رفتن به مطلب

TRgroup] photo shop - A Slick Supernatural Text Effect]

partow

ارسال های توصیه شده

- photo shop - A Slick Supernatural Text Effect

نتیجه نهایی:

25.jpg

گام 1:

یک سند جدید باز کنید ...

اولین کاری که نیاز دارید ایجاد پس زمینه آسمان ابری هستش ... روش های زیادی برای ایجاد این افکت وجود داره ولی مطمئناً استفاده از clouds + noise راحت تره ... پس :

رنگ های آبی تیره #18323a و مشکی را انتخاب کنید color.JPG

و به مسیر زیر بروید:

Filter > Render > Clouds

نتیجه:

1.jpg

گام 2:

یک لایه جدید ایجاد کنید...آن را با رنگ سیاه پر کنید...

به مسیر زیر رفته و تنظیمات را مانند تصویر انجام دهید...

Filter > Noise > Add Noise

2.jpg

گام 3:

برای از بین بردن Noise های اضافی به مسیر زیر بروید:

Image > Adjustment > Levels (or Ctrl+L

Slider ها را به هم نزدیک کنید تا به نتیجه دلخواه برسید...

3.jpgو

گام 4:

حال blending mode لایه ستاره ها را به Screen تغییر دهید... با این کار رنگ مشکی حذف شده و فقط ستاره ها باقی می مونن...باز هم زیاده ... پس یک Layer Mask به لایتون اضافه کنید و با یک براش بزرگ چند حباب ایجاد کنید...

به تصویر زیر نگاه کنید ... layer mask ایجاد شده را خواهید دید...

4.jpg

گام 5:

در لایه جدید یک گرادینت ( radial gradient ) از مرکز سفید به مشکی ایجاد کنید و Blendig Mode لایه را Overlay و Opacity را برابر 45% قرار دهید...

این افکت فقط به منظور تیره کردن اطراف بوده و زیاد موثر نیست...

در هر صورت باید تصویری شبیه شکل زیر داشته باشید...

5.jpg

گام 6:

متنتون رو تایپ کنید... من از فونت Cuez_Ver6 که به نظر عجیب غریب و مناسب هست رو انتخاب کردم... اگر به سایت freefonts برید و به قسمت sci-fi نگاهی بندازید فونت هایی شبیه به این فونت رو خواهید دید...درسته غیر قابل خوندنه ولی کی توجه می کنه؟ مهم جذابیته فونت هستش ...

6.jpg

گام 7:

در این مرحله layer styles اضافه می کنیم...به متنتون Color Overlay با رنگ مشکی اضافه کنید..

تنظیمات inner glows را مانند شکل زیر انجام دهید...

7.jpg

سپس Inner Shadow را فعال کنید...

color= #54a4ff,

blend mode = Screen,

distance = 1,

size = 2,

angle = -90

بقیه تنظیمات در حالت پیش فرض باقی بمونن...

گام 8:

تنظیمات Bevel and Emboss را مانند تصویر زیر انجام دهید...

8.jpg

در تنظیمات Texture از پترن استاندارد که شبیه حباب هستش استفاده کنید و Depth رو برابر -79 قرار بدید...

گام 9:

من در انتها Drop Shadow و Outer Glow را اضافه و Belend Mode هر دو را Screen و رنگ را #008ac5 تنظیم کردم...

با این کار میشه گفت یک نور کمرنگ و یک نور گسترده ایجاد شده...

9.jpg

گام 10:

این هم نوشته ما پس از استفاده از Layer Style ... شما می تونید با Layer Styles کارهای بیشتر و متنوع تری رو انجام بدید...

10.jpg

گام 11:

از لایه متن یک کپی بگیرید و زیر لایه متن قرار دهید...

بر روی آن کلیک راست کنید و Clear layer style را انتخاب کنید تا layer style حذف شود و رنگ نوشته را به آبی (#5cdbff) تغییر دهید...

ابزار Move Tool را فعال کنید و یک بار بر روی دکمه اشاره گر بالا، روی کیبورد کلیک کنید تا نوشته به اندازه یک پیکسل به سمت بالا جا به جا شود...

با این کار یک افکت روشن، همانطور که در تصویر زیر می بینید به نوشته اضافه می شود...

11.jpg

گام 12:

از لایه نوشته با رنگ آبی یک کپی بگیرید... به مسیر Filter > Distort > Wave بروید...

می تونید در بیشتر موارد از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید به غیر از قسمت Scale که من به 10% و 10% تغییر دادم... با این کار نوشته ها کج میشن ولی خیلی کم ...

13.jpg

گام 13:

به مسیر زیر رفته و مقدار آن را برابر 4px قرار دهید...

Filter > Blur > Gaussian Blur

و Opacity لایه را به 20% کاهش دهید...

در تصویر زیر نوشته اصلی رو از حالت نمایش خارج کردم ... پس فقط می تونید تصویر نوشته های کج شده رو ببینید...

14.jpg

گام 14:

کلید Ctrl را نگه داشته و بر روی لایه نوشته کلیک کنید تا دور آن انتخاب شود... به مسیر Select > Modify > Contract بروید و مقدار 5px را وارد کنید...

دکمه های Shift+Ctrl+I را بزنید تا انتخاب برعکس شود... دکمه Delete را بزنید...با این کار تنها ناحیه نازکی باقی می ماند...

