رفتن به مطلب

راه حل مناسب

ارسال های توصیه شده

سلام

میخواستم یه راه حل مناسب برای کسانی که کارشناسی رشتشونو گذروندن و میخوان تغییر رشته بدن چی کار کنن؟؟؟؟ یعنی باز از کارشناسی شروع کنند و دوباره کنکور بدن یا نه باسه ارشد تغییر رشته بدن؟؟/

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
سلام

میخواستم یه راه حل مناسب برای کسانی که کارشناسی رشتشونو گذروندن و میخوان تغییر رشته بدن چی کار کنن؟؟؟؟ یعنی باز از کارشناسی شروع کنند و دوباره کنکور بدن یا نه باسه ارشد تغییر رشته بدن؟؟/

عزیزم این یه مسئلهکاملا شخصیه و باید شرایط مراجع رو پرسید اما به طور کلی و منطقی و در ایران خب پیشنهاد اینه که اگر شما می خواد رشته دومی رو شروع بخ خوندن کنی بهتره که عمرت رو برای 4 سال لیسانس دوباره تلف نکنی بلکه منابع رو خودت مطالعه کنی و برای ارشد در کنکور رشته مورد علاقه ات شرکت کنی

اینطوری حداقل 4 سال جلویی باتوجه به اینکه در کشور ما کنکور لیسانس خیلی سخت تر از فوق لیسانسه:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام یه چند تا سوال دارم ممنون میشم که راهنماییم کنید

راستش الان نزدیک یه سال که لیسانس فیزیک گرفتم رشتم رو هم خیلی دوست دارم حتی همیشه آرزوم این بوده که تا مقاطع بالاتر هم تو این رشته ادامه تحصیل بدم اما الان می بینم که بازار کار این رشته پایینه این رو هم می دونم که برای رشته های علوم پایه هرچی مدرک تحصیلیت بالاتر باشه کار بیشتری براش هست اما این مدتی که دنبال کار بودم( حتی تو مقاطع بالاتر رشتم ) به نتیجه ای نرسیدم چند موردی هم که بوده اکثرا نیروی آقا می خواستن اون هم با سابقه کاری های بالا....

این رو هم می دونم که همه چی کار و مدرک نیست و خود درس خوندن اهمیت داره و..... ( حرف های مامانمه....:ws3:) اما تو خونه نشستن با روحیاتم سازگار نیست و به کار کردن تنها از نظر اقتصادی نگاه نمی کنم بلکه دوستش دارم ......:ws37:

خلاصه این که الان بین انتخاب چند تا گزینه مردد موندم:

1- مجدادا کنکور کارشناسی شرکت کنم تو رشته دیگه ای:icon_pf (34):

2- کنکور ارشد شرکت کنم تو رشته دیگه ای:ws52:

3ـ گزینه 1 و 2 ( هر کدوم که قبول شدم......:ws3:)

4ـ بی خیال کار بشم و علاقم رو دنبال کنم ( کنکور ارشد رشته خودم رو شرکت کنم):hapydancsmil:

خوب حالا با این همه حرف که من زدم آیا کسی هست که مرا یاری کند .....؟

لینک به دیدگاه
سلام یه چند تا سوال دارم ممنون میشم که راهنماییم کنید

راستش الان نزدیک یه سال که لیسانس فیزیک گرفتم رشتم رو هم خیلی دوست دارم حتی همیشه آرزوم این بوده که تا مقاطع بالاتر هم تو این رشته ادامه تحصیل بدم اما الان می بینم که بازار کار این رشته پایینه این رو هم می دونم که برای رشته های علوم پایه هرچی مدرک تحصیلیت بالاتر باشه کار بیشتری براش هست اما این مدتی که دنبال کار بودم( حتی تو مقاطع بالاتر رشتم ) به نتیجه ای نرسیدم چند موردی هم که بوده اکثرا نیروی آقا می خواستن اون هم با سابقه کاری های بالا....

این رو هم می دونم که همه چی کار و مدرک نیست و خود درس خوندن اهمیت داره و..... ( حرف های مامانمه....:ws3:) اما تو خونه نشستن با روحیاتم سازگار نیست و به کار کردن تنها از نظر اقتصادی نگاه نمی کنم بلکه دوستش دارم ......:ws37:

خلاصه این که الان بین انتخاب چند تا گزینه مردد موندم:

1- مجدادا کنکور کارشناسی شرکت کنم تو رشته دیگه ای:icon_pf (34):

2- کنکور ارشد شرکت کنم تو رشته دیگه ای:ws52:

3ـ گزینه 1 و 2 ( هر کدوم که قبول شدم......:ws3:)

4ـ بی خیال کار بشم و علاقم رو دنبال کنم ( کنکور ارشد رشته خودم رو شرکت کنم):hapydancsmil:

خوب حالا با این همه حرف که من زدم آیا کسی هست که مرا یاری کند .....؟

ببین عزیزم این موضوع کاملا بستگی به خواست خود شما داره

بیا اینجوری به قضیه نگاه کنیم:

اینکه

دوست داری رشته ای رو که دوست داری بخونی، و این رو مد نظر بگیری که بعد از دو سال ارشد هم نمی تونی کاری براش پیدا کنی و فقط علاقه ات رو دنبال کردی

رشته ای رو بخونی که ممکنه کاری براش پیدا بشه و کمی هم بهش علاقه پیدا کنی!؟

چون می دونی که تو مملکت ما خیلی شرایط کار با درس با هم جور نیستن!

مگه رشته های خاصی که مشخص هستند.

واقعا فقط خود شما برای انتخاب باید ابتدا اولویت هات رو لیست کنی تا بشه درباره اش تصمیم گرفت:ws37:

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون .

رو این حساب فکر کنم بهتر باشه برای ارشد تو رشته ی دیگه ای شرکت کنم چون دوباره از ابتدا شروع کردن و 4 سال درس خوندن یه کم به نظر مناسب نمیاد

می تونم رشته هایی مثل صنایع ، عمران ، کامپیوتر ،مکانیک (که این روزها بازار کار خوبی داره ) رو انتخاب کنم؟(منظورم اینه که میشه با کارشناسی فیزیک تو این رشته ها شرکت کرد)

یه نکته دیگه هم این که یکی از دوستام که هم فیزیک قبول شده بود هم صنایع از مشاور پرسیده بود که کدوم رو انتخاب کنه که آینده شغلی بهتری داشته باشه

بهش گفته بود تو مقطع کارشناسی بازار کار صنایع بهتره اما در مقاطع بالاتر فیزیک ارجحیت داره......می خوام بدونم این امر تا چه حد درسته .....؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...