رفتن به مطلب

علائم و درمان تاندونیت

ارسال های توصیه شده

تاندونیت در نتیجه تکرار یک عمل، تاثیر جزئی در منطقه آسیب دیده و یا در اثر حوادث ناگهانی و با شدت آسیب بالا ایجاد می شود. یا می توان گفت: آسیب معمولاً ناشی از فعالیت ورزشی سخت. همچنین بعضی از مشاغل هستند که باعث تاندونیت می شوند، مثل :باغبانی، نجاری، نقاشی،پارو کردن، تی کشیدن و جارو کردن،ورزش های گلف، اسکی، بیس بال و تنیس که احتیاج به پرتاب کردن توپ دارند ورزشکاران ، با اکثر آسیب ها ورزشی دست و پنجه نرم می کنند، اما شاید از اصطلاحات و یا نام علمی آسیب مورد نظر مطلع نباشند، اما به محض بیان کردن علائم آن آسیب به خوبی درک خواهند کرد که منظور چیست. تعریف تاندونیت : در ابتدا لازم است تعریفی از تاندونیت داشته باشیم و شما را بیشتر با این مبحث آشنا کنیم: تاندونیت یعنی التهاب تاندون که همراه با پارگی‌های میکروسکوپی است. این ضایعه بیانگر یک پاسخ التهابی در داخل تاندون، بدون التهاب لایه خارجی آن است. استفاده بیش از حد از عضلات، مهمترین عامل تاندونیت محسوب می‌شود. درگیری تاندون ماهیچه‌های مفصل شانه با تشخیص تاندونیت، شیوع بالایی دارد. 

به عنوان مثال تاندونیت ماهیچه فوق خاری که یکی از ماهیچه‌های کلاهک چرخاننده است، نسبت به عضلات دیگر بیشتر مشاهده می‌گردد. ازجمله عوارض التهاب‌های تاندونی، تاندونیت کلسیفیه، بورسیت و تاندونیت مزمن است. عامل ابتلا به تاندونیت چیست؟ حالت بد بدن به هنگام کار کردن در محل کار یا خانه و یا کشش ضعیف بدن و یا آماده نبودن ماهیچه ها قبل از ورزش یا بازی های ورزشی نیز باعث افزایش خطر تاندونیت می شود. فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که می تواند خطر تاندونیت را افزایش دهد، مثل: استخوان و یا مفصلی که شکلی غیر طبیعی و ناهنجار دارد مثلا پاهایی که دارای اختلاف طول هستند و یا التهاب و تورم مفاصل که باعث ایجاد فشار بر بافتهای نرم بدن می شود.

فشار ناشی از بیماری هایی مثل آرتریت روماتوئید، نقرس، پسوریاتیک آرتریت، اختلالات تیروئیدی و یا واکنش های غیر طبیعی به داروها. فعالیت بدنی بیش از حد معمول به خصوص زمانی که ماهیچه ها آمادگی کافی ندارند و مدت هاست که در حالت کم تحرکی قرار دادشته اند. تاندونیت در افرادی که فقط آخر هفته ها به ورزش و فعالیت بدنی می پردازند بسیار شایع است.گاهی اوقات عفونت نیز باعث تاندونیت می شود، بخصوص عفونت ناشی از گاز گرفتن سگ و یا گربه در ناحیه دست و پا. عوامل افزایش دهنده خطر استفاده بیش از حد از تاندون ها و مفاصل خاص در اثر شرکت در مسابقات ورزشی. حرکت غلط و کشیدگی در طی فعالیت . به طور مثال نگه داشتن و حرکت دادن مکرر یک راکت تنیس به طور غلط ممکن است باعث تاندونیت در آرنج گردد (آرنج تنیس بازان) . همچنین پرستاران شاغل در اتاق عمل در صورت عدم تغییر وضعیت بمدت طولانی نیز در معرض خطر هستند. تنوسینوویت تنوسینوویت عبارت است از التهاب غلاف سینوویال یک تاندون. این حالت ممکن است در تاندون‌هایی که دارای غلاف سینوویال هستند، به دلایل مختلفی رخ دهد. تنوسینوویت علایمی مشابه تاندونیت دارد و درمان نیز همانند تاندونیت است.التهاب غلاف سینوویال باعث اختلال در حرکت آرام و نرم تاندون مربوطه می‌گردد. در این موارد، احتمال چسبندگی تاندون به غلاف سینوویال وجود دارد که علت آن تولید مواد چسبنده ناشی از پاسخ التهابی در غلاف سینوویال است. تندینوزیس تندینوزیس عبارت است از تغییرات تخریبی مزمن تاندون بدون واکنش التهابی حاد.

