رفتن به مطلب

نقش و اهمیت واحدهای آزمایشگاهی در رشته مهندسی الکترونیک

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

دانشجوی ترم اول مهندسی برق الکترونیک هستم و میخوام بدونم که:

1_ نقش دروس آزمایشگاهی در رشته الکترونیک تا چه حد پررنگ و تاثیرگذار است؟

2_ آیا با اکتفا به کارگاهها و آزمایشگاههایی که در طول دوره کارشناسی پشت سر میگذاریم، میتونیم به اندازه لازم و موردِ نیاز، به مهارتهای عملی دست پیدا کنیم؟ (منظور همان حداقل های موردِ نیاز برای یک مهندس برق الکترونیک هست)

3_ اصولا آیا در دانشگاهها، به اندازه کافی به مباحث عملی اهمیت داده میشه و آیا آزمایشگاهها و کارگاهها به شکلی تنظیم شده است که پاسخگوی حداقل های لازم باشد و یا اینکه برای دست یابی به این هدف (ایجاد مهارت های عملی) الزاما باید علاوه بر درس خواندن در دانشگاه، به سراغ آموزشگاههای خصوصی هم برویم؟

ممنون میشم اگر دوستانی که تجربه لازم را دارند، راهنمایی کنند

دروس آزمایشگاهی برای درک بهتر مطالب تئوری میتونه موثر باشه و بصورت عینی اون چه که تو مباحث تئوری آموختید ببینید اما از اونجایی که عموما مباحث و آزمایشهای تعیین شده برای آزمایشگاهها براساس امکانات دانشگاه و سرفصلهای تعیین شده هست معمولا یک حالت روتین پیدا میکنه که تا حد زیادی دست دانشجویان رو برای ازمایشات و تحقیقات جدید محدود میکنه. به نظرم تا میتونید از امکاناتی که دانشگاه بهتون میده استفاده کنید و اگه دیدید جایی جواب نیازهای عملیتون رو نمیده و سوالهای زیادی تو ذهنتون باقی میمونه اون موقع از کلاسهای بیرون استفاده کنید

لینک به دیدگاه
دروس آزمایشگاهی برای درک بهتر مطالب تئوری میتونه موثر باشه و بصورت عینی اون چه که تو مباحث تئوری آموختید ببینید اما از اونجایی که عموما مباحث و آزمایشهای تعیین شده برای آزمایشگاهها براساس امکانات دانشگاه و سرفصلهای تعیین شده هست معمولا یک حالت روتین پیدا میکنه که تا حد زیادی دست دانشجویان رو برای ازمایشات و تحقیقات جدید محدود میکنه. به نظرم تا میتونید از امکاناتی که دانشگاه بهتون میده استفاده کنید و اگه دیدید جایی جواب نیازهای عملیتون رو نمیده و سوالهای زیادی تو ذهنتون باقی میمونه اون موقع از کلاسهای بیرون استفاده کنید

ممنونم از راهنماییتون

پس به نظر شما کلاسهای عملی میتونه خلاهای موجود رو پر کنه

فرستاده شده از SM-J500Hِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه
ممنونم از راهنماییتون

البته منظورم کلاسهای عملی بیرون از دانشگاه هست

لینک به دیدگاه
ممنونم از راهنماییتون

تا حدی میتونه بهتون کمک کنه بقیش بستگی به خودتون داره واینکه چقدر علاقه داشته باشید که پیگیری و تجربه کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...