رفتن به مطلب

با آدم هایی که پشت سرمان بدگویی می کنند، چه کنیم؟

ارسال های توصیه شده

بدگویی و غیبت پشت سر دیگران یکی از عادات نادرست رفتاری است، اگر متوجه شده‌اید دیگران به اشتباه پشت سرتان غیبت می‌کنند می‌توانید با راهکارهایی با این کار آن‌ها کنار بیایید.

اگر در محل کار، بین دوستان، دانشگاه و یا در جمع‌های فامیلی متوجه شده‌اید که فرد یا افرادی پشت سرتان غیبت و بدگویی می‌کنند و این کار به گوش شما رسیده است باید در وهله اول از صحت اینکه غیبت و بدگویی وجود دارد مطمئن شوید.

در گام بعدی باید موضوع این بدگویی و غیبت را بررسی کنید و اینکه درباره چه موردی است، آیا درخصوص ویژگی‌های فیزیکی، روحی، اخلاق و رفتار شما است، آیا در خصوص نحوه انجام کار‌ها یا مواردی مشابه بوده و اینکه باید بفمید این حرف‌ها حالت انتقادی، پرخاشگرانه، مسخره کننده یا حتی تهدید کننده دارد.

در مرحله بعد باید افرادی که این کار را انجام می‌دهند شناسایی کنید، بدترین کار در این زمان برخورد تند و شدید با آن‌ها است که باعث بدتر شدن شرایط و واکنش تند و خصمانه این افراد می‌شود.

اگر شما به صداقت کار یا رفتار خود اعتماد دارید و فرد درستکاری هستید به غیبت‌ها اهمیت ندهید، اگر نیاز به اصلاح رفتار یا عملکرد خود دارید از این غیبت‌ها به نحو احسن استفاده کنید و خود را ارتقاء دهید.

درباره عملکرد و نوع رفتارتان با این دسته از افراد بیندیشید و اینکه چه عواملی باعث ایجاد این عادت نامناسب در آن‌ها می‌شود.

تا حد امکان از آن‌ها دوری کنید، با مهربانی با آن‌ها صحبت کنید و در مراحل بعدی به صورت بسیار آرام و با نرمش به آن‌ها بگویید که قضاوتشان درباره شما صحیح نیست و غیبت کار اشتباهی است.

اگر بازهم این مشکل وجود داشت می‌توانید بایک دوست یا فرد مطلع و مورد اعتماد مشورت کنید و از او بخواهید به طرفداری از شما با این افراد صحبت کند.

غیبت معمولا به دلایلی، چون حسادت و ضعف اعتماد به نفس و ناتوانی در کسب موفقیت از سوی افراد ناموفق ایجاد می‌شود، اما می‌توانید با حفظ آرامش، نادیده گرفتن غیبت‌ها، مهربانی و کمک به افرادی که غیبت می‌کنند و در گام آخر دریافت کمک از فرد دارای نفوذ و قدرت این مشکل را برطرف کرده، از کار و زندگی در یک محیط سالم لذت ببرید.
لینک به دیدگاه
در 9 ساعت قبل، آذر شفق گفته است :

بدگویی و غیبت پشت سر دیگران یکی از عادات نادرست رفتاری است، اگر متوجه شده‌اید دیگران به اشتباه پشت سرتان غیبت می‌کنند می‌توانید با راهکارهایی با این کار آن‌ها کنار بیایید.

اگر در محل کار، بین دوستان، دانشگاه و یا در جمع‌های فامیلی متوجه شده‌اید که فرد یا افرادی پشت سرتان غیبت و بدگویی می‌کنند و این کار به گوش شما رسیده است باید در وهله اول از صحت اینکه غیبت و بدگویی وجود دارد مطمئن شوید.

در گام بعدی باید موضوع این بدگویی و غیبت را بررسی کنید و اینکه درباره چه موردی است، آیا درخصوص ویژگی‌های فیزیکی، روحی، اخلاق و رفتار شما است، آیا در خصوص نحوه انجام کار‌ها یا مواردی مشابه بوده و اینکه باید بفمید این حرف‌ها حالت انتقادی، پرخاشگرانه، مسخره کننده یا حتی تهدید کننده دارد.

در مرحله بعد باید افرادی که این کار را انجام می‌دهند شناسایی کنید، بدترین کار در این زمان برخورد تند و شدید با آن‌ها است که باعث بدتر شدن شرایط و واکنش تند و خصمانه این افراد می‌شود.

