رفتن به مطلب

نرم افزار بي نظير autocad mep 2011 و آشنايي با اين نرم افزار تاسيساتي

ارسال های توصیه شده

دوستان و مهندسان ارجمند ميخواهم نرم افزار AUTOCAD MEP كه يك ابزار قدرتمند و هوشمند جهت طراحي و ترسيم سيستم هاي تاسيسات مكانيكي و الكتريكي ساختمان هست رو به شما معرفي كنم.

اين نرم افزار يكي از ابزار هاي طراحي نوين تاسيسات ساختمان بوده واز جمله نرم افزارهايي است كه مي توان از آن در طراحي به روش مهندسي اطلاعات ساختمان BIM استفاده كرد.

fc590a9ce39c48409dae.JPG

برخي از قابليتهاي اين نرم افزار:

• طراحي،محاسبه و ترسيم انواع سيستم هاي مختلف تاسيسات ساختمان به صورت همزمان در محيط نرم افزار

• امكان تبادل فايل هاي محاسباتي با فرمت GBXML و DDXML با ديگر نرم افزارها.

• اتصال هوشمند اجزا به يكديگر با استفاده از ابزار ADD GRIP

• محاسبه شيب، قطر،واحد مصرف(Fixture Unit) وديگر پارامتر هاي سيستم لوله كشي فاضلاب و آب سرد و گرم مصرفي

• محاسبه قطر مناسب سيستم هاي كانال

• ترسيم نقشه هاي رايزر دياگرام و شماتيك

• طراحي و تر سيم سه بعدي موتورخانه

:a030:

لینک به دیدگاه

لینک های دانلود نرم افزار:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

space.gif space.gif space.gif

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
لینک مستقیم دانلود نرم افزار

نسخه 32 بیتی:

نسخه 64 بیتی:

پسورد :

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سپاس از زحماتی که دوستان می کشند بالاخص mr. Specific عزیز.

من با بسیاری از نرم افزارهای تاسیسات مثل کریر،لوپ،واتر جم،و chvac&rhvav &elite software products و همین نرم افزار اتو دسک رویت مپ کار کردم.البته با ترجمه خود نرم افزار و کار با سمپل هاش و منوآل اون.نمیخوام نا امیدتون کنم اما کدوم شرکت یا ارگان چنین خدماتی از ما می خواد و در قبال این همه زحمت چه دستمزدی بهت میده؟؟؟؟؟

من همه رو گذاشتم کنار و فقط دارم با اتوکد کار می کنم که همه جا الزامی.خوشحال میشم نظراتتونو بدید.متاسفانه خیلی کم میام نت و زود هم باید برم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
با سپاس از زحماتی که دوستان می کشند بالاخص mr. Specific عزیز.

من با بسیاری از نرم افزارهای تاسیسات مثل کریر،لوپ،واتر جم،و chvac&rhvav &elite software products و همین نرم افزار اتو دسک رویت مپ کار کردم.البته با ترجمه خود نرم افزار و کار با سمپل هاش و منوآل اون.نمیخوام نا امیدتون کنم اما کدوم شرکت یا ارگان چنین خدماتی از ما می خواد و در قبال این همه زحمت چه دستمزدی بهت میده؟؟؟؟؟

من همه رو گذاشتم کنار و فقط دارم با اتوکد کار می کنم که همه جا الزامی.خوشحال میشم نظراتتونو بدید.متاسفانه خیلی کم میام نت و زود هم باید برم:icon_gol:

درسته جناب مهندس منم بانظرتون موافقم بدی ماها میدمنید چیه دوست داریم همه چی رو یاد بگیریم فقط ی نوک بزنیم بهش ولی هیچوقت ی کاری رو به اتمام نمیرسونیم بریم سر کار بعدی

تشکر میکنم از مهندس بوستانی بخاطر این نرم افزار قدرتمند اتو مپ

دوستای تاسیساتی بیاید در درجه اول فقط فقط فقط اوکد یاد بگیریم بخدا قسم اتوکدو ساده نگیرید ،اغلب با دوستام سر ی چیزی بحث میکنیم اونا جامداتند و رو نرم افزار کتیا و سالید حرفه ای اند و وقتی بهشون میگم اتوکدو بلدین میگن نه لازم نیست کتیا سر تره

ولی دوستای گلم شکی تو این نیسن نرم افزارهای شما سر تره ولی بیس کارو باید یاد بگیرید

اغلی فکر میکنند اتوکد همین دستورای ویرایشی هست درسته غیر از اینم نیست ولی زمانی میتونیم ی طراح خوب بشیم که بدونیم چی بکشی بدونیم چی میخوایم بدونیم باید چیکار کنیم ،لازمه طراحی بااتوکد تو تما قسمتاش اعم از فاضلاب و گرمایشو .... اینه که شما تئوری ب هنسبت قوی داشته باشین

دو نرم افزار که بچه های تاسیساتو سیالات که میخواند فیلد کاریشون ببرند تو زمینه تهویه مطبوع اینه :

اتوکد .کریر

نمیگم نرم افزارهای دیگه بدند یا خوب ولی فیلد کاری تهویه مطبوع نیازمند این دو نوع نرم افزاره

