رفتن به مطلب

يك سوال روانشناسي

mohsen 88

ارسال های توصیه شده

حداقل امشب اين تاپيك رو منتقل نكنين.:icon_gol:

آيا اين نظريه روانشناسان رو قبول داريد؟

بچه هايي كه در دوران كودكي (زير 6 سال)بيشتر كارهاشون رو خودشون انجام مي دن نه پدر و مادر موفق تر از بچه هايي هستند كه همه امكاناتشون در دوران كودكي كامل باشه و پدر و مادر تمامي مشكلات بچه ها رو رفع مي كنند .

من خونواده هايي رو مي شناسم كه از همه نظر بچه هاشون تامين هستند از لحاظ مالي - عاطفي و ... بهترين امكانات رو دارند اما موقعي كه بزرگ مي شن هيچ موقع نمي تونن مستقل تصميم بگيرند با كوچكترين مشكل تو زندگي سريع دست به دامن پدر و مادر ميشن .

بنظر شما علت چيه؟

لینک به دیدگاه

امر نسبیه.....اگه پدر مادر کمک بچه نکنن و چیزایی رو که میخواد فراهم نکنن بچه عقده ای میشه...توجه زیادی هم بچه لوس میشه...

اما اینجوری که میبینم اکثر پدر مادرای امروزی خیلی بچه هاشون لوسند...

لینک به دیدگاه

به نظر من صادقه......

بچه هایی که در کودکی یا تحقیر میشن،یا لوس میشن،در آینده زندگی اجتماعیشون خیلی مشکل خواهند داشت.

مخصوصا مادرها،با طرفداری های که از سر دلسوزی زیادی میکنند،اسباب این قضیه را فراهم میکنند.

اگر همه کارهای بچه را انجام بدی،واقعا بی عرضه بار میاد.

لینک به دیدگاه

از نظر من نیاز های بچه باید در همون سنین پایین در حد لزوم رفع بشه تا در آینده نه مشکلی برای خودش به وجود بیاد و نه برای اطرافیان

مثلا اگر نیاز های عاطفی بچه ای توی کودکی برآورده نشه رفته رفته با بالا رفتن سنش به سمتی کشیده می شه که به هر حال بتونه اون نیاز ها رو رفع کنه

پس چه بهتر که این نیاز ها توی خونه برآورده بشه که شخصیت بچه کامل ساخته بشه

البته توجه بیش از حد هم اصلا درست نیست

تعادل بهترینه (نه افراط و نه تفریط)

بچه باید خود ساخته بشه (نه وابسته کامل و نه مستقل و غیر قابل کنترل)

.

لینک به دیدگاه

منم فکر میکنم خیلی نسبیه

بستگی داره خانواده چقدر و به چه شکلی دارن بچه هاشونو تأمین میکنن

اینکه بچه ها از همه لحاظ تأمین بشن اصلا بد نیست ولی مهم اینه که پدر و مادر چه روشی رو مرحله به مرحله همرام با بزرگ شدن بچه هاشون بکار بگیرن

اگه همونطوری که به فرض تو سن دبستان یا کوچیکتر با بچه برخورد میشه تو سن های بالاترم برخورد بشه خب دیگه خدا میدونه بچه چی ازآب در میاد بعدا:shame:

من فکر میکنم بچه ها باید از همه لحاظ تأمین بشن چه احساسی، چه مالی و ... اما با سختگیریای خاص که لازمه سنشون باشه

لینک به دیدگاه

اگه همه کارارو برای بچه انجام بدی حتی وقتی بزرگ شد توقع داره همه چیز براش آماده و مهیا باشه این طور آدما هم خیلی لوسن هم خیلی مغرورن هم خیلی بی دست و پا!

لینک به دیدگاه

بستگی داره منظورت از مستقل بودن چی باشه!

فک نمیکنم فراهم کردن امکانات واسه بچه ها موجب لوس و بی عرضه بار اومدنشون باشه!

به نظر من مهم تر از هر چیزی هدایت کردن اون در جهت درسته!

نه لزوما هر بچه ای که به حال خودش گذاشته میشه مستقل میشه نه هر بچه ای که امکانات واسش مهیا میشه لوس.

لینک به دیدگاه

خودمو مثال ميزنم...از بچگي معمولا" اينجوري بار اومدم كه اگه مشكلي برام پيش اومد خودم بايد حلش ميكردم.نه اينكه پدرومادرم خواستن كه اينجوري بارم بيارن بخاطر اينكه از بس تو مشكلات خودشون غرق بودن نه وقتشو داشتن و نه تواناييشو كه بخوان به من رسيدگي كنن.خب يه جورايي برام خوب شد و يه جورايي هم كلي برام مشكل بوجود اومد.اون حد تعادله كجاست؟به هر حال بچه هم توجه ميخواد.يه خورده سخته.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...