رفتن به مطلب

اراده انجام کارها

ارسال های توصیه شده

اراده willpower یا selfcontrol ، چیزیه که من اصلا ندارم و همیشه هم از این راه ضربه خوردم. و باعث شد تا در دبیرستان و دانشگاه موفق نباشم.(انتظارات خودم رو برآورده نکنم)

الانم آدم شکمویی هستم و در مصرف مواد غذایی زیاده روی میکنم و همیشه هم تریگلیسیرینم بالاست.

که خیلی خطرناکه و ممکنه سکته کنم!

مشکل من اینه که نمیتونم خودمو کنترل کنم و در برابر خواسته های نفسانی تسلیم میشم.:4564:

خواسته هایی که در کوتاه مدت خوبه و در دراز مدت خوب نیست.

مثلا فلان چیزو نباید بخورم ولی میخورم. یه دفعه جو گیر میشم که فلان بازی کامپیوتری ، فلان فیلم و فلان آهنگ رو ببینم.

شما چطور هستید؟

میتونید در یک روز تعطیل 8 ساعت مطالعه کنید ؟ خودتونو خوب کنترل کنید ، در زندگیتون active باشید و از اون راضی؟

لینک به دیدگاه
اراده willpower یا selfcontrol ، چیزیه که من اصلا ندارم و همیشه هم از این راه ضربه خوردم. و باعث شد تا در دبیرستان و دانشگاه موفق نباشم.(انتظارات خودم رو برآورده نکنم)

الانم آدم شکمویی هستم و در مصرف مواد غذایی زیاده روی میکنم و همیشه هم تریگلیسیرینم بالاست.

که خیلی خطرناکه و ممکنه سکته کنم!

مشکل من اینه که نمیتونم خودمو کنترل کنم و در برابر خواسته های نفسانی تسلیم میشم.:4564:

خواسته هایی که در کوتاه مدت خوبه و در دراز مدت خوب نیست.

مثلا فلان چیزو نباید بخورم ولی میخورم. یه دفعه جو گیر میشم که فلان بازی کامپیوتری ، فلان فیلم و فلان آهنگ رو ببینم.

شما چطور هستید؟

میتونید در یک روز تعطیل 8 ساعت مطالعه کنید ؟ خودتونو خوب کنترل کنید ، در زندگیتون active باشید و از اون راضی؟

من به این نتیجه رسیدم که برای انجام کار فقط باید بری تو دل کار!

وقتی تصمیم میگیرین که نخورین باید با خودتون رو راست باشین! بگین اگه گفتم نه یعنی نه!!! مثل کسی که به یه نفر قول میده

خودتون رو دست کم نگیرین!

در مقابل یه کارایی وایسین!

مثلا خودم رو میگم!

برای پایان نامه م یه چند وقتیه صبحا زود بیدار میشم

اون روزای اول خیلی برام سخت بود اما با خودم گفتم من به خودم قول دادم! و هرچند اگه خیلی خوابم میومد بیدار میشدم و مینشستم سر کارم

اولش همیشه سخته

اما عادت میکنین اگه تمرین کنین

منم الان در حال حاضر دارم روی گفتن "نمیدونم" تمرین میکنم:ws37:

لینک به دیدگاه
من به این نتیجه رسیدم که برای انجام کار فقط باید بری تو دل کار!

وقتی تصمیم میگیرین که نخورین باید با خودتون رو راست باشین! بگین اگه گفتم نه یعنی نه!!! مثل کسی که به یه نفر قول میده

خودتون رو دست کم نگیرین!

در مقابل یه کارایی وایسین!

مثلا خودم رو میگم!

برای پایان نامه م یه چند وقتیه صبحا زود بیدار میشم

اون روزای اول خیلی برام سخت بود اما با خودم گفتم من به خودم قول دادم! و هرچند اگه خیلی خوابم میومد بیدار میشدم و مینشستم سر کارم

اولش همیشه سخته

اما عادت میکنین اگه تمرین کنین

منم الان در حال حاضر دارم روی گفتن "نمیدونم" تمرین میکنم:ws37:

یعنی تدریجا این عادت رو در خودتون به وجود آوردین؟ اوایلش شکست میخوردین اما کم کم موفق شدید؟ و به عادت تبدیل شد؟

لینک به دیدگاه
یعنی تدریجا این عادت رو در خودتون به وجود آوردین؟ اوایلش شکست میخوردین اما کم کم موفق شدید؟ و به عادت تبدیل شد؟

شکست ممکنه اتفاق بیفته

اما من واقعا روی خودم وایسادم

به خودم کفتم این کار باید بشه و خوشبختانه تا الان که شده:w16:

لینک به دیدگاه

هروقت خواستم از صمیم قلب یه کاری رو بکنم زمین و زمان رو بهم دوختم تا بشه اما اگه نشد زود ولش میکنم مسیرم رو عوض میکنم ولی یادمون باشه اگه واقعا بخواییم یه چیزی رو تمام جهان به حرکت در میاد تا به خواسته ات برسی اما باید بخوای

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...