اگر شما به صداقت کار یا رفتار خود اعتماد دارید و فرد درستکاری هستید به غیبت‌ها اهمیت ندهید، اگر نیاز به اصلاح رفتار یا عملکرد خود دارید از این غیبت‌ها به نحو احسن استفاده کنید و خود را ارتقاء دهید.

درباره عملکرد و نوع رفتارتان با این دسته از افراد بیندیشید و اینکه چه عواملی باعث ایجاد این عادت نامناسب در آن‌ها می‌شود.

تا حد امکان از آن‌ها دوری کنید، با مهربانی با آن‌ها صحبت کنید و در مراحل بعدی به صورت بسیار آرام و با نرمش به آن‌ها بگویید که قضاوتشان درباره شما صحیح نیست و غیبت کار اشتباهی است.

اگر بازهم این مشکل وجود داشت می‌توانید بایک دوست یا فرد مطلع و مورد اعتماد مشورت کنید و از او بخواهید به طرفداری از شما با این افراد صحبت کند.

غیبت معمولا به دلایلی، چون حسادت و ضعف اعتماد به نفس و ناتوانی در کسب موفقیت از سوی افراد ناموفق ایجاد می‌شود، اما می‌توانید با حفظ آرامش، نادیده گرفتن غیبت‌ها، مهربانی و کمک به افرادی که غیبت می‌کنند و در گام آخر دریافت کمک از فرد دارای نفوذ و قدرت این مشکل را برطرف کرده، از کار و زندگی در یک محیط سالم لذت ببرید.

اونی که قضاوت میکنه خب مرض داره بذار بکنه ....واقعا چه کاریه برم بگم ببین داری در مورد من قضاوت اشتباه میکنی و بازهم اگر جواب نداد برم با یک مطلع حرف بزنم که بره آگاهش کنه ....والا اون مطلع هم خودش بی اطلاعه ولی در کل قضاوت اصلا اهمیت نداره چون در واقع اونی که داره قضاوت میکنه یا یکی دیگه حسادت میکنه و...... داره مخ و وقت خودشو هدر میده من یکی که کار خودمو میکنم ....من به قضاوت نزدیکان خودمم اهمیت نمیدم .....الان اگر بخوام خودمو هی توجیه کنم یا خودمو اثبات کنم که نصف عمرم به باد رفته میره که ..... بزرگترین خطای یک آدم اینه که تلاش کنه مدام خودشو اثبات کنه و روی قضاوت اینو اون وقت بذاره ....‌ اتفاقا گاهی لذت بخشه امتی مچلت باشن و قضاوتت کنن ....یاد گرفتم هر چیزی که از نظر خیلی ها دروغ یا منفی یا هر چی میاد صرفا دلیل بر باطل بودنش نیست گاهی مغز آدمها کشش هضم تا اون حدو نداره ، پس بذار تو عالم خودشون باشن و منم بیهوده بخیه به آبدوغ نمیزنم ....نمیفهمه بذار نفهمه تا آخر عمرش ....

به قضاوت باشه الان من اختلاس کردم . فاسدم و..... بذار بگن ولش کن گور باباشون ...

لینک به دیدگاه
در ۱ ساعت قبل، D.yates گفته است :

اونی که قضاوت میکنه خب مرض داره بذار بکنه ....واقعا چه کاریه برم بگم ببین داری در مورد من قضاوت اشتباه میکنی و بازهم اگر جواب نداد برم با یک مطلع حرف بزنم که بره آگاهش کنه ....والا اون مطلع هم خودش بی اطلاعه ولی در کل قضاوت اصلا اهمیت نداره چون در واقع اونی که داره قضاوت میکنه یا یکی دیگه حسادت میکنه و...... داره مخ و وقت خودشو هدر میده من یکی که کار خودمو میکنم ....من به قضاوت نزدیکان خودمم اهمیت نمیدم .....الان اگر بخوام خودمو هی توجیه کنم یا خودمو اثبات کنم که نصف عمرم به باد رفته میره که ..... بزرگترین خطای یک آدم اینه که تلاش کنه مدام خودشو اثبات کنه و روی قضاوت اینو اون وقت بذاره ....‌ اتفاقا گاهی لذت بخشه امتی مچلت باشن و قضاوتت کنن ....یاد گرفتم هر چیزی که از نظر خیلی ها دروغ یا منفی یا هر چی میاد صرفا دلیل بر باطل بودنش نیست گاهی مغز آدمها کشش هضم تا اون حدو نداره ، پس بذار تو عالم خودشون باشن و منم بیهوده بخیه به آبدوغ نمیزنم ....نمیفهمه بذار نفهمه تا آخر عمرش ....