این حالت (ضایعه تاندون‌ها بدون پاسخ التهابی حاد) عموما به عنوان تاندونیت مزمن شناخته می‌شود. در تاندونیت مزمن، پاسخ سلولی شامل جایگزینی گلبول‌های سفید (لکوسیت‌ها) با ماکروفاژها و سلول‌های پلاسما است. ضایعه ساختمان تاندون‌ها، احتمال پارگی آنها را در طی زمان تسهیل می‌کند. پری تاندونیت پری تاندونیت یعنی التهاب پاراتنون یا بافت‌های اطراف تاندون (اندوتنون و اپی تنون). لایه‌های تاندون از خارج به داخل شامل بافت‌های همبند پاراتنون، اپی تنون و اندوتنون است. پاراتنون یک بافت همبند دو لایه‌ای است که خارجی ترین لایه تاندون محسوب می‌شود. چه کسانی در معرض ابتلا به تاندونیت هستند؟ هرکسی ممکن است به تاندونیت مبتلا شود اما این وضعیت بیشتر در افراد ۴۰ سال و بالاتر رخ می دهد. با بالا رفتن سن تحمل تاندون ها نسبت به استرس و فشار کم می شود، خاصیت کشسانی آن کمتر شده و در نتیجه راحت تر دچار پارگی می گردند. تاندونیت در چه قسمتی از بدن رخ می دهد؟ تاندونیت در هر قسمتی از بدن و در واقع در هر جایی که تاندون رابط بین استخوان و ماهیچه است می تواند اتفاق بیفتد. تاندونیت در این قسمت ها شایع تر است: قاعده انگشت شست – آرنج – شانه – مفصل ران – زانو – تاندون آشیل علائم تاندونیت درد در محل تاندون و اطراف آن ،محدودیت حرکت مثلا” در تاندونیت شانه ،عدم امکان حرکت شانه که به آن شانه منجمد می گویند. حساسیت به لمس و تورم اطراف تاندون ملتهب. درد ممکن است به تدریج بروز پیدا کند و یا ناگهانی و با شدت بالا، بخصوص اگر رسوبات کلسیم وجود داشته باشد. چگونه می توان از تاندونیت جلوگیری کرد؟ برای جلوگیری از ابتلا به تاندونیت کارهای زیر را انجام دهید: -در ابتدا هر فعالیتی با سرعت کم انجام دهید و به تدریج شدت آن را افزایش دهید. -برای انجام کارها از نیروی محدود استفاده کنید و سعی کنید از انجام کارهای تکرار شونده خودداری کنید یا در حد معمول آن را تکرار کنید. -اگر در اثر انجام کاری درد غیر طبیعی به سراغتان آمد آن را متوقف کنید، کار دیگری را شروع کنید و انجام این کار را به زمانی دیگر موکول کنید. اگر درد عود کرد انجام آن را به روز بعد بیندازید. درمان های موجود برای تاندونیت درمان های اولیه برای تاندونیت عبارت است از: •اجتناب از فعالیت هایی که مشکل را تشدید می کند •استراحت دادن به قسمت آسیب دیده •یخ گذاشتن در ناحیه آسیب دیده در روز بروز حادثه •مصرف قرص و یا ژل های ضد التهابی اگر پس از گذشت یک هفته درد و ناراحتی تخفیف پیدا نکرد حتما به پزشک مراجعه کنید. اقدامات بعدی زیر ممکن است نیاز باشد: تزریق کورتیکوستروئید: کورتیکوستروئیدها که به استروئیدها معروفند اغلب به دلیل کاهش سریع التهاب و درد مورد استفاده قرار می گیرند. فیزیوتراپی: فیزیوتراپی درمانی بسیار مفید و موثر است به ویژه در درمان شانه منجمد. فیزیوتراپی شامل تمرینات دامنه حرکتی و استفاده از آتل برای عضو آسیب دیده است.. بعد از مرحله حاد از گرم کردن استفاده کنید. دوش آب داغ بگیرید؛ در وان حمام غوطه ور شوید؛ از کمپرس گرم استفاده کنید؛ از یک لامپ گرم کننده یا پوشش گرم کننده استفاده کنید. بانداژهای کشی ممکن است کمک کننده باشند. تاندونیت مزمن ممکن است مستلزم تغییرات در شیوه زندگی برای پیشگیری از عود تحریک مفصل باشد. جراحی: در موارد شدید و به ندرت نیاز به جراحی نیز پیدا می شود. مدت زمان بهبودی تاندونیت چقدر است؟ طول مدت بهبودی تاندونیت ممکن است از چند هفته تا چند ماه بسته به شدت عارضه طول بکشد. به شما اکیدا توصیه می کنیم چنانچه علائم زیر را داشتید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید: •

-اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان علایم تاندونیت را داشته باشید.

-اگر درد و تورم علی رغم درمان افزایش یابد.

