رفتن به مطلب

بررسی سونی اريکسون k600 نسل سوم قديمی


ارسال های توصیه شده

سونی اريکسونK600 :

سونی اريکسون K600 با پشتيبانی نسل سوم از بسياری جهات همانند K750 است. بعضی از افراد در هر شرايطی می خواهند برای شبکه ی نسل سوم آماده شوند . اين روزها چندين تلفن برای اين افراد عرضه شده در يکی از آنها سونی اريکسون K600 است . در حقيقت مدل های K750 W800 دارد ويژگی های بسيار همانندی دارند.

K600 فقط يک دوربين ضعيف تر دارد که تقريبا یک مگا پيکسل کمتر است . دومين دوربين مکالمه تصويری در طرف جلوی دستگاه نصب شده است که وضوح کمتر را تا حدودی متعادل می کند.

 

 

K600_l.jpg

 

 

مزايا:

• پشتيبانی UMTS

• دو دوربين

• مکالمه تصويری

• صفحه نمايش با کيفيت

• راديوی داخلی با RDS

• دوربين 1.3 مگا پيکسل با ديود نوری

• صدای زنگ با کيفيت MP3

 

معايب :

• محل کارت حافظه ندارد

• دکمه های صفحه کليد فرو رفتگی دارد

• در منو گزينه غير فعال کردن انيميشن وجود ندارد

 

طراحی:

ابعاد تلفن ١٠٤ x ٤٥ x ١٩ ميليمتر است. وزن 105 گرمی آن را در ميان تلفن های متوسط قرار می دهد. طراحی رنگ آن نقره ای با نقش های سياه و خطوط کناره است .قاب نقره ايی K600 در نگاه اول فلزی به نظر می رسد ، دو دکمه در طرف راست وجود دارد که بر اساس منو می باشد و به عنوان يک کليد ولوم ، زوم دوربين و نشان دادن روشنايی در حالت غير فعال به کار می رود و همچنين در حالت فعال ، اطلاعات تلفن را نشان می دهد.

 

زير آن دکمه دوربين وجود دارد . رابط شارژ و هندس فری در زير آن قرار دارد . ميکروفن بالای شکافها نصب شده است .

 

سوکت ، ميکروفن و محل بند

 

حلقه بند نيز در مرکز قرار گرفته است . دکمه خاموش – روشن اصلی در بالا قرار دارد ، که ويژگی کلاسيک سونی اريکسون و نوکيا می باشد . نزديک آن زير پوشش ، پورت مادون قرمز قرار دارد که در امتداد آن LED وضعيت قرار گرفته است .

 

يک پوشش لاستيکی در طرف چپ وجود دارد که زير آن محلی برای رابط مجهز به کابل USB است . همچنين در اينجا دو قفل وجود دارد که قاب پشتی را در محل آن نگه می دارد . مکانيزم باز شدن بسيار راحت ست و به استحکام عالی تلفن کمک می کند . يک باتری mAh ٩٠٠ زير پوشش قرار دارد . که در زمان Stand by تا 370 ساعت و در مکالمه تا 500 دقيقه دوام می آورد .

لینک به دیدگاه

صفحه کليد :

ساختار صفحه کليد کيفيت بالايی دارد . اگرچه راحتی و سادگی استفاده از آن چندان تاثير گذار نيست . دکمه ها به نحوی فرو رفته می باشند که فشار دادن آنها راحت و آسان نيست و کاربرانی که انگشتانی چاق دارند ، هنگام نوشتن به مشکل بر می خورند . دکمه عملکردی اصلی یک جويستيک پنج جهتی است . لبه بالايی آن به قدر کافی بلند است و لغزنده نيست ، بسيار دقيق می باشد و در تمام مدتی که K600 استفاده می کنيد فقط چند بار دچار اشتباه می شويد . نور صفحه کليد آبی پررنگ است و دکمه را انتخاب نمی کند بلکه مستقيما کاراکترها و اعداد را جدا می نمايد . اگرچه نور به قدر کافی زياد نيست و در تاريکی مشاهده محل کليدها ساده نمی باشند.