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
درسته جناب مهندس منم بانظرتون موافقم بدی ماها میدمنید چیه دوست داریم همه چی رو یاد بگیریم فقط ی نوک بزنیم بهش ولی هیچوقت ی کاری رو به اتمام نمیرسونیم بریم سر کار بعدی

تشکر میکنم از مهندس بوستانی بخاطر این نرم افزار قدرتمند اتو مپ

دوستای تاسیساتی بیاید در درجه اول فقط فقط فقط اوکد یاد بگیریم بخدا قسم اتوکدو ساده نگیرید ،اغلب با دوستام سر ی چیزی بحث میکنیم اونا جامداتند و رو نرم افزار کتیا و سالید حرفه ای اند و وقتی بهشون میگم اتوکدو بلدین میگن نه لازم نیست کتیا سر تره

ولی دوستای گلم شکی تو این نیسن نرم افزارهای شما سر تره ولی بیس کارو باید یاد بگیرید

اغلی فکر میکنند اتوکد همین دستورای ویرایشی هست درسته غیر از اینم نیست ولی زمانی میتونیم ی طراح خوب بشیم که بدونیم چی بکشی بدونیم چی میخوایم بدونیم باید چیکار کنیم ،لازمه طراحی بااتوکد تو تما قسمتاش اعم از فاضلاب و گرمایشو .... اینه که شما تئوری ب هنسبت قوی داشته باشین

دو نرم افزار که بچه های تاسیساتو سیالات که میخواند فیلد کاریشون ببرند تو زمینه تهویه مطبوع اینه :

اتوکد .کریر

نمیگم نرم افزارهای دیگه بدند یا خوب ولی فیلد کاری تهویه مطبوع نیازمند این دو نوع نرم افزاره

مهندس شما مرجعی برای آموزش اتوکد که فقط بدرد کار تاسیساتی بخوره ندارین؟

ینی میگین دنبال یاد گرفتن رویت نریم؟فقط خود اتوکد؟

من یک چیزایی از اتوکد بلدم اونجایی ک کار میکردم اتوکد تاسیساتش ک کاری نداشت بیشتر سمپل هاش مثله کف شورو ایناش آماده بود فقط کپی پیست میکردن هرجا لازم داشتن یا همینطور کانالهاش

لینک به دیدگاه
مهندس شما مرجعی برای آموزش اتوکد که فقط بدرد کار تاسیساتی بخوره ندارین؟

ینی میگین دنبال یاد گرفتن رویت نریم؟فقط خود اتوکد؟

من یک چیزایی از اتوکد بلدم اونجایی ک کار میکردم اتوکد تاسیساتش ک کاری نداشت بیشتر سمپل هاش مثله کف شورو ایناش آماده بود فقط کپی پیست میکردن هرجا لازم داشتن یا همینطور کانالهاش

بزرگوار شما زماني ميتوني اتو مپ رو خوب ياد بگيري كه بيس اتوكد تاسيسات خوبي داشته باشي -يعني بدوني از كدوم مسيرها كانال رو عبور بدي از كجاها عبور ندي ،

درسته اغلب كارهاي تاسيسات مخصوصا نقشه كشي كپي پيسته - ولي توهمين كپي پيستاست كه پر مشكله

قصد جسارت نباشه مهندس ، ولي باورتون نميشه مهندس تاسيسات با 10 سال سابقه ازش پرسيدم چرا سايز كانالو اين تيپي زدي هيچي واسه گفتن نداشت

علت داره مهندس : مهندس جان نقشه كشي كاري نداره نهايت شش ماه خوب كاري كني حرفه اي ميشي چيزي كه خيلي مهمه تو تاسيسات اينه داري چي كاري ميكني تو اتوكد ايا داري نقاشي ميكشي يا داري طراحي ميكني اين دوتا دو معقوله كاملا سوا از هم هستند

شما بهتره ابتداي امر محاسبات رو ياد بگيردي بعد در كنارش اتوكد رو ياد بگيريد

در مورد منبع يادگيري اتوكد ي كتاب هست تحت عنوان نقشه كشي سال سوم تاسيسات اونو بخونيد

الان داريم ي جزوه اموزش اتوكد تاسيسات و اموزش طراحي سيستم بخار و طراحي سيستم بيمارستانو رو مينويسيم انشالله تا بعد عيد اماده ميشه ،

تا قبل عيد هم اموزش طراحي محاسبات كانال با نر م افزار مربوطه خودش و به همراه ترسيم كانال در اتوكد تا قبل عيد اماده و وارد محيط مجازي خواهيم كرد اميد است كه مهندسيني كه ميخوانند مثمر ثمر براشون واقع بشه

لینک به دیدگاه

مهندس اتو کد کاری نداره ، یه نقشه ساده پرینت شده بردار همونو با کد بکش ، یه سری دستورات اولیه رو هم از نت دانلود کن ، هر روز یکی دو ساعت کار کنی یکی دو ماهه خوب یاد میگیری، مشکلی هم داشتی سوال کن !

ولی اتوکد مپ سخته کار کردن باهاش ، که اول باید اتوکد رو کامل بلد باشی بعد بری سراغش ، زیادم کارآیی نداره ، منم سر علاقه یه مدتی کار کردم باهاش ،یه سری تجهیزاتش کامل نبود فکر کنم ، مثلا نقشه سه بعدی چیلر تراکمی نداشت فکر کنم، ولی در کل جالب بود ! :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...