-اگر دچار علایم جدید و غیر قابل توجیه شده اید. داروهای مورد استفاده در درمان ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. 

-تورم، قرمزی، گرمای عضو

-ناتوانی در حرکت دادن عضو دچار تاندونیت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

لایک

شبیه این اتفاق رو تجربه کردم و اتفاقا دو سه هفته پیش هم تجربه کردم .......

دهن آدم رو سرویسات منیزیم میکنه ......

شنیدی میگن سر پیری و معرکه گیری ؟ منم بعد از 12 سال دوباره به تمرین برگشتم و به سرم زد دوباره مسابقه بدم ...........

شاید نصف چیزایی که میگم به نظر بی مربوط بیاد اما تهش همین اتفاقی رخ داد که توضیح دادی فقط کنترل داشتم ولی حس نه ....

سیستم تمرینی من هوی دیوتیه و وقتی هم تا دندون مسلح باشی به استروئید دیگه .............

هوی دیوتی بی نظیره اما آسیب های فراوانی داره و منم چه قدیم چه الان با همین سیستم درگیرم و جز این با چیزی کار نمیکنم ......

هفته ششم که تمرین پا داشتم یهو یک سوختگی شدید که انگار با انبردست یک رگ رو از جا کندن حس کردم و بعد بی حس شد پای چپم و فقط اون لحظه یک داد الله اکبری زدم ولی وقتی بی حس شد تکرار رو ادامه دادم ولی دیدم پای راستم به شکل طبیعی از ناتوانی عبور کرد اما پای چپم هیچ حسی نداره ..

کاملا بی حس حتی سوزن هم میزدم روش هیچ حسی نداشت ، من خیس شدن شلوارک رو هم حس نکردم و مشکلی هم تو راه رفتن نداشتم فقط به دلیل شدت زیاد هوی دیوتی حالت تهوع گرفتم و دراز کشیدم روی یک دستگاه ، کنترل پا رو کاملا داشتم فقط بی حس بود ولی اون لحظه فقط داشتم مثل کمپرسور هی هوا رو میکشیدم تو و میدادم بیرون یا به قولی تنفس میکردم .....ساعت تمرین من معمولا کسی نیست و همه رو میفرستم بیرون و گاهی یکی برای کمک دادن میاد سر میزنه اگر صداش کنم ...خب تمرینم تموم شده بود دیگه صدا کردم فلانی بیا یک چیکه آب برام بیار ، وقتی از پله ها اومد پایین دیدم پراش ریخت بنفش شد گفت آقا حمید دددددد همونجوری کله رو برگردوندم گفتم چیه چرا داد میزنی ؟ گفت خون ! موندم این چرا لکنت زبون گرفته خون چیه ؟ بلند شدم دیدم اوه کلا کنار رون پام ترکیده و همینجوری مثل لوله آفتابه داره خون میره ......من ندیده بودم شلوارکو و همه دقتم رو به جلو بود آینه هم روبه روم نبود وقتی هم به اوج ناتوانی رسیدم فقط افتادم روی یک دستگاه که کنار اسمیت بود تا تهوع برطرف بشه چون قلبم داشت از گلوم میزد بیرون ...نه خونو دیدم و نه حس کردم که خیس شده پاهام ....شلوارک رو پاره کردم دیدم اندازه یک گردو انگار با چنگال سوراخ کردی و خونی میاد اساسی ....طفلکی رو فرستادم بره یک شیشه الکل صنعتی بگیره ترسیده بود ریختم روش محکم بستم رفتم پیش پزشک هنگ کرد فکر کرد جای گلوله جنگیه .... و گفت پاره شده این عضله و عصبش هم به باد رفته ولی براش جالب بود چرا با اینکه عصب به باد رفته ولی کنترل کامل دارم و دارم راه میرم و حتی میتونم بدوم ؟ ده روز کلا بی حس بود و فقط یک تو سه تا رگ رو سوزوند نمیدونم لحیم کاری کرد چیکار کرد وصل کرد به هم پانسمان کرد ولی بدون اینکه لنگ بزنم یا هیچ اثر غیر عادی به کارم میرسیدم و فقط تمرین پا رو موقتا قطع کردم ......هیچ اشکالی تو کنترل و راه رفتنو اینا نداشتم حتی گاهی هم یهو تو محل کار باز خونریزی میکرد و چون حس نداشت درد رو نمیفهمیدم و خب یهو میرفتم بالای راکتور و پانسمانه یا بخیه ها نمیدونم خلاصه نشت میکرد .......

