از ازدواج خانم و آقا در مورد ادامه تحصیل خانم صحبت کرده بودن؟آیا خانم باید به تنهایی راهی تهران بشه؟اگر نه آقا میتونن شغل و مسکن را در تهران داشته باشن؟

آیا بدون در نظر گرفتن دانشگاه،این رشته در شهرستان آنها تدریس میشه یا نه؟

بدون در نظر گرفتن پاسخ این سوالات نمیشه جواب کلی داد.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

پاسخ دوستمون به سوالات دوستان :

ادامه تحصیل در سایر رشته ها و شهر محل سکونت از نظر من اشکالی نداره. ولی متاسفانه این رشته در شهرستان موجود نیست.

خیر قادر به رفت و آمد نیستن. باز هم خیر نمیتونم ساکن تهران بشم.

لینک به دیدگاه
.مبحث گریم در ایران اون قدر وسیع نیست که به خاطرش رشته ی دانشگاهی ایجاد کنند.در رشته ی تاتر،دانشجویان گرایش های کارگردانی-عروسکی و طراحی صحنه یک درس عملی دو واحدی گریم می گذرونند.فقط یک درس و نه بیش تر......

اين رو منم نميدونستم......!!

ولي طبق پيشنهادي ام كه توي اين نقل بود ميتونه توي كلاساي آموزشگاه آزادگريم سينايي شركت كنه يا جهاد دانشگاهي فك كنم ....توي شهرستانهام شعبه داشته باشه ........

يه دوره ي 7تا 8ماهه س .بعدش يه آزمون تئوري و عملي داره كه 100نمرس .....يه مدرك اگه موسسه آزاد باشه از وزارت ارشاد داده ميشه ..........

ميتونه با همونم كار كنه.......

ولي اگه اطلاعات آكادميك ميخواد چاره اي نيست ...يا دانشگاه آزادش يا دانشگاه تهران......

لینک به دیدگاه

به نظر من بزارین ادامه تحصیل بده این برای اینده خودتون و زندگیتون خیلی بهتره.

من برعکس شما فکر میکنم خانوم شما پخته تر میشه . مشکلی هم پیش نمیاد.

تازه قدر فداکاری شما را هم میدونه :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...