صفحه نمايش :

صفحه نمايش آن همانند سونی اريکسون W800 / K750 است و فقط يک ميلی متردر طول وعرض کوچکتر است. وضوح آن ١٧٦ x ٢٢٠ پيکسل با 262k رنگ می باشد . اگرچه در مقايسه با K750 چندان تاثير گذار نيست . بدنه K600 کمی بزرگتر از K750 است و چنين سطح سياه بزرگ در اطراف صفحه نمايش وجود ندارد .

ساختار منو :

آيکن های منوی اصلی بسيار دقيق و مشخص می باشند و نوعی انيميشن در همه جای منو وجو دارد . تلفن کند عمل نمی کند ، اما هنگاميکه منوی انيميشن ها را نشان می دهد ، ممکن است به مدت يک ثانيه ثابت بماند . چيزی که در منوی اصلی تازگی دارد ، آيکن مکالمه تصويری است . کليد Context چپ در حالت Stand by ، ليست تماس را نشان می دهد و کليد Context راست ، شما را به منو می برد .دکمه back و C زير آنها قرار دارند . تماس ها فقط با کليدهای Context زير صفحه نمايش کنترل می شوند . در طرف راست تلفن ، دکمه ای با يک آيکن شگفت انگيز وجود دارد که اگر آن را فشار دهيد ، منوی فعاليت را با سه نوار (tab) مشاهده می کنيد . در نوار " My ShortCuts" می توانيد تمامی موارد مهم از منو را اضافه کنيد تا به آنها دسترسی سريع داشته باشيد . نوار "New Events" ، پيام های دريافتی خوانده نشده ، تماس های ناموفق و هشدار در مورد رويدادها را در Organizer جمع آوری می کند . آخرين نوار برای نشانه های آدرس های وب دلخواه است . دکمه کوچکتری در طرف چپ صفحه نمايش قرار گرفته که پنجره جداگانه ای برای مکالمه تصويری در شبکه نسل سوم باز می کند.

 

sakh1.jpgsakh2.jpgsakh3.jpgsakh4.jpg

لینک به دیدگاه

تماس و دفترچه تلفن :

دفترچه تلفن آن همانند مدل های قبلی سونی اريکسون است و تا 500 مخاطب را در خود جای می دهد و تا 20 مورد را می توان برای هر اسم تعيين کرد که شامل : آدرس Email ،عکس ، زنگ ، نام کمپانی ، آدرس کامل و تاريخ تولد و ... می باشد . در زمان تنظيم تاريخ تولد از شما سوال می شود که می خواهيد آن را در تقويم هم ثبت کنيد يا نه . می توانيد انتخاب کنيد که دفترچه تلفن را در سيم کارت جستجو نماييد ، يا دفترچه تلفن خود تلفن را . اما امکان جستجوی همزمان وجود ندارد . جستجوی تلفن بر اساس وارد کردن مرحله به مرحله کاراکتر است . ممکن است برای يک اسم ، يک تصوير و يک آهنگ شخصی تعيين کنيد که گروهها هيچ يک از اين موارد را ارائه نمی دهند . با کمک گروهها می توانيد تماس ها را فيلتر کنيد يا SMS طولانی ارسال نماييد . زمانی که کسی تماس می گيرد ، ملودی پلی فونيک 72 گانه به صدا در می آيد .

 

ph1.jpgph2.jpgph3.jpgph4.jpg

کيفيت صدا بسيار خوب است و از فرمت های MP3 و AAC نيز پشتيبانی می شود ، با وجود اينها يک Composer (آهنگسازی دستی) نيز وجود دارد . سرويس تماس بسيار مطلوب است : زنگ زدن بی صدا بدون رد تماس ، خاموش کردن ميکروفن ، تماس های چند نفره ، هندس فری داخلی ، ممکن است هنگام ضبط کردن يک مکالمه ، از کل حافظه موجود استفاده کنيد.