دو تا امپول داد بزنم که یکی رو محل آسیب دیدگی و یکی هم زیر پوستی که زیر پوستی رو تو شکم میزنم و اونم همون قسمت ترکیدگی .... هیچ کدوم اثر نداشت و شاید یکم اون پردنیزولونی که تو محل ترکیدگی میزدم نمیذاشت التهاب بگیره ولی روی برگشتن حس و ترمیم ترکیدگی اثری نداشت و منم نفرت دارم تو بدنم جای زخم یا بریدگی و بخیه بمونه منتظر بودم وقتی اوکی شد برم جراحی پلاستیک کنم چون میری روی سکو خیطه و اصلا خودمم بدم میاد ...اون پردنیزولون که کورتونه رو قطع کردم و به جای اون از دو سه روز پیش سوسپانشن زدم ، سوسپانشن تستوسترون برعکس بقیه تستوسترون ها که روغنی هستند مثل پنی سیلینه و اینقدر هم درد داره دهن آدم سرویس میشه مخصوصا اون دامی ها ....چون اندازه ذرات پودرش درشته باید یک سی سی رو با سه چهار سی سی آب مقطر مخلوط کنی و بعدشم سوزن معمولی نمیشه بذاری مثل گچ توش گیر میکنه سوزن اندازه میخ ...گفتم خب این که حس نداره التهابی هم نمیبینم کورتون دیگه معنی نداره بقیه بدن هم صاف میکنه باز این آنابولیکه ، آبکیه و روی موضع هم اثر میذاره (بر خلاف بقیه استروئیدها که هیچ اثری نداره) هم بقیه بدن و بالا تنه رو صفا میده .....اولیش رو کشیدم نشستم روی تخت سوزنو گذاشتم روی گوشت پام هیچ حسی نداشت و منم فشار دادم تا پلاستیک سوزن فرو کردم ....در حالت عادی اون سوسپانسیون های کانگوروی دامی استرالیایی رو میزنی باید بلند بشی نیم ساعت تکنو برقصی و محبوب هم نیست گیر هم نمیاد و خود آب مقطر هم کلا درد داره ....اما من اون سوزن اندازه میخ طویله رو فرو کردم هیچ حسی نداشت .........حالا این دارو مگه خالی میشه مثل گل تو سوزن گیر کرده رسوب کرده هی میکشم عقب سر سرنگو هی از اول و با مصیبتی تزریق کردم ......هیچ دردی حس نکردم ولی داغ شد انگار گذاشتم تو آب داغ ....این اولین حسی بود که تجربه کردم ولی درد نداشت ....فردا شبش هم باز تکرار کردم بازم درد نداشت و داغ کردم تا تزریق سوم .....سومین روز سوزنو که فرو کردم باز حس نداشت اما به محض اینکه اولین قطره از سوسپانشن وارد شد چنان دهنی ازم سرویش شد اشک تو چشم جمع شد ....درد شدیدی که این دارو داره و آب مقطر زیاد که تا مغزم درد گرفت ولی با داد تا آخر قطره تزریق کردم و بعدش یک رقص اساسی کردم ....کلا عضله کنار رون درد داره هیچ کسی تو رون فوتم نمیکنه چه برسه به تزریق اونم چی سوسپانسیون تستوسترون ....تو باسن میزنی ده کیلومتر پا میشی یورتمه میری .........دیگه دنبال حس پا نبودم فقط درد تزریق دهنمو سرویس کرد تا حدی که از درد منی که کلا بی خوابم و خواب آور هم منو نمیخوابونه خوابم برد .....صبح پا شدم دیدم اوف اون قسمت رون تا اشک روی پا که به مفصل زانو میرسه بنفش شده کبود کبود .....ولی چه حجمی گرفته بود :ws28:انگشتمو بردم سمتش آروم لمس کردم اوفففففف دردی داشتا .....اومدم از تخت بیام بیرون دیدم دردی داره اصلا راه نداره فلج فلجم ....خلاصه عین نهنگ به گل نشسته کشون کشون رفتم سمت گوشیم زنگ زدم سازمان گفتم دکی بیاد خونه ببینه داستان چیه ....دکی اومد دید گرخید نمیدونم چه فکری کرد ولی درجا گفت اوه اوه باید قطع بشه داره سرایت میکنه .....میگم آخه گوشکوب درد داره حس داره چرا چرتو پرت میگی ؟ البته بیچاره فکر کرد دارو هایی که داده بوده رو مصرف کردم و جراحیش یا نمیدونم پیشرفت کرده یک چیزی شده دیگه مخصوصا اینکه دید یهو بزرگ و حجیم شده  ...اومد یک انگشت زد بهش نعره ای زدم نیم متر مثل فنر پرید عقب و داستانو براش گفتم دیدم قیافش شد مثل بغض یاکریم ....زنگ زد اورژانس مارو بردن بیمارستان یکم ور رفتن گفتن چیزی نیست این کبودی شدید فقط برای زخمی شدن تزریقاست یک چیزی مثل آبسه هستش خودش برطرف میشه ......سوزن نیست که میخه اون کبودش کرده بود و تورمشم خب تستوسترونه دیگه ولی براش جالب بود یک مایع لیز ترشح شده بود دور جوشکاری این که به شکل باورنکردنی ترمیم کرده بود اون عروق و بافتو که توضیح داد داستان این مایع چیه .......الان حسش برگشت و کبودیش مونده که اونم ده روزی طول میکشه بره دیگه ولی پا رو ببینی ............سینه ، پا دستو بال و............یجوری یهو سه برابر شده شیش ماه هم تمرین کنی اون سایزو قواره رو نمیگیری اما اور دوز بدی بود و منجبور شدم استروئیدهام رو قطع کنم ....سه تا ویال 20 میل که طرف تو چند هفته میزنه رو تو سه روز زدم یعنی روزی حدود دو هزار میلی گرم یا بیشتر شاید تستوسترون و این به شدت دوز وحشتناکیه .....بیشترین دوزی که استفاده کرده بودم سال 85 بود که هفته ای 1000 میل یعنی 5 آمپول تستوسترون سایپیونات در هفته بود حالا فکرشو بکن یک اور دوز وحشتناک کرده بودم میشه هفته ای 14000 میلی گرم  .....الان موقع راه رفتن درد نداره فقط دستم حتی بهش میخوره دادم در میاد چون همه جاش سوراخ و کبوده کلا ........ولی یک وزنو سایزی داده مدیر یکی از بخش های هلدینگ پراش ریخت گفت دو هفته پیش دیدمت چیکار کردی اینقدر وحشتناک شدی رگای گردنتم زده بیرون :ws28: یکی دو تا آزمایش کلیه دادم چون این حجم دارو کلیه رو بدجور اذیت میکنه که خدارو شکر مشکلی ایجاد نشده بود و جز یک تب و لرز و کمی لکنت زبون که برطرف شد مشکلی ایجاد نکرد ، البته خوبی سوسپانسیون اینه که نیمه عمرش تو بدن کمه برای همونم فرصت نکرد صدمه بزنه اما شانس آوردم قلبو نترکوند ...... چند ساعت نهایتا یک روز تو بدن میمونه و مثل روغنی ها نیست موندگاریش بالا باشه ...

