رفتن به مطلب

اپل با لپ تاپ جدید آمد

ارسال های توصیه شده

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:

شرکت اپل همزمان با روز تولد مديرعامل اجرايي اين شركت، لپ‌تاپ جديد مك بوك پرو را رونمايي کرد.

اپل در جشن تولد 56 سالگي استيو جابز، مدير عامل اجرايي اين شركت در تاريخ 24 ماه فوريه از لپ‌تاپ جديد مك بوك پرو رونمايي کرد.

25-01.jpg

گفته مي‌شود، در این لپ تاپ از پردازنده جديد Sandy Bridge ساخت اينتل استفاده شده و مك بوك پرو اولين محصولي است كه در آن از اين پردازنده استفاده مي‌شود.

علاوه بر اين، لپ‌تاپ مذكور از يك كانكتور كه بر پايه فناوري Light Peak اينتل است، بهره مي‌برد. اين فناوري جديد سرعت انتقال داده‌ها را 10 گيگابايت بر ثانيه مي‌كند.

:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
چرا apple از windows استفاده نمیکنه؟

من خیلی دوست داشتم بخرم،اما نشد به خاطر همین سیستم عاملش.

خب . . چون از قدیم ، سیستم عامل Mac رو توسعه داده و خودش طراحی کرده . . . پس طبیعتا نمیاد از سیستم عامل های دیگه ای استفاده کنه!

مثل این میمونه که شما خودت کارخونه ی عمامه سازی essi داشته باشی و بری عمامه های ساخت قم رو بندازی روو سرت!!

البته apple این قابلیت رو اضافه کرده که با استفاده از تکنولوژی Parallel desktop و نرم افزار boot camp ، سیستم عامل ویندوز رو بصورت dual boot روی Apple نصب کنی ولی خب. . . ممکنه یه سری مشکلات پیش بیاد. البته مشکلات ناهماهنگی driver رو میشه برطرف کرد ولی مشکلات api های mac ، مثلا رابط گرافیکی پرقدرت اون رو نمیشه در محیط ویندوز جبران کرد و باید از رابط دایرکت ایکس ، استفاده کرد. در ثانی ، بخاطر همون مساله ی حرفه ای نبودن کارت گرافیک ، با frame rate reduction قابل توجه در طراحی های صنعتی ، مواجه میشی. البته تمام اینا در صورت استفاده از ویندوز در لپتاپ های apple هست.

در مورد خود mac و رابط نرم افزاری مورد استفاده در اون برای ارتباط با کارت های گرافیک برای طراحی های صنعتی چیزی نمیدونم ( البته احتمالا از OpenGL استفاده میکنه) ولی با تست هایی که در مورد Gaming وجوود داره ، تفاوت زیادی با تست در محیط ویندوز و رابط direcX نداشت.

بطور کل اگه بخوام خیالت رو راحت کنم ، تا جایی که من میدونم و چک کردم ، میتونم بگم لپتاپ های Apple در طراحی های صنعتی و 3D در برابر Workstation های موجود برای این کار ، حرفی برای گفتن نداره . . .;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...