 

پيام :

ويرايشگر پيام با پيام های متنی ، EMS ، Instant Messages ، MMS و Email کارمی کند . حداکثر چهار خط در صفحه نمايش جا می گيرد . کاراکترها بزرگ و پر رنگ هستند و حتی برای کسانی که ديد ضعيف تری دارند به خوبی واضح می باشند . رنگ سياه متن کاملا سياه است اما درW800 نسبتا خاکستری می باشد . فرهنگ لغت T9 نيز به خوبی کار می کند و می توان آن را کلا غير فعال کرد . زمانی که کاراکترهای پايانی نوشته شد، ويرايشگر متن ، پيام ها را محاسبه می کند . در هر جهش به پيام ديگر ، يک هشدار کوتاه روی صفحه نمايش ظاهر می شود . برای MMS می توانيد متن ، عکس ، صدا و فيلم تعيين کنيد.

 

d1.jpgd2.jpg

موسيقی و راديو :

سونی اريکسون K600 دارای يک Music Player نيز می باشد که می تواند تمام تراک های حافظه تلفن را اجرا کند و شما نيز می توانيد يک PlayList ساده برای خود ايجاد کنيد . همچنين برچسب های صوتی ID3 را می خواند اما متاسفانه هنگامی که Player در زمينه پخش می شود و تراک ديگری را آغاز می کند ، اطلاعاتی در مورد آن وجود ندارد .

تکرار و انتخاب تصادفی و همچنين تنظيم Equalizer وجود دارد ، اما متاسفانه امکان تنظيم بيشتر مگا باس وجود ندارد . باس بسيار جالب است ، اگرچه تن های بالا و متوسط چندان تعريفی ندارد . اين مدل ، محل کارت حافظه ندارد ، در عوض کيفيت صدای آمپلی فاير بسيار عالی است . در بسته بندی اصلی Earphone HPM – 20 عرضه شده است . آنها بيشتر از تن های متوسط بهره می گيرند . صدا تعادل خوبی دارد و بسيار واضح است.

 

sayer6.jpgsayer7.jpg

 

در منوی تلفن يک راديو استريو FM وجود دارد و در يک لحظه ، با سيگنال قوی ، ايستگاهها را جستجو می کند. فقط کافی است که دکمه "Search" را فشار دهيد و بعد يک صدای واضح و بدون نويز می شنويد . سيم Earphone به عنوان آنتن به کار می رود . ممکن است پخش را از طريق بلندگوی پشت تلفن اجرا کنيد ، اما صدای آن خيلی بم است . بهترين توصيف برای آن "يک راديوی ترانزيستوری کوچک" است .

 

sayer4.jpgsayer5.jpg

راديو از RDS پشتيبانی می کند

لینک به دیدگاه

دوربين:

در پايين حاشيه چپ تلفن ، محلی برای تصوير دوربين جلويی وجو دارد که وضوح آن ٣٥٢ x٢٨٨ پيکسل است . شما می توانيد تصوير خود را در آن مشاهده کنيد . قسمت باقيمانده برای تصوير مخاطب است . در طول تماس می توانيد از زوم استفاده کرده و تصوير را دو برابر کنيد و همچنين نوردهی را تنظيم نماييد . امکان خاموش کردن کامل دوربين جلويی وجود دارد . تصوير شما حتی در تاريکی نيز نشان داده می شود که در اين صورت ، حالت شب (Night Mode) کمک می کند.