هنوزم نمیدونم چرا اون کارو ناخواسته کردم و دکی خودمون هم نفهمید چرا این کارو کردم و این کار چه اثری داشته ....واقعا نمیدونم چرا دوزش رو اینقدر بالا زدم و اصلا بهش فکر نکردم و دکی هم براش سوال شده مکانیزم اثر این دارو چی بوده که اینطور همه چیزو درست کرده انگار هیچ وقت آسیب ندیده بوده .....

من فکر میکنم حتی جای زخم و ترکیدگی هم نمیمونه چون یجوری پیچ خورده تو هم گوشت رون که چند وقت دیگه زخمش خشک میشه میکنی ....

میخواستم یک عکس و فیلم بذارم از محل آسیب ولی ناحیه جوریه که تو یک تاپیک عمومی نمیشه آپلود کرد ....اما از پای اینوریم یک نصفه عکس که مورد نداشته باشه میذارم ببین چه سایزو قواره توپی داد ، دقیقا کنار پام از بالا تا روی زانو که مثل اشکه دچار آسیب شد ولی اونو هر کاری کردم نمیشه گذاشت عکس مناسبی برای فضای عمومی نیست این پای راسته ....همه جای عکسو بریدم بشه بذارم که منعی نداشته باشه ......همین پامو یک عکس دیگه هم میذارم دور قسمتی که تو چپی ترکیده بود رو یک دایره کشیدم که ببینی کجاست

۲۰۱۶۰۲۱۰_۲۰۱۵.JPG

۲۰۱۶۰۲۱۰_۲۰۱۵.JPG

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام 

آره دیدی سر پیری آدم چکارای میکنه مواظبت کن تا کاملا خوب بشه 

بعضی وقت ها میگم اینچکاریه پول بدی تازه زورم بزنی !? منم بعد چند سال دوباره رفتم بدنسازی همش تمرینات آرنولد را استفاده میکنم جالب اینکه تمرینات آرنولد تفاوت داره و بعضی ها هم نمی دونن چیه . مثلا نشر از جلو میزدم  طرف امده میگه اشتباهه میگم تو کتاب میگه هرکی گفته اشتباه گفته ! همین باعث شد برم مقالات خارجی هم بخونم دیدم نبابا همینی بود که من میزنم

WhatsApp-Image-2020-02-19-at-20_04.jpg.95eb4d0f8d8a9f48e98c8a7cb2d487c8.jpg

الانم تقریبا 4 انگشت پایین شانه تقریبا بغل بالای بازوم میسوزه که الان تبدیل شده به سوزش قبلا درد بود تازه بعد از چند روزی که نرفتم و پماد زدم بلخره امروز نوبت دکتر گرفتم 

ولی باید تقویت کنم یه راهنمایی میکنی چی خوبه .