به قضاوت باشه الان من اختلاس کردم . فاسدم و..... بذار بگن ولش کن گور باباشون ...

اگر در آن وقت نیز بتوانید گفته های خود را جامه عمل بپوشانید فرد موفقی خواهید بود.

لینک به دیدگاه
در 21 دقیقه قبل، آذر شفق گفته است :

اگر در آن وقت نیز بتوانید گفته های خود را جامه عمل بپوشانید فرد موفقی خواهید بود.

در واقع این عوامل باعث موفقیت کسی نمیشه ولی برای آرامش و البته گاهی جور کردن سوژه برای تفریح مناسبه .....زندگی تفریح هم لازم داره دیگه و این تفریحه اینقدر به آدم انگیزه میده .....

بچه که بودم پدرم بهم میگفت از بدگویی و قضاوت شدن اصلا نترس و اتفاقا ازش انگیزه بگیر ، همیشه میگفت وقتی میبینی پشتت حرف زیاده بدون یا دوست دارن جای تو باشن نمیتونن یا دوست دارن باهات باشن و باز هم نمیتونن و شک نکن راه و کارت درسته همین فرمون رو ادامه بده نابود میشن ....

لینک به دیدگاه

سلام

هم موافقم با شما هم مخالفم بعضی موارد جای بحث دارد البته ایشون (D.yates ) هم درست میگن

باید در وهله اول از صحت اینکه غیبت و بدگویی وجود دارد مطمئن شوید. با مهندس موافقم البته معلوم شد در این زمینه تجربه داره چون انرژی که صرف معلوم کردن مجرم میشود بیشتره 

ولی یک بار این کار را کردم که معلوم شد یه نفر دیگر مثلا مزه ریخته (که زود عصبانی میشم نزدیک بود بد بشه البته برای خودم)

موضوع این بدگویی و غیبت را بررسی کنید خب برسی کردیم چی میشه ؟

باید افرادی که این کار را انجام می‌دهند شناسایی کنید، بدترین کار در این زمان برخورد تند و شدید با آن‌ها است که باعث بدتر شدن شرایط و واکنش تند و خصمانه این افراد می‌شود. ولشون کن ولی کسی معلوم شود میرم بهش میگم ترس نداریم که در این شرایط نباید به کسی گفت چون ممکنه دو تا هم بزاره روش 

اگر شما به صداقت کار یا رفتار خود اعتماد دارید و فرد درستکاری هستید به غیبت‌ها اهمیت ندهید موافقم من خودم میدونم دروغ نمی گم و.... حالا هرکی می خواد بگه دروغ می گم، اگر نیاز به اصلاح رفتار یا عملکرد خود دارید از این غیبت‌ها به نحو احسن استفاده کنید و خود را ارتقاء دهید. این یک ترفند است که در ذهن رخ می دهد و یک حرکت منفی را به مثبت تبدیل می کند 

درباره عملکرد و نوع رفتارتان با این دسته از افراد بیندیشید و اینکه چه عواملی باعث ایجاد این عادت نامناسب در آن‌ها می‌شود. حالا کسی حسادت میکنه من درس می خوانم چکار کنم درس نخوانم

تا حد امکان از آن‌ها دوری کنید، با مهربانی با آن‌ها صحبت کنید و در مراحل بعدی به صورت بسیار آرام و با نرمش به آن‌ها بگویید که قضاوتشان درباره شما صحیح نیست و غیبت کار اشتباهی است.دوری کردن را موافقم 

اگر بازهم این مشکل وجود داشت می‌توانید با یک دوست یا فرد مطلع و مورد اعتماد مشورت کنید و از او بخواهید به طرفداری از شما با این افراد صحبت کند. خب چکار کنم اون مشکل داره ولی کلا به نظرم

خودشون دوتا باید صحبت کنند خیلی بهتره

غیبت معمولا به دلایلی، چون حسادت و ضعف اعتماد به نفس و ناتوانی در کسب موفقیت از سوی افراد ناموفق ایجاد می‌شود، اما می‌توانید با حفظ آرامش، نادیده گرفتن غیبت‌ها، مهربانی و کمک به افرادی که غیبت می‌کنند و در گام آخر دریافت کمک از فرد دارای نفوذ و قدرت این مشکل را برطرف کرده، از کار و زندگی در یک محیط سالم لذت ببرید. موافقم

لینک به دیدگاه

افرادی که عادت به بدگویی و هرزه زبانی کرده اند نشات گرفته از تربیت نادرست خانواده و رشد در محیط ناسالم می باشد و تمام القابی که به دیگران نسبت می دهند خود در ان سرآمد هستند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...