پوشش لنز بسيار ساده است

 

در صورتی که بخواهيد چيزی از محيط اطراف را به مخاطب نشان دهيد ، می توانيد به دوربين اصلی برويد . مکالمه تصويری به راحتی فعال می شود ، شماره را انتخاب کرده يا بنويسيد و پس از فشار دادن "Call" ، فورا دکمه چپ ويدئو را فشار دهيد . دوربين داخلی توسط يک پوشش چرخشی محافظت می شود . نگهدارنده های دوربين در گوشه های آن قرار گرفته اند . يک آينه برای خودنگاره نيز وجود دارد ، به ياد داشته باشيد که دوربين ثانويه نمی تواند عکس بگيرد.

cam4.jpg

منوی دوربين

 

يک LED بالای لنز وجود دارد که به خوبی LED سونی اريکسون K750 نيست . K750 دارای دو LED است و نور آن مانند K600 ، آبی -سفيد نيست . دوربين 1.3 مگاپيکسل و با وضوح ١٢٨٠ x ١٠٢٤ پيکسل می باشد و زوم ديجيتال چهار برابر دارد که هنگام جدا کردن قسمتی از عکس کار می کند و امکان استفاده از آن در حالت تصوير کامل وجود ندارد . تلفن در هنگام عکسبرداری مانند يک دوربين ديجيتال کار می کند اما کانون اتوماتيک ندارد . در زمان عکسبرداری در پايين گوشه چپ ، وضوح انتخاب شده و زمان نگهداری تصاوير در حافظه داخلی MB ٣٣ مشاهده می شود . چهار حالت عکس در تنظيمات وجود دارد – نرمال ، دورنما ، کادردار و پراکنده . سه اندازه تصوير ، حالت شب ، فعال سازی نور ، وقفه زمانی Self – Timer ،جلوه های ويژه ، تنظيم تعادل رنگ سفيد و گزينه ضبط مستقيم زمان و تاريخ روی تصوير وجود دارد. دوربين عکس را در تيتر EXIF فايل ذخيره شده JPG نگهداری می کند . زنگ ها کيفيت خوبی دارند و کل سطح عکس ها ، روشن است . سونی اريکسون K600 ، فيلم را در فرمت 3GP و وضوح ١٧٦x١٤٤ پيکسل ضبط می کند و در طول فيلمبرداری می توانيد از زوم نيز استفاده کنيد ، حداکثر زمان آن محدود به حافظه آزاد است .

ساير امکانات :

عملکردهای Organizer صد در صد مانند سونی اريکسون W800 / K750 است . بزرگترين نقطه ضعف آن نداشتن يادداشت های از پيش تعريف شده است Organizer دارای تصوير ماه ، هفته و روز می باشد و فقط يک نوع رويداد برای هر چيز ارائه می دهد شما می توانيد انتخاب کنيد که هفته با چه روزی شروع شود .

 

say1.jpgsay2.jpgsay3.jpg

 

يک ليست To – do با گزينه غيرفعال کردن برای کارهای انجام شده وجود دارد ، کرنومتر هم موجود است اما دارای مبدل ارز نمی باشد . K600 نيز در هماهنگی ، دارای مشکلات مدل های قبلی است . ارتباط با اينترنت راحت است ، تلفن از انتقال داده UMTS و GPRS کلاس 10 پشتيبانی می کند . در اين مدل سونی اريکسون نيز EDGE وجود ندارد . مرورگر WAP ساده است و می تواند صفحات وب را نشان دهد . شما می توانيد از طريق بلوتوث ، پورت مادون قرمز يا به کمک کابل داده USB با همسايه ارتباط برقرار کنيد .

 

sayer1.jpgsayer2.jpgsayer3.jpg

 

يک CD نصب نيزبا برنامه های لازم ، همراه تلفن عرضه می شود . بسته نرم افزاری Suite pc سونی اريکسون بدين ترتيب است :

 

File Manager : روشی برای دسترسی به حافظه تلفن

Image Editor : برای ايجاد پيش زمينه ، با نرم افزار تصاوير کار می کند.

MMS Home Studio : اين برنامه برای ايجاد الگوی MMS است و آنها در تلفن ذخيره می شوند و می توانيد بعد آنها را ارسال کنيد .

SyncStation : برنامه ای برای هماهنگی داده با کامپيوتر (با Microsoft Outlook و با کتابچه آدرس در ويندوز)

Mobile Netwopking Wizard : برای تنظيمات اتوماتيک ارتباط داده به کار می رود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...