البته بگم کم خونی دارم ، کلیم مشکل داره 

البته تا وقتی دوباره بدنسازی را شروع کردم دیگه داروها را نمی خورم و یه جوری پس میزنه بدنم 

لینک به دیدگاه
در در 30 بهمن 1398 در 08:53، Mohammad-Ali گفته است :

سلام 

آره دیدی سر پیری آدم چکارای میکنه مواظبت کن تا کاملا خوب بشه 

بعضی وقت ها میگم اینچکاریه پول بدی تازه زورم بزنی !? منم بعد چند سال دوباره رفتم بدنسازی همش تمرینات آرنولد را استفاده میکنم جالب اینکه تمرینات آرنولد تفاوت داره و بعضی ها هم نمی دونن چیه . مثلا نشر از جلو میزدم  طرف امده میگه اشتباهه میگم تو کتاب میگه هرکی گفته اشتباه گفته ! همین باعث شد برم مقالات خارجی هم بخونم دیدم نبابا همینی بود که من میزنم

WhatsApp-Image-2020-02-19-at-20_04.jpg.95eb4d0f8d8a9f48e98c8a7cb2d487c8.jpg

الانم تقریبا 4 انگشت پایین شانه تقریبا بغل بالای بازوم میسوزه که الان تبدیل شده به سوزش قبلا درد بود تازه بعد از چند روزی که نرفتم و پماد زدم بلخره امروز نوبت دکتر گرفتم 

ولی باید تقویت کنم یه راهنمایی میکنی چی خوبه .

البته بگم کم خونی دارم ، کلیم مشکل داره 

البته تا وقتی دوباره بدنسازی را شروع کردم دیگه داروها را نمی خورم و یه جوری پس میزنه بدنم 

با یک مصیبتی فونت فارسی پیدا کردم

روش های آرنولد یا اون مدل تمرینها خیلی زمان بره حالا کاری به خوب یا بد بودنش ندارم ولی به من شخصا روش تمرین 90 دقیقه ای جواب نمیده

من هر جلسه تمرینم بین 5 تا 7 دقیقه طول میکشه که گفتم هوی دیوتی تمرین میکردم ، اما در مورد سوزش من متوجه نشدم دقیقا چی میگی اما تا جایی که متوجه شدم کشیدگی عامل این درده ، کشیدگی ها معمولا پارگی های ریز درون بافتن و با استراحت حل میشن ، یکم ملتهب میشه و بعد از مدتی برطرف میشه ، این اتفاق معمولا برای حرکاتی مثل پلاور با دمبل بیشتر خودشو نشون میده که خب اجرای این حرکات یکم قلق داره .

من متوجه نشدم برای تقویت چی کمکت کنم ؟

لینک به دیدگاه
در در 2 اسفند 1398 در 00:15، D.yates گفته است :

با یک مصیبتی فونت فارسی پیدا کردم

روش های آرنولد یا اون مدل تمرینها خیلی زمان بره حالا کاری به خوب یا بد بودنش ندارم ولی به من شخصا روش تمرین 90 دقیقه ای جواب نمیده

من هر جلسه تمرینم بین 5 تا 7 دقیقه طول میکشه که گفتم هوی دیوتی تمرین میکردم ، اما در مورد سوزش من متوجه نشدم دقیقا چی میگی اما تا جایی که متوجه شدم کشیدگی عامل این درده ، کشیدگی ها معمولا پارگی های ریز درون بافتن و با استراحت حل میشن ، یکم ملتهب میشه و بعد از مدتی برطرف میشه ، این اتفاق معمولا برای حرکاتی مثل پلاور با دمبل بیشتر خودشو نشون میده که خب اجرای این حرکات یکم قلق داره .

من متوجه نشدم برای تقویت چی کمکت کنم ؟

سلام 

694729458_.jpg.b2957270209c94ab90d6af8817bac060.jpg

تقریبا این محل 

منظورم برای تقویت عضله ها و تاندونها هست.

لینک به دیدگاه
در در 3 اسفند 1398 در 08:14، Mohammad-Ali گفته است :

سلام 

694729458_.jpg.b2957270209c94ab90d6af8817bac060.jpg

تقریبا این محل 

منظورم برای تقویت عضله ها و تاندونها هست.

سلام .

درد گرفتن این قسمت فقط به دلیل کشیدگی و اجرای حرکات چند مفصلیه که در زدنش تبحر نداری که یک نمونش رو گفتم که پلاوره ...

