رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

الف ـ اشخاص حقيقي :

1- اقامت در استان ( حداقل 6 ماه قبل از تاريخ تسليم درخواست عضويت ) و يا تولد در استان

2- داشتن مدرك كارشناسي و يا بالاتر در يكي از رشته هاي اصلي مذكور در قانون شامل مهندسي تاسيسات مكانيكي , مهندسي تاسيسات برقي , مهندسي ترافیک , شهرسازي مهندسي , عمران , معماري , مهندسي نقشه برداري و

رشته هاي مرتبط با هفت رشته مذكور .

3- پرداخت ورودي و حق عضويت ساليانه .

4- عدم عضويت هم زمان در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ديگر.

ب : اشخاص حقوقي :

شرایط عضويت شركت ها و موسسات در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ، شاغل به کار بودن در يكي از 7 رشته اصلي يا رشته هاي مرتبط با آن هاست .

رشته هاي اصلي و مرتبط با مهندسي ساختمان كه دارندگان مدرك مهندسي در آنها مي توانند به عضويت سازمان نظام مهندسي ساختمان درآيند عبارتند از :

الف ـ رشته هاي اصلي : معماري ، عمران ، تاسيسات مكانيكي ، تاسیسات برقي ، شهرسازي ، نقشه برداري و ترافيك ( 7 رشته ) .

ب ـ رشته هاي مرتبط با مهندسي ساختمان :

به رشته هائي گفته مي شود كه عنوان آنها با رشته هاي اصلي متفاوت بوده , ولي به تشخيص كميسيون هم ارزي رشته ها محتواي علمي و آموزش آنها بيش از 70% با يكي از رشته هاي اصلي در ارتباط باشد . فارغ التحصيلان آن خدمات فني معيني را در زمينه طراحي ، محاسبه ، اجرا ، نگهداري ، كنترل ، آموزش ، تحقيق و نظارت به

بخش هاي ساختمان و شهرسازي عرضه مي نمایند .

كميسيون هم ارزي هر رشته از نماينده وزير مسكن و شهرسازي ، نماينده وزير علوم ، تحقیقات و فن آوری و نماينده رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان تشکیل

می شود و محل تشكيل جلسات آن در وزارت مسکن و شهرسازي است .

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم رشته های مرتبط امکان عضویت در نظام مهندسی را ندارند ؟

مثلآ رشته مرمت بافتهای فرسوده

سلام. تا جایی که میدونم، نه امکان عضویتشون نیست مگر با گذروندن یه سری واحدهای درسی مشخص.

البته اون واحدای درسی مشخص رو نمیدونم چی هستن :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 7 ماه بعد...

سلام.من ارشدمو تازه تموم کردم.اما از مدرک کارشناسیم سه سال میگذره آیا میتونم با مدرک کارشناسیم تو آزمون ثبت نام کنم؟؟

در این صورت مزایا و معایبش چیه؟

اگر قبول بشم میتونم ،مدرکمو ارتقا بدم؟

لینک به دیدگاه
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان با رشته کارشناسی برق الکترونیک میشه در رشته تاسیسات برقی ثبت نا کرد؟

با تشکر

تو تالار مهندسی برق بپرسین بهتره. ولی تا جایی که میدونم میشه.

سلام.من ارشدمو تازه تموم کردم.اما از مدرک کارشناسیم سه سال میگذره آیا میتونم با مدرک کارشناسیم تو آزمون ثبت نام کنم؟؟

در این صورت مزایا و معایبش چیه؟

اگر قبول بشم میتونم ،مدرکمو ارتقا بدم؟

بله می تونید. بعداً هم میتونید ارتقا بدین. الان که می تونید بگیرید، تأخیر نندازین بهتره.

هیچ مزایا و معایب خاصی نداره. شما الان با مدرک کارشناسی میگیرین و بعدش که ارتقا بدین به ارشد امتیازتون بیشتر میشه. ارشد فقط امتیازو برای ارتقای پایه بیشتر میکنه. اینطوری میشه گفت که مدرک ارشد یه سال به سابقتون اضافه میکنه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام

من کارشناسی معماری وارشد طراحی شهری را دارم .در رشته معماری عضو نظام هم هستم. آیا می توانم در رشته شهرسازی عضو بشم وازمون بدهم؟

لینک به دیدگاه
YAHOO[/MENTION].com;1439043]با سلام

من کارشناسی معماری وارشد طراحی شهری را دارم .در رشته معماری عضو نظام هم هستم. آیا می توانم در رشته شهرسازی عضو بشم وازمون بدهم؟

سلام. تا جایی که اطلاع دارم بله امکانش هست. ولی از ارشد طراحی شهری باید دوسال بگذره.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
سلام. شرایط عضویت امسالو می دونین؟؟‌ بخصوص همدانو

مگه تغییری کرده؟ :ws38:

تا جایی که میدونم، شرایط عضویت تو همه استانا تفاوت چندانی نداره و خب فرقی نمی کنه. :ws38:

از سایت سازمان نظام مهندسی هر استان هم میشه چک کرد :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...