رفتن به مطلب

مهدی صادقی

bandarabasi

ارسال های توصیه شده

مهدی صادقی هستم ؛ فارغ التحصیل گرافیک . تقریبا از 74 بود که وارد گود حرفه ای گرافیک شدم . تا حالا با چند روزنامه و مجله و انتشاراتی همکاری کرده ام اما از 77 که وارد روزنامه انتخاب شدم مسیر حرکت حرفه ای ام جدی تر شد . سال 78 ازدواج کردم ؛ با کسی که خیلی دوستش دارم . 79 بود که تدریس در دانشگاه را شروع کردم با دانشکده صدا و سیما و از 80 به تعداد این دانشگاهها اضافه شد : سوره ، آزاد تهران ، آزاد اراک ، دانشکده شریعتی ، شاهد ، فرهنگ و هنر قم .

سال 80 سال جالبی برایم بود . از این سال صفحه گرافیک را در انتخاب منتشر کردم . برای اولین بار بود که هر هفته یک صفحه کامل درباره گرافیک در یک روزنامه منتشر می شد . این وضعیت سه سال ادامه داشت و توی این صفحه همه چی داشتم : گفت و گو ، نقد ، گزارش ، معرفی کتاب ، مقاله و خبر . از همین صفحه بود که دوستان زیادی پیدا کردم . از 82 که مجوز نشر رسم را گرفتم چند تا کتاب منتشر کردم که این پایین می بینید . 83 هم که روزنامه تعطیل شد دوستان زیادی بهم پیشنهاد کردند تا مجله ای را شروع کنم و همان مباحث را ادامه دهم . راستش مدتی هم دو دل بودم که شروع بکنم یا نه ؟ اما احساس می کنم یک نشریه اینترنتی موفق تر خواهد بود . به خصوص اینکه حالا حداقل روزی شش هفت ساعت پای اینترنت هستم .به این خاطر تصمیم گرفتم این سایت را که عمدتا یک سایت خبری است ، راه اندازی و همان مسیر را دنبال کنم . اما با نگاهی جدیدتر و متفاوت تر .

دومين کتاب سال گرافيک دانشجويي

ناشر : رسم

گردآورنده : مهدي صادقي

مقدمه و طرح جلد : استاد هوشنگ کاظمي

چاپ اول : 1384

قطع : خشتي

تعداد صفحات : 120

چاپ : چهار و پنج رنگ

کاغذ : گلاسه مات 150 گرمي

توضيح : اين شامل آثار 150 نفر از دانشجويان گرافيک از 34 مرکز دانشگاهي است که به احترام استاد هوشنگ کاظمي و به همراه تعدادي از آثار ايشان منتشر شده است.

اولين کتاب‌سال‌آرم‌ها و لوگوهاي دانشجويان گرافيک

چاپ اول : 1383

قطع : جيبي

تعداد صفحات : 64

چاپ : تک رنگ

کاغذ : تحرير 80 گرمي

توضيح : اين شامل 96 اثر از دانشجويان گرافيک است که به احترام استاد دکتر محمود جوادي‌پور و به همراه تعدادي از آثار ايشان منتشر شده است.

چهار (گزيده‌تصويرسازي‌هاي‌مهدي‌صادقي‌در روزنامه‌جام‌جم)

تعداد صفحات : 32

چاپ : چهار رنگ

کاغذ : گلاسه مات150 گرمي

توضيح : اين شامل تعدادي از آثار تصويرسازي مهدي صادقي در روزنامه جام جم است که براي ويژه‌نامه " چهارديواري " اين روزنامه طراحي شده است.

سه (گزيده‌طرح‌هاي‌مهدي‌صادقي‌درباره‌موسيقي)

مقدمه: حميدرضا عاطفي

چاپ : چهار رنگ

توضيح : اين شامل تعدادي از آثار تصويرسازي مهدي صادقي در روزنامه انتخاب است که براي مطالب هفتگي " حميدرضا عاطفي " درباره موسيقي طراحي شده‌است.

دو (گزيده‌‌نشانه‌هاونامواره‌هاي‌مهدي‌صادقي‌)

مقدمه: مسعود نجابتي

توضيح : اين شامل تعدادي از نشانه‌ها(آرم) و نامواره‌هاي(لوگو) مهدي صادقي است.

يک (گزيده‌‌‌تصويرسازي‌هاي‌مهدي‌صادقي‌در روزنامه‌انتخاب‌)

ناشر : انتخاب

مقدمه: استادفريدون صديقي

چاپ اول : 1380

تعداد صفحات : 96

کاغذ : تحرير 80 گرمي

توضيح : اين شامل تعدادي از تصويرسازي‌هاي‌ مهدي صادقي در روزنامه اتنخاب است که در فاصله سال‌هاي 78 تا 80 طراحي شده‌است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...