رفتن به مطلب

تعمیر اهم متر آنالوگ

ksra1

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

بنده یک اهم متر آنالوگ sunma مدل YX-1000A خریدم طبق معمول چینیه!

حالا میخوام با اهم مترش کار کنم با مولتی متر دیجیتال یک مقاومت رو اندازه میگیرم مینویسه 17.24 اهم اما با آنالوگ عقربه بین اعداد 16 و 14 وای میسه یعنی 15 :ws38:

مشکل اهم متر من چیه؟؟

لینک به دیدگاه

درود بر شما

اول اینکه دقت مولتی مترها چه آنالوگ چه دیجیتال بسته به اوت شرکت سازنده و کیفیت محصول هست ولی میشه گفت خطای مولتی مترهای دیجیتال از یک لحاظ کمتره چون خطای انسانی در خوندن مقدار از روی اعدادی که مولتی متر آنالوگ با عقربه نمایش میده تو دیجیتال نیست و خودش مقدارو رو lcd نمایش میده، موارد دیگه جز مقاومت هم چک کنید ولی دو مولتی متر از دوشرکت متفاوت و همچنین نوعشون هم که متفاوته و خطا در خواندن هم دخالت داره نباید انتظار داشت دقیق عین هم در بیاد:a030:

لینک به دیدگاه

اما مولتی متر آنالوگ دقیق تره نیست؟؟؟

من آنالوگ رو برای محل کارم استفاده می کنم ( بنده تعمیر کار تلوزیون و رادیو هستم)

وخیلی برای من مهمه درست بودنش یعنی اهم مترم مشکل داره؟؟؟

لینک به دیدگاه
اما مولتی متر آنالوگ دقیق تره نیست؟؟؟

من آنالوگ رو برای محل کارم استفاده می کنم ( بنده تعمیر کار تلوزیون و رادیو هستم)

وخیلی برای من مهمه درست بودنش یعنی اهم مترم مشکل داره؟؟؟

عقربه ای باشه یا دیجیتال اونی دقیق تر هست که مقدار اندازه گیری شده به مقدار مورد نظر ما نزدیک باشه، نظری ندارم درمورد مولتی مترشما چون شرکت های مختلفی و با کیفیت های متفاوت تولید میکنن، اگه کارتون خیلی حساسه بهتره یک مدل معروف و با کیفیت تهیه کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...