قبل از تقویت این قسمت اول باید آسیب دیدگی برطرف بشه ، معمولا آسیب دیدگی برای افراد غیر حرفه ای در حد همون کشیده شدنه و بعد از چند روز استراحت کردن برطرف میشه .

دستات کوتاهه ؟ منظورم طول دستاته ؟

ببین یک سیستم تمرینی منظورم ( برنامه نیست ) همینجوری برای هر کسی مناسب نیست ، تو باید بر اساس استخون بندی و چارچوب فیزیکیت یک متد مناسب تهیه کنی ، من مثال خودمو میزنم راحت تر برسونم مفهومو ، هر آدمی یک جایی از بدنش ضعیفه و همون آرنولد هم که دوسش داری پاهاش ضعیف بود و عملا پا نداشت ولی سینه و جلوی بازوی بزرگ و شیکی داشت ، من دستام (سرشانه و بازو ) خیلی بزرگی داشتم تا حدی که ریشمو میخواستم بزنم اذیت میشدم ، تقریبا همه جام خوب بود به جز سینه هام ،ولی توی این همه جایی که میگم سرشونه بازوم مثل فوتوشاپ بود ، یعنی من پاهام توپ بود ، زیر بغل و پشت تاپی داشتم ولی همه اینا یکطرف ، بازوها و سرشونه هام یک چیز تخیلی بزرگ بود ، آب هم میخوردم سایز میزد و اینقدر رگ روش بود همش میخورد به اینور اونور زخمی میشد ، وقتی میرفتم خون بدم و آزمایش داشتم طرف میترسید اما سینه من فقط در حد خوب تا ضعیف بود ، یعنی در حد اینکه تخت نباشه و در واقع اینطوری میتونم بگم که سینه من خوب بود اما اینقدر سرشونه و بازوهام بزرگ بود که هر کاری میکردی عقب میوفتاد و تو هر فیگور و مسابقه ای سینه من محو میشد .

افرادی که قد بلندی دارند معمولا یک مشکل بزرگ دارند ، این مشکل اینه که طولشون زیاده و هر چی هم وزن بگیرن به نظر نمیاد یا به قولی پر نمیشه بدنشون اما این در مورد من صادق نبود و برعکس با اینکه قد بلندی داشتم و طول دستامم زیاد بود بازوهای به شدت پر و خرکی بزرگ داشتم و سرشانه هامم لنگه بازوهام ، کلا به سرشونه و بازو میگم دست و منم دستای خرکی بزرگی داشتم و خب این خیلی عالی بود چون با قدم میتونستم وزنهای بالا رو تجربه کنم و هر چی وزنم بالا تر میرفت سایز این دو هم بیشتر میشد که راستش خودمم میموندم انگار همه وزنم رفته تو اینا ، سال 85 بهترین فرم بدنی رو داشتم و وزنم 126/400 بود و دستای پر از رگ و ریشه که میخاروندم زخمی میشد ، من یک اکتومورف بودم و این ورزش رو از زمانی که مدرسه و دوران راهنمایی بودم شروع کردم ، قبل از این ورزش کونگ فو کار میکردم و وقتی سال 77 رفتم تو این رشته 193 سانت قدم بود با 48 کیلو وزن و خب اکتومورف ها خیلی سخت وزن میگیرن ولی خوبیشون اینه که خیلی بدنشون خشکه و این خشک بودنه باعث شد تو هیچ مسابقه ای رژیم مسخره بارگیری کربوهیدرات و محرومیت از آبو این چیزا رو اصلا نکشم ، تا آخرین ساعت مسابقه هم شیشه آب دستم بود و همه چیزم میخوردم ولی پوست بدنم مثل پوست پیاز نازک و خشک بود ، اما برنامه تمرینی من هیچوقت متعارف یا متعلق به یک قهرمان یا هر کس دیگه نبود

من باید بدنت رو ببینم تا متناسب با ژنتیکت یک برنامه ریزی رو بهت پیشنهاد بدم ، همه چیز به ژنتیک آدم مربوط میشه ، خودمو مثال زدم برای همین که بدونی هیچ چیزی دیمی انجام نمیشه و نمیدونم تو زیر زمینها و کوچه بازار چی میگن اما هر چیزی باید متناسب با ژنتیک فرد باشه ، من بدنم مثل کوین لورون بود دستای خرکی ، سرشونه های خرکی ولی سینه های کوچیک ، هر چقدر هم تمرکز میکردم روی سینه باز دستام بزرگ میشدن و خب فقط تلاش میکردم بالانش و تناسب رو حفظ کنم ولی نهایتش به این میرسی که نقاط قوتت رو ازش بهره بگیری و لذتشو ببری ، من کوین لورون رو از نزدیک تو یک سمینار دیدم ولی بازم هیچوقت نرفتم بگردم ببینم اون چیکار میکنه منم همونکارو بکنم ، اون یک آدم دیگه هستش من یک آدم دیگه فقط شباهت ژنتیکی وجود داره و اینطور نیست هر چی اون طی کرده برای منم مناسب باشه ، حالا آرنولد که متعلق به دهه هفتاده و تمرینات زیاد با ستهای زیاد که اگر اون زمان قانون تست دوپینگ وجود داشت شک دارم با اون حجم از تمرین میتونست جواب بگیره ، معمولا آدم زده میشه 90 دقیقه تمرین کنه

لینک به دیدگاه
در 12 ساعت قبل، Mohammad-Ali گفته است :

سلام همونی که ابتدا گفتم بود (تاندونیت ) .

