رفتن به مطلب

نمایشگاه آثار دانشجویان طرح شهرسازی 3 در هفته پژوهش

ارسال های توصیه شده

پروژه اول :
طراحی مسیر در زمینی به ابعاد 50*150متر
مقیاس : 1:500
ویژگیها: در این تمرین باید مسیری از یک نقطه از ظلع پایین به یک نقطه از ضلع بالا طراحی شود.میتوان ورودی های متعددی در دو ضلع بالا و پایین ایجاد کرد اما نمیتوان در دو ضلع طولی ورودی داشت.طراحی صرفا در کالبد میباشد و به صورت کاملا تجریدی.در طراحی باید به بعد توجه داشت و در سقف نیز ترکیب بندی صورت پذیرد.استفاده از نشانه ها در طول مسیر امری ضروری است.در صورت تعدد ورودی ورودیها باید با یکدیگر متفاوت باشند و تعریف شده.میتوان قسمتی از مسیر را در طبقات داشت!تعدد مسیر نیز ممکن است!!ایجاد گره هم امری ضروری است
IMG_4129.JPG
IMG_4148.JPG

لینک به دیدگاه

پروژه دوم:
طراحی مسیر در محدوده ای به ابعاد 75*150متر
مقیاس:1:500
ویژگیها : در این تمرین علاوه بر ویژگیهای تمرین اول میتوان از ورودی های متعدد در اضلاع طولی استفاده کرد
IMG_4132.JPG
IMG_4133.JPG
IMG_4134.JPG
IMG_4135.JPG

لینک به دیدگاه

پروژه سوم :
طراحی مسیر مدولار در محدوده به ابعاد 150*50
مقیاس : 1:500
ویژگیها : این تمرین علاوه بر ویژگی های دو تمرین گذشته تفاوتی نیز با آنها دارد!در این تمرین تمامی ترکیب بندی ها طراحی مسیرها روف پلانها و... بر اساس پیمون 1*10*10متر میباشد.میتوان در این تمرین از نیم مدول و یک چهارم مدول نیز استفاده کرد.تمامی خطوط روی مدولها باید حرکت کنند.نباید طرح به گونه ای باشد که قسمتی خارج از مدول نیم مدول و یک چهارم مدول باشد.
IMG_4136.JPG
IMG_4137.JPG

لینک به دیدگاه

داش میلاد من که خیلی حال کردم دمتون گرم خیلی عالی بود واقعا استاد خوبی دارید که این تمرین رو بهتون داده :icon_redface:
بچه های کلاستون هم معلومه که کارشون عالیه:a030:

لینک به دیدگاه

پروژه چهارم :
طراحی فضای شهری در زمین به ابعاد 250*350
مقیاس : 1:1000
ویژگیها:در این تمرین حداقل 2 مسیر و 3 فضا وجود دارد که علاوه بر استفاده از نشانه و...برای تشکیل کالبد فضاها و مسیرها باید یک مسیر اصلی و فضای اصلی وجود داشته باشد.
IMG_4143.JPG
IMG_4144.JPG
IMG_4146.JPG
IMG_4147.JPG

لینک به دیدگاه

داش میلاد من که خیلی حال کردم دمتون گرم خیلی عالی بود واقعا استاد خوبی دارید که این تمرین رو بهتون داده

بچه های کلاستون هم معلومه که کارشون عالیه

به سلام آقا!خوبی دادا؟قربونت!استادش رو نظری نمیدم راجبش!کسیه که وقت میزاره واسه بچه ها اما کاملا متغیر الحاله!و آخر اینکه حرف و عملش یکی نیست!
لینک به دیدگاه

پروژه پنجم :
طراحی ساختار شهری در زمینی به ابعاد 1500*2000
مقیاس : 1:5000
این تمرین تفاوتی که با تمرینهای گذشته دارد یک مقیاس کوچکتر آن و محدودیت آن با قراردادن چند نشانه و فضای شهری و عنصر رودخانه که تغیر مکان آنها غیر ممکن است میباشد.
در این تمرین به طراحی ساختار شهر نحوه ارتباط دو سوی رودخانه نحوه ارتباط عناصر و نشانه ها نحوه تقسیم محدوده ی شهر با استفاده از معبر ها گره ها و فضاها و.. میباشد.
نکته دیگر در این تمرین این است که در این زمین به ابعاد 1500*2000 یک عرصه طراحی تعریف شده است که اتفاقات در آن عرصه صورت میپذیرد
IMG_4139.JPG
IMG_4140.JPG
IMG_4141.JPG
IMG_4142.JPG

لینک به دیدگاه

میلاد جان به عقیده من اون نکته ای که ماکت های شما رو جالب کرده در مرتبه اول، فرم جالب محدوده مورد بررسیتون هست! و بعد از اون، تمیز ساختن شما، کار رو زیبا جلوه داده. که البته امیدوارم که برش های این قطعات کار دستان خودتان باشد نه دستگاهای برش!

در نهایت بسیار زیبا بود و استفاده کردیم... :icon_gol:

لینک به دیدگاه

میلاد جان به عقیده من اون نکته ای که ماکت های شما رو جالب کرده در مرتبه اول، فرم جالب محدوده مورد بررسیتون هست! و بعد از اون، تمیز ساختن شما، کار رو زیبا جلوه داده. که البته امیدوارم که برش های این قطعات کار دستان خودتان باشد نه دستگاهای برش!

در نهایت بسیار زیبا بود و استفاده کردیم...

مرسی محمد جان!محدوده که یه مسطیل خالی بود!آخه داداجون ساعت 3 نصف شب کدوم لیزری بازه!!بعدم هرکی بخواد بده لیزر قطعاتش رو در بیاره!باید فایل کد هر طبقه از کارش رو آماده کنه که پیر میشه این فایل رو در بیاره!تازه فوم رو بدی لیزر لبه هاش نشون سوختکیش هست که کار رو زشت میکنه!برش ها کاملا کار دسته!
لینک به دیدگاه

گروهاتون چند نفرس؟

تا اونجا که من میدونم تو جنابالی با چند جنس مخالف هم گروه بودی! سه نصف شب چجوری باهم رو ماکت کار میکردین؟!:banel_smiley_4:

بگذریم... :ws3:

متریالی که باید برا ساخت استفاده میکردین، تعیین شده بود؟

لینک به دیدگاه

گروهاتون چند نفرس؟

تا اونجا که من میدونم تو جنابالی با چند جنس مخالف هم گروه بودی! سه نصف شب چجوری باهم رو ماکت کار میکردین؟!
بگذریم...
متریالی که باید برا ساخت استفاده میکردین، تعیین شده بود؟

محمد جون حرف پشت سرمون درنیار!!:ws3:اینا کارای تک نفرمونه!!:ws3:
یه ماکت 10 در 30 سانت که این حرفا رو نداره!!!
آره متریالش تو همه کارا به جز کار مدولار فوم 3میل بود تو مدولار هم با توجه به مدول فوم 5میل استفاده میشد!
لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه میلادی!

من اولش فکر کردم برشا لیزریه.....عالی بریدین!

قربونت مینایی!اینا اندازش کوچیکه بزرگترین کار به اندازه یه برگ a3 محدودشه!نیاز به لیزر نبود!
لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

مچکرم

دلی را نشکن شاید خانه خدا باشد/کسی را تحقیر نکن شاید محبوب خدا باشد/از کمک دریغ نکن شاید کلید بهشت باشد/سر نماز اول وقت حاضرشو شاید آخرین دیدارت با خدا در زمین باشد!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...