حالت نمایش لایه نوشته های اصلی را فعال کنید ... این ناحیه نازک که در حالت انتخاب است قراره شبیه یک دود که از حروف خارج شده نمایش داده شود...

15.jpg

ادامه دارد ...

لینک به دیدگاه

گام 15:

خب ... حالا از همان لایه (لایه انتخاب شده) یک کپی بگیرید.. به مسیر Filter > Distort > Wave بروید و همین کار را چندین با تکرار کنید...

می تونید دوباره از لاه کپی بگیرید و با ***** Wave به آن تنوع دهید...

مثلاً من در حالت blending mode دوتا از آنها تغییری ایجاد نکردم ولی دوتای دیگر رو به حالت Overlay تغییر دادم و برای دوتای دیگه از حالت Hard Light استفاده کردم...

همچنین ایده خوبی هستش که از ترکیب اینها با هم، هم جلو و هم پشت متن بتونید استفاده کنید... توجه کنید می خواید افکتی ایجاد کنید که به نظر بیاد دود نازکی از حروف خارج میشه ...

17.jpg

گام 16:

حال ما دود کوچکی داریم ولی در این مرحله می خوایم حلقه یا خطوط بزرگ تری رو ایجاد کنیم...

پس دوباره از لایه متن با رنگ آبی کپی بگیرید...

18.jpg

گام 17:

دوباره ***** Wave رو اعمال کنید ... با این تفاوت که اینبار در قسمت Scale، لغزنده horizontal را برابر 5% و لغزنده vertical را برابر 100% قرار دهید...

این کار باعث میشه تا اشکال به صورت دراز و کشیده نمایش داده شوند... با استفاده از دکمه های Ctrl+F چندبار این ***** را اعمال کنید ...

19.jpg

گام 18:

برای اینکه شکلتون بیشتر شبیه دود بشه blending mode لایه رو به Hard Light تغییر بدید ...

شما باید تصویری شبیه تصویر زیر داشته باشید ...

21.jpg

گام 19:

حال از این لایه یک کپی بگیرید و به مسیر زیر رفته و مقدار 4 Px را وارد کنید:

Filter > Render > Gaussian Blur

با این کار لایه کمی نرم تر به نظر میاد...

بعد از آن، یک براش بزرگ و نرم انتخاب کرده و برای محو کردن لبه ها، کمی در قسمت بالا و پایین بکشید...

22.jpg

گام 20:

من پایین خطوط دودی رو حذف کردم و نوشته ای به بالای نوشته اصلی اضافه کردم تا جذابتر به نظر بیاد...

23.jpg

گام 21:

در این مرحله بهتره یک یا دو لایه از لایه های دودی رو جلوی متن قرار بدید ...

24.jpg

گام 22:

در آخرین مرحله یک لایه جدید بالای همه لایه ها ایجاد کنید و با استفاده از یک براش بزرگ به رنگ سبز ، قسمت بالای تصویر رو رنگ کنید و blending mode لایه رو به Color تغییر دهید...

نتیجه نهایی...

25.jpg

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
بسیار عالی ...................خسته نباشی.....:icon_gol:

خب موضوع مسابقه هفته آینده هم مشخص شد .. :ws3:

خواهش می کنم...:icon_gol:

چه خوب ... :icon_pf (19):

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

:w554:که دیر جواب میدم:obm:

آخه کلاس اتوکد بودم (کلاس داخل امضا) . استادش یه خورده سخت گیره خیلی زود هم عصبانی میشه:vahidrk:

اینترنتم هم تموم شده بود:ws18:

نمیدونم مشکل از کجاست هر چه می کنم مثل آموزش نمیشه:ws36:

در گام 15 در این قسمت ::ws35:

مثلاً من در حالت blending mode دوتا از آنها تغییری ایجاد نکردم ولی دوتای دیگر رو به حالت Overlay تغییر دادم و برای دوتای دیگه از حالت Hard Light استفاده کردم...

همچنین ایده خوبی هستش که از ترکیب اینها با هم، هم جلو و هم پشت متن بتونید استفاده کنید... توجه کنید می خواید افکتی ایجاد کنید که به نظر بیاد دود نازکی از حروف خارج میشه ...

معلوم نیست چکار کرده؟:4564:

بعد از آن، یک براش بزرگ و نرم انتخاب کرده و برای محو کردن لبه ها، کمی در قسمت بالا و پایین بکشید...

برای محو کردن از چه دستوری استفاده کرده:ws52:

4wsvh0b3hkx9sza19ei.png

لینک به دیدگاه

کاراتون خیلی خوب شده ... لازم نیست مثل آموزش باشه ... :w16:

خب در گام 15 قضیه از این قراره که شما واسه خلاقیت بیشتر، می تونید از لایه مورد نظر چندتا کپی بگیرید ... مثلاً 4 تا...

واسه اینکه تنوع داشته باشن و 4 تا لایه مثل هم نباشن، می تونی blend mode لایه رو تغییر بدی ... حالا هرچی خودت دوست داشتی ... مثلاً Hard Light یا Overlay

یا می تونی دو تا از این لایه ها رو جلو یا پشت متنت بزاری : لایتو بکشی بالای لایه متن یا پایین لایه متن...

برای محو کردن از چه دستوری استفاده کرده:ws52:

شما ابزار براش رو انتخاب کن ... در تنظیمات Hardness رو کم کن ... می تونی Opacity و Flow هم کم کنی ...

بعد رو قسمت های دودی ، براش رو بکشید ...

درسته؟:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...