استامینوفن + آمپول تریامسینولون + عکس برداری که مطمئن شود استخوان نیست .

تریامسینولون یک کورتیکواستروئیده یا به قولی همون کورتون که برای التهاب بافت آسیب دیده و مفصل تجویز میشه و خب التهاب رو میگیره درد کاهش پیدا میکنه البته اگر دارو متعلق به یکی از شرکت های داروسازی معتبر باشه نه بعضی از شرکتها که ...........توش خلاصه دوغ نباشه

ولی معمولا استخوون دچار آسیب نمیشه مفصل ممکنه درگیر بشه که اونم هیجان زده نباید درجا تریامسینولون تجویز میکرد مگر اینکه دچار تورم شدید شده باشه اما ایناش رو من دخالت نمیکنم خودشون میدونن اما اگر عکس گرفتی و التهاب مفصل ایجاد شده بود برو پیش یک ارتوپد درست حسابی و به جای تریامسینولون بگو برات پردنیزولون موضعی تزریق کنه تو همون مفصل شونت ، هر دو کورتون هستند ولی واقعا پردنیزولون خیلی کار میکنه ، البته پردنیزولون فورت هم داریم ، آمپول متیل پردنیزولون استات 50 میلی گرم در یک میلی لیتره و قرص پردنیزولون 50 هم وجود داره ، تریام هگزال که مدتیه نیست برند های داخلی هستند اما اشکالی نداره نکته فقط اینجاست که برای التهاب مفصل و حتی ماهیچه ای پردنیزولون خیلی بهتر کار میکنه .

ولی در نهایت من مصرف کوتیکواستروئید یا کورتون رو پیشنهاد نمیکنم چون الان مثل بیست سال پیش نیست و داروهای دیگه ای هم وجود داره که واقعا در حد کورتونها التهاب رو برطرف میکنن ولی این وظیفه یک پزشک داناست که تجویز کنه .

من قصدم تبلیغ نیست اما اگر به هر دلیلی پزشکت تشخیص داد تریام یا پردنیزولون (یکیشو ) استفاده کنی محصول دو تولید کننده ابوریحان یا ایران هورمون رو از داروخانه بگیر و محصولات  دیگه رو نگیر ،

هر شرکتی تو ساخت یکسری دارو تبحر داره ، مثلا اگر من قرار باشه قرص پردنیزولون 50 برای خودم بخرم هم ابوریحان داره هم ایران هورمون و من برند ایران هورمون رو ترجیح میدم چون واقعا دارو هستش ولی داروی ابوریحان واقعا نفهمیدم چرا کار نمیکنه ولی تو آمپول هر دو خوبن ، این مربوط به این مدل دارو ها هم نیستا نه ، داروهای مثلا دیابت رو فقط عبیدی و....... ابوریحان هورمون ساز خوبیه و ایران هورمون هم همینطور اما شرکت هایی هم هستن این داروها رو میزنن که نمیدونم واقعا توش دوغ میریزن یا گچ درست میکنن ، چند وقت پیش یک جعبه زولپیدم میخواستم بلکه یکم بخوابم ، ده تا تولید کننده داره ولی نمیدونم واقعا گچه یا چیه تا اینکه بالاخره دیدم تخصص ویژه رو شرکت اسوه داره برای این محصول ، یعنی من زولپیدم سبحان و ده تا برند داخلی و خارجی دیگه رو میخوردم انگار اسمارتیز خوردم و دارو نیست هیچ اثری نداشتن ، اسوه رو تو مجموعه معرفی کردن مصرف کردم کاملا جواب داد ، هر دو یک دارو و با یک دوز اما اونیکی اسمارتیز و دیگری داروی واقعی ...

حالا انشاالله که مشکلی نیست و با استراحت برطرف میشه

لینک به دیدگاه
در در 5 اسفند 1398 در 03:13، D.yates گفته است :

دستات کوتاهه ؟ منظورم طول دستاته ؟

بله خب دست ها نقطه ضعف هست که چند وقتی بد گیر دادم که برطرف کنم انگاری فشار زیاد بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...